Dicht bi huis 7 7 IN K NICWf PAttAfeC Natuur in onze omgeving Krasje rijk... in de Nieuwe Passage Jenevermuseum boert goed i mm Bieb Waterweg barst van activiteiten Filmhuis Wie brengt 'r even naar haar droomkasteel? De winkeliers van de Nieu we Passage organiseren van woensdag 27 mei tot en met zondag 5 juli een actie voor hun klanten. Bij elke aankoop, ongeacht de hoogte van het bestede bedrag, ontvangt de klant een kraskaart. Na openkrabben verschijnen er 3 teksten. Wie driemaal de tekst 'HOERA!' ziet ver schijnen heeft prijs en kan de winnende kaart meteen inwisselen voor... een heel staatslot, met jackpot. De kaart kan ingewisseld worden bij Bruna of Totaal Gemak. Het Jenevermuseum heeft in 2008 voor het eerst meer ei- gen inkomsten gerealiseerd dan het aan subsidies van de gemeente ontving. De ei- gen baten waren 60 procent van de begroting, 40 procent werd aan subsidies ontvan- gen. Het behoort daarmee, samen met het Van Gogh Museum in Amsterdam, tot de best presterende musea in Nederland. Het museum hoopt in 2009 op eenzelfde resultaat. De naam Tuinfluiter sug- gereert dat de vogel in el ke tuin is te zien. Was het maar waar! Daar is hij toch te schuw voor! De Tuinflui ter komt wel algemeen voor langs bosranden en hout- wallen. Er moet dan wel voldoende onderbegroeiing zijn om het nest te maken. De Tuinfluiter laat zich niet snel zien en leeft zeer terug getrokken. Je ontdekt de vo gel eigenlijk bijna altijd al- leen maar door de zang. De Tuinfluiter is nauw verwant aan de Zwartkop. De zang van beide soorten lijkt dan 00k heel sterk op elkaar. Zelf heb ik in het vroege voor- jaar, als de eerste vogels te horen zijn, best wel moeite om ze uit elkaar te houden. De zang maakt een zeer ge- haaste indruk. Men zegt wel dat deze lijkt op de zang van een op hoi geslagen Merel. Ik kan dat wel onderschrij- ven. In een zeer hoog tem po fluit hij zijn deuntje. De Tuinfluiter, die van insecten en rupsen leeft, komt voor van West-Europa tot in Cen- traal Siberie en heeft dus een enorm verspreidingsgebied. Hij trekt weg via Frankrijk en steekt bij Spanje de straat van Gibraltar over naar tro- pisch Afrika waar hij over- wintert. Het geeft me in ieder geval een fijn lente gevoel als ze weer terugkomen en hun zang laten horen. Natuur- lijk is de zang niet voor u bestemd maar voor andere Tuinfluitermannetjes. Hier- mee laat hij weten "in dit gebied ben ik de baas". Thin- fluitervrouwtjes brengt hij natuurlijk 00k het hoofd op hoi en zijn van harte wel- kom om op zijn avances in te gaan. Ook dat is weer een functie van de vogelzang. Heeft u iets leuks te melden over de natuur in onze om geving laat dat even weten. benvande@gmail.com Er zijn in Bibliotheek Wa terweg in juni allerlei acti viteiten te doen. Er zijn 2 exposities, Stadserf wordt heropend door wethouder Siljee en de Maand van het Spannende Boek is er dan. Op donderdag 11 juni is de Schiedamse bibliotheek ove- rigens gesloten in verband met een studiebijeenkomst voor de medewerkers. In het Filmhuis draait don derdag 4 juni Youssou N'Dour. Twee jaar lang volg- de regisseuse Elizabeth Chai Vasarhelyi de uit Senegal afkomstige zanger Youssou N'Dour, om uiteindelijk deze rauw-realistische documen- taire af te leveren. Vrijdag 5 en zaterdag 6 juni is The Duchess te zien. Een prach- tig kostuumdrama met Keira Knightly. Georgiana Spencer behoort tot de upper class en is mooi, goed in vreemde ta- len, paardrijden en dansen. Ze wordt door haar moeder uitgehuwelijkt aan een van de machtigste mannen van Engeland. Deze wil echter alleen maar dat ze voor hem een opvolger baart. www.filmhuisschiedam.nl I Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 3 juni 2009 X084-C SCHIEDAM> SCHIEDAM) De Tuinfluiter SCHIEDAM) De Tuinfluiter, die van insecten en rupsen leeft, komt voor van West-Europa tot in Centraal Siberie en heeft dus een enorm verspreidingsgebied. Foto: Ben van den Broek SCHIEDAM) SCHIEDAM) Km J H Tijdens de actieperiode bij iedere besteding een kraskaart met kans op een heel staatslot met jackpot! Stutslot*rij Twee CliniClowns komen in het ziekenhuis de kamer van Liesbeth binnen. Ze kijkt verdrietig. Haar bed ligt lang niet zo lekker als haar eigen bed thuis. De clowns weten wel waarom. Ze is een prinses en er ligt een erwt onder haar matras. En ja, iedereen weet dat prinsesjes dan slecht slapen. Omzichtig wordt de denkbeeldige erwt weggehaald en Liesbeth krijgt even een 6chte prinsessenbehandeling van de clowns. Als de clowns weer weggaan, slaapt ze in een heerlijk bed. In haar eigen droomkasteel. Clini Cllowns 5'fo 6640 Kijk, dit noemen we nou het CliniClowns effect: zieke kinderen weer even kind laten zijn. Soms willen kinderen lekker lachen. Zich niet bewust zijn van hun omgeving en zelf controle hebben over hun situatie. CliniClowns zijn getrainde professionals die met creativiteit en improvisatie zieke kinderen plezier en afleiding bezorgen. Steun daarom het CliniClowns effect en word dona- teur. Bel 0900 30 30 300 (ca. 0.10 p.m.). Of kijk op www.cliniclowns.nl Steun het CliniClowns effect!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11