Dicht bi huis h Vlaardingen-Holy 2e op ranglijst I Deltasport ten onder tegen Smitshoek Joop den Hollander Nederlands bokskampioen halfzwaargewicht Sportflitsen Versterkingen Oxfruit/ZVVIaardingen Verbroedering hand- en korfballers Schiedam Senior Open Stans naar RKC Verburg wint NK Haandrikman naar WK, Verboon naar EK Excelsior'20 op kop in hoofdklasse De waterpoloers van Oxfruit/ZVVIaardingen ma- ken werk van hun voornemen door te dringen tot de hoofdklasse. Vorige week werden kort voor de over- schrijvingsdeadline een 3-tal talenten gestrikt voor het mannenteam. De 22-jarige Hans Boukema komt over van Niemo-Van Vliet uit Nieuwerkerk. De 24- jarige topschutter Maurits Meeuwisse maakt even- eens de overstap van Niemo-Van Vliet. Daarnaast verruilde de 16-jarige keeper Mark Hoppenbrou- wer zijn club Spartaan voor het topsportplan van Oxfruit/ZVVIaardingen. Buren HWC en Oranje Nassau slaan de komende we- ken de handen ineen. De Vlaardingse handbal- en korfbalclub houden 6 juni van 9.00 tot 14.00 uur sa- men een rommelmarkt op het sportcomplex aan de Claudius Civilislaan. Op 13 juni krijgt de verbroede ring tussen de 2 clubs sportiefvorm. HWC en Oranje Nassau gaan van jong tot oud tegen elkaar hand- en korfballen. Zo speelt het le van Oranje Nassau een korfbal- en handbalwedstrijd tegen een mix van het le mannen- en vrouwenteam van HWC. De jongste jeugd start om 11.00 uur en de beide selecties sluiten de rij om 17.30 uur. Veteranen uit heel Europa komen van 29 juli tot 2 augustus naar Schiedam om een gooi te doen naar de titel van het Schiedam Senior Open bowlingtoer- nooi. Organisator Ad van der Jagt heeft zijn bakens 00k verder verzet. De promotor van het bowling voor veteranen heeft de Europese masterfinale binnen- gehaald. Op 9 januari 2010 bowlen de 30 beste spe- lers van Europa met/tegen elkaar. Op de gastenlijst prijkt onder meer de naam van Erica Terpstra. Met de winst op nummer laatst Keytown Hitters heb- ben de honkballers van sc Vlaardingen-Holy zich ge- nesteld op de 2e plaats van de ranglijst in de 4e klasse E. Tegen de zwakste bree der in 4E had de ploeg van coach John Jonkers wat last van onderschatting. In de le innings nam Keytown een 2-0 voorsprong, ging in zich- zelf geloven en bouwde het voordeel uit naar 6-3 in de 3e inning. Holy dat 3 spelers miste en een beroep deed op Bas Roctus, Tim Voorend en junior Stoney van der Hulst, kreeg daarna wel vat op het spel van de Leidenaren. In de 6e inning werd het tus- senstand in het voordeel van de Vlaardingers omgebogen om meteen alsnog afstand te nemen, 6-20, waardoor de wedstrijd na 8 innings zelfs een vroegtijdig einde kende. Achteraf geen vuiltje aan de lucht maar met iets meer scherpte was 00k de in- haalrace niet nodig geweest. Zondag speelt Holy tegen middenmoter Storks 2. De enige ploeg waar ze tot nu toe van verloren. SVVSMC heeft de maximale omweg bewan- deld om maandag alsnog de 2e klasse te be- reiken. Juist de inspanningen die getroost werden op die route, deden de overwinning maandag op VCS nog zoeter smaken. De ploeg van trainer Henk Salari gaf in de 2e helft van de competitie een ogenschijnlijk zeker kam- pioenschap uit handen en zag op de valreep een beslissingswedstrijd tegen Oliveo in rook opgaan. In de herkansing via de nacompeti- tie moest SVVSMC tot 2 maal toe op miracu- leuze wijze een achterstand wegwerken in de 2e wedstrijd. Ondanks al deze extra inspan ningen bleef SVVSMC 100% gemotiveerd. In de finale die maandag bij w Naalwijk werd gespeeld toonde SVVSMC tegen 2e klasse degradant VCS haar ambities vanaf minuut 1. Een kopbal van de onvermoeibare oude machine op het middenveld, Toon Wolters en een wonderschoon lobje van spits Guy Duijm zette SVVSMC verdiend op voorsprong. Na rust leken de Schiedammers al snel in veilige haven door opnieuw een wippetje van Duijm. Maar ondanks het '10,10,10' dat van de tri bune klonk, bleek dit een keerpunt. Rond mi nuut 50 benutte VCS een strafschop en bin- nen 5 minuten werd 00k de 2-3 aangetekend. Hoewel Salari vanaf de bank rustig maande weer 'gewoon te gaan voetballen' moeten de zweetdruppels hem van het voorhoofd ge- gutst zijn. In deze fase waren de Schiedam mers het even helemaal kwijt. VCS profiteer- de echter niet en dat gaf het onvermoeibaar werkende SVVSMC de kans het heft weer beetje bij beetje in handen te nemen. Maar omdat aanvaller Adilson dos Santos het vi zier niet op scherp had, kon het feest van de Schiedammers pas beginnen nadat de wat warrig leidende Van der Waal diep in blessu- retijd affloot. Spannend werd het 2 dagen eerder in Per nis op het veld van DOTO nooit. Deltasport liet zich voor de 3e keer dit seizoen aftroeven door w Smitshoek en liep daardoor promotie naar de 2e klasse mis. De Vlaardingers had- den vooral in de le helft het meeste balbezit maar het lichtvoetige spel miste de doeltref- fendheid. Smitshoek legde de nadruk vooral op de defensie en gaf Deltasport een lesje in effectiviteit. Deltasport gaf nooit de indruk het heilige vuur in de ogen te hebben. Pas toen Smitshoek vanuit wederom een geolied uitgevoerde counter op 2-0 was gekomen, stroopte het team van trainer Robert Ver- beek de mouwen wat op. Rijkelijk laat en dus ging de winst niet mee naar Vlaardingen. Voetballer Jeff Stans verruilt deze zomer Excelsior Maas- sluis voor profclub RKC. Het Vlaardingse talent volgt oud-clubgenoten en huidig jeugdtrainers Kevin Vink en Wouter Gudde naar de Bra* bantse ploeg die momenteel nacompetitie speelt in de Jupiler League. Vlaardinger Stans debuteerde dit seizoen als A-junior in de A-selectie van Excelsior-M. Sporttalent Luke Verburg heeft zaterdag in Apeldoorn het N.K. mountainbike op zijn naam geschreven. In leeftijdscategorie 1 nam de Schiedammer gedecideerd de kop en stond deze 4 ron- den lang niet meer af. Ver-^. burg had aan de meet een gat van 45 minuten op nummer 2 Milan Ziemerink uit En- schede. Carmen Haandrikman van bowlingvereniging Musis Sa crum is geselecteerd voor het WK bowling in Las Vegas. De talentvolle Schiedamse juni- ore maakt deel uit van een 6- koppig team dat van 25 juli tot 3 augustus onder leiding van bondscoach Ton Plum- men en teammanager Peter van Zijp bowlt op de mon- diale titelstrijd in Amerika. Stad- en cluhgenoot Bianca Wiekeraad mag nog hopen op een ticket USA. Zij is 1 van de 2 standby-speelsters voor het WK. Ook Remco Verboon neemt deel aan een internationale titelstrijd. De geroutineerde Vlaardinger is door bonds- coach Eric Kok geselecteerd voor het Nederlands team dat van 4 tot 14 juni op het EK bowling in het Deense Aalhorg aantreedt. Met 2 overwinningen in het Pinksterweekeinde behoudt Excelsior'20 de kop in de hoofdklasse. Zondag had- den de Schiedammers een gemakkelijke prooi aan VOC. Met Mark Cleary (78 runs) en Tom Heggelman (42 runs) aan bat passeerde Excelsior met slechts 1 gevallen wic ket het totaal van VOC (155 all out). Op 2e Pinksterdag was er weer een hoofdrol voor Cleary. Mede door zijn 'century' werd VRA in eigen huis verslagen. Excelsior'20 kwam tot 213 runs waar VRA moest berusten in een totaal van 190. Hermes DVS zakte op de ranglijst weg naar plek 6, na het dubbele verlies tegen ACC en HCC. Joop den Hollander is zon dag in Nieuwegein Neder lands kampioen geworden in het halfzwaargewicht. Mesa Sport-clubgenote Desi- ree Asmuss die ook een NK finalepartij bokste, slaagde er niet in de kampioensbelt te pakken. Onder aanmoe- diging van veel leden van het Schiedamse Mesa Sport bokste Joop den Hollan der tegen Ronald Breurse van Egmond Sport uit Oud- Beijerland. Den Hollander kreeg van trainer Tony Me dina de opdracht om in ron- de 1 de boomlange Breurse te bestuderen. Door deze voorzichtige start liep Den Hollander een kleine punte- nachterstand op. Echter ge- sterkt met de informatie over zijn tegenstander, voerde dd Mesa Sporter het tempo in ronde 2 op en nam het ini- tiatief. Door slim op afstand te blijven, goed te counteren op de stoten van Breurse met rake treffers op het hoofd, sprokkelde Den Hollander zijn puntjes bijeen. In de 3e ronde maakten de technische goede boksers er welhaast een demonstratiepartij van waarbij Joop den Hollander tentoonspreidde dat hij een paar stappen verder is dan zijn opponent, 10-4. Desiree Asmuss trof Sammy Ricardo en bokste te afwachtend. Zo onstond er een niet meer in te halen achterstand. Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdaq 3 juni 2009 WX93-e VLAARDINGEN> SVVSMC vierde maandag groot feest na de gewonnen nacompetitiefinale tegen VCS. De Schiedam- mers hebben na het missen van de titel nu alsnog promotie naar de 2e klasse afgedwongen. SVVSMC promoveert De 2 nacompetitiefinales die regiodubs speel- den, lieten een totaal verschillend beeld zien. Deltasport verzuimde zaterdag de mouwen op te stropen in Pernis tegen vv Smitshoek en ging onderuit, 2-0. SVVSMC ging daarente- gen maandag in Naaldwijk voorop in de strijd tegen VCS en verdiende promotie naar de 2e klasse, 2-3. REGI0> REGI0> I Uithuilen en opnieuw beginnen. Dat moet Deltasport doen na het mislopen van promotie door het 2-0 verlies tegen Smitshoek. De Vlaardingers wanhopen echter niet. De doelstelling was binnen 2 seizoenen terug naar de 1e klasse. „Dus in die zin liggen we nog op schema", meldt bestuurder Kattestaart. En dat Deltasport over haar ambities geen gras laat groeien toont de lijst van 20 ver sterkingen die de club strikte voor haar sslectieteams. Foto: Rob Kamminqa SCHIEDAM> REGIO>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27