Dicht bi huis Feesten op het Van't Hoffplein Jazeker 7 ZDNI IN K Nievwr FAttAfef Krantnetel WAARDERING Maandagmorgen tegen twaalven loop ik door de stad. Over de Lange Haven die er aan het begin van de werkwerk dromerig, slaperig uitziet. Mooie oude klippers en pakhuizen die glimmen in het zonnetje. Een verstild en romantisch plaatje. Maar daar komt snel een einde aan. Een kopmeeuw schiet voorbij en krijst een schelle kreet. Een oproep aan andere meeuwen om hulp? Of juist om uit de buurt te blijven. Op de kade staan vuilniszakken te wachten op Irado die rond het middaguur het vuil- nis deze week op komt halen. Rode, gele en ook witte halfdoorzichtige zakken. Voor iedereen goed te zien, ook voor de meeuwen. „Wat een pleurisbeesten", zegt de veegvrouw tegen een collega-schoonmaker van de groendienst. Ze vertelt dat die rotmeeuwen de zakken openpikken om aan eten te komen. Valt niet tegen aan te vegen, is haar moedeloze conclusie. Op de haven is het in- middels een grote drukte. Overal vliegen vogels af en aan. Ze staan half op de weg, gaan niet opzij. Het is een ratjetoe aan geluiden: krijsende meeuwen, koe- rende duiven en het krassen van de kauw. Het feist zijn de meeuwen, vooral die ene grote die met groot fanatisme de vuilniszakken open scheurt. Jacques Tange, kunstschilder, woont op de Schie en heeft een galerie op de Lange Haven. „Het is weer zover, de meeuwen hebben de vuilniszakken weer gevonden", mopperend veegt hij het zadel van zijn bakfiets af met een doek. De slierten meeuwenstront zitten werkelijk overal. Ook overal liggen nu de opengescheurde zakken als ik verder de Lange Haven afloop. Niet een, maar tientallen zakken waaieren uit over straat nadat er wat uit gepikt is. In het water liggen ze en er vliegt er zelfs een door de lucht. En weg is het romantische plaatje dat net nog op mijn netvlies stond. Bewoners Vereniging Schiedam Oost had de afgelopen week een feestje te vieren. De vereniging bestond 35 jaar en dat werd flink gevierd. Op 16 mei was er al een receptie voor de volwassen bewoners uit Oost in het wijkcentrum, maar de 'kleintjes' wer- den ook zeker niet vergeten door de vereniging. Speciaal voor hen was er een feest op het plein voor de deur van het wijkcentrum georganiseerd, dat een hele middag lang duurde. Het Van't Hoffplein stond bol van de ac- tiviteiten en attracties. Zo waren er niet alleen springkussens en een draaimo- len, maar stond er ook een heuse kart- baan opgesteld op het plein. Gelachen werd er bij de "Lachen is oke Show". En wie jarig is trakteert, dus was alles gratis. Met een stempelkaart konden de kinderen alle attracties aflopen en een lekker bakje popcorn halen. Met een warm lentezonnetje boven het plein vVerd het een geslaagde middag aan het begin van een eveneens warm Hemel- vaartweekend. de Column van Cees Risseeuw KgOf www. hypotheker. nl In Nederland, en zeker in het nog altijd Calvinistische zuidwes- ten, vinden wij het moeilijk, en soms zelfs "not-done" om te pronken met je eigen successen. Iedereen mag het horen dat jij de beste bent, in de krant, op radio en televisie, op internet, overal sta jij te roepen dat jij tot de beste bent verkozen! Op zich toch niet zo gek zou je zeggen, maarwij zijn nuchtere (zuid-)Hollanders, en die pretenderen meer het gezegde "doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg". Wij komen niet zo graag op de voorgrond. We opereren liever achter de schermen, dan komen we zelf niet in beeld. Dat is lekker anoniem, en dan doe je toch gewoon, en al gek genoeg! Maar waarom toch? Schamen wij ons voor onze prestaties? Zijn we te bescheiden? Het mag best wat uitbundiger soms hoor. Kijk, in Zuid-Europa is men het tegenovergestelde in dat opzicht en loopt men met zijn emoties op straat. Zowel positief of negatief, iedereen mag het zien. Of zouden wij in ons nuchtere landje stiekem een beetje jaloers zijn op onze zuiderburen? Zouden we eigenlijk wel meer emoties willen laten zien, maar durven we het niet, schamen we ons ervoorbang voor wat de buren of onze familie er wel niet van zullen zeggen! Bij De Hypotheker, de organisatie waarvoor ik werk, zoals u weet, heeft men deze terughoudendheid gelukkig niet zo. Onze slogan JazekerDe Hypotheker is een begrip geworden in Nederland en iedereen kent m inmiddels wel. Inmiddels is de door de Hypotheker ontwikkelde Spaarhypotheek door o.a. de Consumentenbond, maar ook door een overkoepelend orgaan van banken en verzekeringsmaatschappijen, uitgeroepen tot de beste spaarhypotheek van Nederlandtja, en daar zijn we natuurlijk wel trots. Niet dat alle andere spaarhypotheken niet goed zouden zijn, maar deze is volgens de deskundigen de beste. En dat vinden we natuurlijk geweldig, en daarom lopen we daar graag mee te koop. Vandaar nu een keer deze uiting. Het gaat in deze column natuurlijk te ver om uit te leggen wat er dan zo goed aan is, daarvoor verwijzen wij u graag naar onze kantoren en adviseurs, zij leggen u dat wel uit. Zo, die bescheidenheid moest ik nu toch even laten varen. Ik hoop dat u dat niet erg vindt. Want ja, als je de beste bent, of het nu in de sport, politiek of hypotheekproduct bent, het mag gezegd worden, toch? Als je niets zegt dan weet ook niemand het. 0 Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 27 mei 2009 XQ84-f FRANK WILLEMSE Alles was gratis op het feest van de jarige bewonersvereniging. De rijen waren dan ook lang voor de popcornautomaat. Foto: Bart Bos SCHIEDAM) if Cees Risseeuw Schiedam Ir^kendlrd Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 J n Tijdens de actieperiode bij iedere besteding een kraskaart met kans op een heel staatslot met jackpot!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9