Groenoora in waterweg Gelukkig Gewoon bibliotheek WO Groenoord Jazeker ^3 DE WOEKERHYPOTHEEK "Volop speelruimte voor onze zoon Sidney" IOU" u J boeiende activiteiten in bibliotheek waterweg ...foto's ad-lezers ns dagkaart expositie karin de visser ...n juni gesloten www.bibliotheekwaterweg.nl Gei'nteresseerd? www.wogroenoord.nl de Column van Cees Risseeuw www. hypotheker. nI Nu de kruitdampen van de woekerpolis aan het optrekken zijn, en de laatste verzekeraars met een compensatieregeling komen, gloort een nieuw fenomeen wat, gelukkig, aan het licht komt... de woekerhypotheek. Een fenomeen waar wij al geruime tijd tegenaan lopen, en wat minstens zo erg is als de woekerpolis, aangezien u als consument met opzet verkeerd bent voorgelicht. Wat is namelijk het geval; stel, u heeft een huis met marktwaarde van 225.000,-, een hypotheek van 245.000,- en een krediet van 25.000,-. U wilt hiervan af. Uw "adviseur" raadt u aan om uw hypotheek over te sluiten en te verhogen zodat het krediet kan worden "weggewerkt". Probleem wat zich al snel voordoet; de waarde van de woning is eigenlijk te laag. Geen probleem, zegt uw adviseur en regelt een taxateur die opdracht krijgt om de woning zo hoog moge- lijk, doch minstens op een waarde van 230.000,- te taxeren. Dat komt mooi uit. De meeste banken hanteren, zeker tot voor kort, het criterium dat u 125% van deze getaxeerde waarde mag lenen, dus... €230.000,- x 125% een nieuwe hypotheek van 287.500,-. Oude hypotheek kosten krediet weg, en u krijgt nog wat geld in handen extra ook. Vaak is er ook nog een arbeidsongeschiktheidsverzekering tegen een hoge koopsom afgesloten. Mooi geregeld denkt u. Maar dan, als u na enkele jaren wilt gaan verhuizen, of u moet de woning verkopen we- gens scheiding of andere reden, komt de schrik! U nodigt en kele solide makelaars uit die uw woning deskundig taxeren op een bedrag wat helaas veel lager ligt dan uw hypotheek! Uw woning is dus helemaal niet verkoopbaar door deze hoge hypo theek, of u blijft met een enorme schuld zitten van tienduizen- den euro's! Hoe dit kan? Simpel, de "adviseur" van een paar jaar geleden heeft de "taxateur" opdracht gegeven uw huis zo hoog mogelijk te taxeren zodat er een zo hoog mogelijke hypotheek afgesloten kon worden. Misdadig, zo lijk het, vindt u niet? Maar wel de realiteit van alle dag helaas. We maken het wekelijks mee. Uiteraard weten wij om welke partijen het gaat die zich van dit soort praktijken hebben bediend. Heeft u de indruk dat u ook een veel te hoge hypotheekschuld t.o.v. de waarde van uw woning hebt? Kom eens praten, dan kijken we wat we eraan kunnen doen. Deze vorm van "woekerhypo theek" is inmiddels doorgedrongen bij de u en mij bekende media, en er zal de komende tijd nog voldoende aandacht aan besteed worden denk ik. Wendy Boer en Mike Batist Goed geisoleerd ADVERTENTIE I MAASSTAD WEEKBLADEN woensdaq 3 juni 2009 - X008 Zowel in Bibliotheek Stadserf als Bibliotheek-Moord is vanaf 2 tot 30 juni de foto- tentoonstelling Mijn 2008 te bevvonderen. De kleurrijke beelden zijn het resultaat van een lezerswedstrijd van het Algemeen Dagblad. Juni is 00k de Maand van het Spannende Boek. Bib: othee*. Waterweg werkt dan mee aan een speciale act e van de NS. ledereen die van 29 mei t/m 30 juni 2009 een spannend boek leent krijgt een Boekenlegger met een beste'code. Hiermee kan de klant online een voordelige Eerste klas dagkaart bestellen. Van 9 juni tot 4 augustus stelt Karin de Vissei haar werk tentoon in de ves* gmgen aan het Stadserf en het Bachplein. Het boeit De Visser hoe mensen van ai^eculturen hun sporen afzetten in hun leefomgeving; hoe dat weer kan leiden tot vernie ng en dan weer tot verfraaiing. De vestigingen van Bibliotheek Waterweg zijn op donderdag 11 juni n verband met een stud ebijeenkoms: gesloten. Bezoeser s dus r et moge k: boeken kunnen boetevrij een dag later worden ingeleverd. Gebruik de website www.bibliotheekwaterweg.nl voor het verlengen en reserveren van boeken. Groot dakterras Wendy kijkt uit naar de zomer zodat ze kan genieten van het dakterras. Van de appartemententoren van De Contrabas hebben Wendy en Mike geen last: "Je kijkt er eigenlijk langs. Op een van de etages heeft Sidney een opa en oma 'geadopteerd' waar hij vrolijk naar zwaait." Ondanks het feit dat Wendy en Mike met plezier wonen, hebben ze hun huis te koop gezet. "Binnenkort komen er woningen in De Beatles te koop, met speelweides ertussen en diepe tuinen. Daar willen we graag een hoekwoning kopen." Fijne veelkleurige wijk Wendy vindt Groenoord een fijne veelkleurige wijk: "Er wonen hier veel geschoolde allochtone ouders. Meestal zijn ze hier geboren. Groenoorders vormen een mooie afspiegeling van de maatschappij. Het is een hele gezellige multiculturele wijk, waar iedereen - van welke afkomst dan 00k - zich thuisvoelt." Ook op zoek naar een betaal- bare woning in Groenoord? In juni start de verkoop van de woningen De Beatles in Het Poppark en van De Notenbalk. Kijk voor meer informatie op Cees Risseeuw Schiedam De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 Al 15 jaar werkt Wendy Boer bij Kinderopvang Nijntje in Schiedam. Met haar man Mike woonde ze hiervoor in het rustige Hendrik Ido Ambacht: "Voor mij lang reizen: anderhalf uur! Toen deze ruime Contrabas Stadswoning vrij kwam, wilde Mike meteen kopen. We wonen hier sinds augustus 2006. Omdat we boven de doorgang van het parkeerterrein naar De Contrabas wonen, hebben we hier veel ruimte. We genieten van onze extra brede woonkamer annex keuken van 60 vierkante meter en ons dakterras van 49 vierkante meter!" Hun zoon Sidney is zojuist twee jaar geworden, en geniet bij thuiskomst van de creche met voile teugen van de DVD 'De rode bus'. "Ik heb zo m'n rondje in Groenoord", lacht Wendy gul. "Sidney naar kinderopvang Bellefleur waar hij heerlijk buiten kan spelen, ik naar mijn werk bij Nijntje, na afloop boodschapjes doen bij Bas in De Contrabas, 's avonds bezig met m'n internetwinkeltje in pandora-stijlkralen of naar sportschool Healthcity of sauna Thermen Holiday. Die liggen op loopafstand." Het huis leeft er vrolijk op los. Mike is thuis omdat hij nachtdienst heeft gedraaid, Sidney zit luid zingend voor de TV, poes Flappy smeekt miauwend om aandacht en cavia's Buster en Elvis hebben in hun kooi 'hun gekkenuurtje'. De woning is zo goed geisoleerd dat Mike absoluut geen last van heeft van de winkelwagentjes die van het parkeerterrein naar de winkel worden gereden: "Nee, ik slaap prima!"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10