8 lezersservice maas stad oven calorieen c c F c Mediterraan eten verhoogt goed cholesterol in bloed Over calorieen enzo Win een Culinair-arrangement! i stad Unieke lezersaanbieding Maak kans op gratis 1e rangskaarten en een Meet Greet met de Cast op dinsdag 16 juni 2009! CARAVANS www.marcoleer.nl MARC0I I 0909 - 50 50 344 H EP weekbladen Hoe maakt u kans op de gratis kaarten? NU€ 30,00 p.p. NU€ 26,25 p.p. LUXOR Mensen die Mediterraan eten hebben meer goed cho lesterol in hun bloed dan mensen die Westers eten. A1 langer was bekend dat Me- diterrane eters lagere LDL- cholesterolgehaltes (slecht cholesterol) hebben. Nu is ontdekt dat Mediterrane voeding ook leidt tot hogere HDL-cholesterolgehaltes (goed cholesterol). Een laag slecht cholesterolgehalte en een hoog goed cholesterol gehalte verlagen de kans op hart- en vaatziekten. Veelvuldig gebruik van olijf- olie, het eten van veel groen- te en fruit, graanproducten, peulvruchten, noten, vis en een glaasje rode wijn per dag kenmerken de Mediterrane voeding. Uit het Wageningse onderzoek blijkt dat olijfolie voor een deel verantwoorde- lijk is voor het gunstige effect van Mediterrane voeding op cholesterol. Daarnaast gaat het HDL-gehalte omhoog als je volledig Mediterraan eet. Cholesterol is een belangrij- kebouwstofvan ons lichaam. Een teveel aan cholesterol is echter schadelijk. Overtollig cholesterol kan worden op- geslagen in onze bloedvat^n. Hierdoor kunnen de bloed- vaten vernauwd raken. Eiwitcholesteroldeeltjes ver- voeren cholesterol. Het LDL vervoert cholesterol naar de verschillende delen van het lichaam. Onderweg kan cholesterol zich gemakkelijk in de wanden van slagaders nestelen en zo een vernau- wing veroorzaken. LDL-cho- lesterol heet daarom ook wel het 'slechte cholesterol'. Het HDL vervoert het teveel aan cholesterol juist af naar de lever. De lever zorgt ervoor dat het cholesterol in de daL men vervolgens in de ontlas- ting terecht komt. Hieraan dankt het HDL-cholesterol de benaming het 'goede cho lesterol'. Ook al nachtmerries over je eerste bikini-optreden deze zomer? De verleiding om nu acuut aan de sla, spa en si- naasappels te gaan is groot, maar... heeft weinig zin. Je houdt het uiteindelijk toch niet vol! Begin je strijd te- gen de kilo's daarom liever bewust. Zoek je eigen balans met Rien Vervoorts Over ca lorieen enzo. Wat heeft jouw lichaam aan voeding nodig.en wat zijn je doelen? Wil je slanker wor den en blijven? Dan is het handig om die twee per- soonlijke vragen steeds voor ogen houden. Daarom intro- duceert Over calorieen en zo een nieuwe manier van eten: balanseten. Heel veel voedingsmiddelen doen im- mers maar weinig voor je. Je eet en eet, maar uiteinde lijk krijg je alleen maar meer zin in 'snaaien'. Balanseten doet het tegenovergestelde: je leert betere producten eten, waardoor je trek snel afneemt. Het resultaat: een slankere lijn en een gezon- der lijf. En dat is twee op de drie Nederlanders heel wat waard. Om in balans te eten, moet je natuurlijk wel weten welke voedingsmiddelen 'leeg' zijn en aanzetten tot snaaien, en welke juist meehelpen aan een gezond gewicht. Ook dat lees je in Over calorieen en zo. Want de kern van dit boekje is de tabel waarin cir- ca 2000 voedingsmiddelen zijn beoordeeld op hun af- slank- en gezondheidswaar- de. Door het zakboekje regel- matig te raadplegen, krijg je een steeds beter gevoel voor producten met een positieve waarde en wordt balanseten al snel vanzelfsprekend. Laat de zomer nu maar komen! www.corolie.nl cor olie GOED DOEL puzzel UW LEREN BANKSTEL WEERALS NIEUW! BEL 0186-603268 VOOR PRIJS0PGAVE ~'T T Zo doet u mee! m cb ff3 3 Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 3 juni 2009 TX96-a Gezond en wel Foto: Roy Beusker Let's hear it for the boy, Holding out for a hero en Footloose zijn nummers die iedereen in de jaren tachtig meezong. De film Footloose was een hit en maakte een ster van acteur Kevin Bacon. Na New York en Londen is de musical nu eindelijk ook in Rotterdam te zien. In een geheel Nederlandstalige bewerking kan Nederland gaan genieten van de musicalversie van deze swingende dansfilm, met o.a. Kim-Lian van der Meij en William Spaaij! Footloose heeft maar liefst 10 nominaties voor de Musical Awards. Heel eenvoudig: stuur voor 9 juni a.s. een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'FOOTLOOSE' voor- zien van een originele, korte reactie waarom u de kaartjes zou moeten winnen. Daarnaast ontvangen lezers van Maasstad weekbladen ook nog eens 25% korting op 1e en 2e rangskaarten voor de shows op dinsdag 16 juni, woensdag 17 juni en donderdag 18 juni. De show begint om 20.00 uur. Normale prijs 1e rangskaart40,00 (excl. reserveringskosten) Normale prijs 2e rangskaart35,00 (excl. reserveringskosten) Reserveren via 0900 - 4000 300 (45 cpm) o.v.v. 'Footloose korting Maasstad' De actie geldt niet op reeds gekochte kaarten en niet i.c.m. andere aanbiedingenl acties. Zie voor meer informatie over deze musical www.luxortheater.nl Voor nieuwe of gebruikte caravans B0VAG 0NDERH0UD SCHADESERVICE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 weekbladen oud voertuig metingang van gewricht haarwater oktober rnzet bij een spel samen- plakken mist onvervalst bezitster alvorens T dank u wel naam 4 met mede werking van angst erg 6 zangnoot piaatsen deel van eenfiets verharde huid T scheepsstuur begrip 8 niets utaaondwd proper hoHen wijnsoort smart warmwater toestel dunne 7 liefdegod 3 plaats in Belgie ik (latijn) tegenover wereWkam pioenschap dopopeen zuigfles zeker 5 klasse 2 rstamitisch gebedshuis MARCO LEER B.V. NIJVERHEIDSWEG 31 HEINENOORD Vul hier de gevonden letters in en bel het woord door via 0909-50 50 344 Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Even lekker een paar daagjes uitwaaien op het strand? Het kan bij Hotel Zuiderduin. Op 100 meter van het strand en aan de voet van de duinen kunt u genieten van een grote dlversiteit aan faciliteiten die het hotel rijk is. Heerlijk ontspannen in het wellness center, een frisse duik in het zwembad of een totale workout in de fitnessruimte. Een winnaar gaat genieten van een Culinair-arrangement bestaande uit twee overnachtingen met ontbijtbuffet, tweemaal dinerbuffet en vrij gebruik van zwembad en sauna. Kiik voor meer informatie op www.zuiderduln.nl oft waarde 30Q,. -rbu fbel 072-750 2000. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 3 t/m dinsdag 9 juni 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 16: kaasplank. Een Weldaad-arrangement voor twee personen bij Thermae 2000 is gewonnen door: H. Vlot, Nieuwerkerk aid IJssel. l©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 29