podium fournaal Na 'Agnes B' klaar voor het echte werk luitf IN ROTTERDAM Kijkje achter de schermen van flexibel Brazilie Eindexamenleerlingen van MBO Theaterschool spelen 'Agnes B' 1 [yjS- Kort Korting op kaartje bij vertoon Michael Jackson plaat Tentoonstelling Het oude Luxor Theater is op zoek naar de ware Michael* Jackson fans. Voor iedereen die op woensdag to juni tus- sen 12.00 en 13.00 uur aan de kassa van het oude Luxor Theater zijn of haar lp, cd of single van The King of Pop toont, betaalt een stuntprijs van slechts 6,99 euro per kaartje voor de voorstelling 'Thriller Live'. Het muziek- spektakel 'Thriller Live' is van dinsdag 16 tot en met zondag 21 juni exclusief te- rug in het oude Luxor Thea ter te Rotterdam. In 2008 stond Thriller Live vier keer met groot succes f in de Heineken Music Hall en tourde door het hele land. Reden genoeg voor het oude Luxor Theater om de show weer naar Nederland te ha- len. Met ruim 20 zangers, dansers en een live band wordt het publiek ruim twee uur lang in een sneltrein- vaart meegenomen door Mi chaels repertoire. Alle hits komen voorbij: I Want You Back, I'll Be There, Can You Feel It van de Jackson 5 en zijn beste solohits als Rock With You, Beat It, Billie Jean en natuurlijk Thriller. „We hebben dit jaar al verschillende dingen gemaakt", vertelt Rowena Verhagen. „Een muziektheaterstuk, een jongerenvoorstelling en een kor- te film. En nu spelen we een klassiek stuk. Wij dachten eerst aan iets van Shakespeare, maar dat is het dus niet. We hebben 'Agnes B' niet zelf uitgekozen, dat heeft de regisseur gedaan. Nadat we het voor het eerst gelezen hadden, waren we echter wel allemaal onder de indruk." „Het is knap geschreven", vindt Ro wena. „Aanvankelijk sta je helemaal achter hoofdpersoon Agnes, maar gaandeweg verandert na elke scene aan wiens kant je staat. We hebben de eerste drie weken gebruikt om het stuk goed te lezen, zodat we precies wisten wat er staat. Daarna heeft de regisseur ons opdrachten gege- ven. Ook bij zangnummers en bewe- gingsstukken hebben we goede bege- leiding gehad. Hij heeft ons veel zelf laten doen, maar hij bleef eindver- antwoordelijk. Daardoor weten we wat we spelen en heeft dit stuk meer lagen dan alleen de buitenkant." Agnes is aan het begin een zorgeloos en na'ief meisje. Ze ontmoet iemand en raakt zwanger van hem. Hij komt uit een rijke familie, maar Agnes heeft vooral oog voor de tegenstel- lingen tussen arm en rijk. Ze vindt dat haar schoonvader de mensen in zijn fabriek meer moet betalen. „Ze schopt de hele familie in de war. Het is een heftige voorstelling. Er zit bij- voorbeeld een ontmaagdingscene in, die balanceert op de grens tussen ontmaagding en verkrachting. Als ik mijn laatste scene gespeeld heb, ben ik echt geemotioneerd", zegt Ro wena. Na Rotterdam is 'Agnes B' nog te zien in Amsterdam, Utrecht en Den Haag. Voor Rowena Verhagen zit de vierjarige MBO Theaterschool er na dit stuk op. „Ik doe binnenkort au- ditie bij een gezelschap in Utrecht, maar als dat niets wordt ga ik even iets anders doen. Uiteindelijk wil ik acteren. Het is»zwaar en niet altijd leuk, maar ik doe niets liever. Ik vind het leuk actrice te zijn, maar het is wel echt een vak." De theatervoorstelling 'Agnes B' Is te zien van 8 tot en met 11 juni in de Rotterdamse Schouwburg. Reser- veren: 010-4118110 of www.rotter- damseschouwburg.nl. Informatie: www.hetproduct iehuishofpleinnl www.uitburo.nl/rotterdak nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater O.T. Theater RO Theater Rotterdamse Schouwburg Theater Walhalla ?upc| Opkomende grootmachten bruisen van energie. Die dy- namiek is niet alleen op eco- nomisch en politiek niveau aanwezig, maar ook in de kunst. Tijdens de tentoon stelling Brazil Contemporary wordt in Museum Boijmans Van Beuningen, het Neder- lands Architectuurinstituut en het Nederlands Fotomu- seum deze keer de loep ge- legd op de hedendaagse cul- tuur van Brazilie. In 2006 speelde in een soortgelijke samenwerking van Rotter damse kunstinstellingen China de hoofdrol. In de drie musea komen de heden daagse kunst, architectuur, beeldcultuur en design van het Zuid-Amerikaanse land aan bod. Al is niet naar heel Brazilie gekeken. De makers hebben zich vooral gericht op twee bepalende steden; Rio de Janeiro en Sao Paulo. De expositie in het Neder lands Fotomuseum begint met twee grote panoramafo- to's van Helmut Batista. Aan de ene kant de skyline van Sao Paulo, aan de andere zij- de de ontelbare lichtjes van Rio de Janeiro. Het werk wat verder op de tentoonstelling hangt, heeft ergens op deze overzichtsfoto's plaatsgevon- den. Zoals serie van Daniela Dacorso, over de rauwe baile funk parties in de favela's. Of het collectief Role. Deze groep fotografen wil Sao Paulo het liefst vastleggen zonder de drukte van alle- dag. Maar daarvoor moe- ten ze's nachts de straat op. En omdat dat erg gevaarlijk kan zijn, gaan ze soms wel met veertig man de donkere straat op. In het NAi is getracht de sfeer van de metropool Sao Paulo te vangen. Op verschillende grote schermen zijn films te zien met taferelen uit het dagelijks leven van de bewo- ners. De stad via het perspec- tief van de normale mensen. In de grote ruimte van het museum staan ook objecten die sfeer van de straat moe- ten weergeven. In een hoek staat een bakstenen huisje, compleet met schutting met graffiti erop. In het Boijmans Van Beunin gen wordt een serie kleine sculpturen van de belang- rijke kunstenaar Helio Oiti- cica getoond. Daarnaast is ook weer nylon object 'Celula Nave. It happens in de body of time, where truth dances' te zien van Ernesto Neto. De makers lijken bij de sa- menstelling van Brazil Con temporary aangestoken te zijn door het sambasocia- lisme van president Lula. „Brazilie is een dynamisch land dat op een bijzondere manier de maatschappij or- ganiseert", zegt Ruud Vis- schedijk, directeur van het Nederlands Fotomuseum. De samenstelling van de bevolking is heel divers. „Toch gaan ze niet uit van de verschillen tussen de be- volkingsgroepen. Er is een vanzelfsprekende, flexibele manier waarop ze met tegen- stellingen omgaan. En daar kunnen we in Nederland best nog wat van leren." Bij 'Brazil Contemporary' is 00k een boek uitgegeven met dezelfde titel. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 3 juni 2009 TX97-C ROTTERDAM) Eindexamenleerlingen van de MBO Theaterschool spelen van 8 tot en met 11 juni de voorstelling 'Agnes B' in de Rotterdamse Schouwburg. Het stuk is geschreven door Franz Xaver Kroetz en geregisseerd door Pieter Loef. De titelrol wordt gespeeld door drie spelers, waaronder de 22-jarige Rowena Verhagen. Als ik mijn laatste scene gespeeld heb, ben ik echt geemoti- oneerd." Rowena Verhagen (rechts) met Tarikh Janssen in 'Agnes B': „Het is een heftige voorstelling." ROTTERDAM) Zaterdag 6 juni Is het zover. Dan barst Musica Republica Outdoor weer los. Dit keer niet aan het Strand aan de Maas, maar in het Si- delingepark in Overschie. 1 BURO 1 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. duo 3-14/6 14/19/20u Mayumarta energieke en humoristische ritmeshow vol overrompelende acts 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 1(J, 3012 EH Rotterdam Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-zo 4-7/6 20/16u Ashton Brothers Charlatans, a Medicine Show Variete van zeldzaam hoog niveau 010 476 90 29 www.ot-rotterdam.nl St. Jobsweg 3, 3024 EH Rotterdam. Kassa: mo-vr 12-17 uur en een uur voor aanvang. vr-zo 5-7/6 19/21u lerug naar Rotterdam een performance van Romana Vrede gebaseerd op haar liefde en fascinatie voor Rotterdam. Kunstenaars: Charlotte Schleiffert, Jonas Stool en Hulya Yilmaz. 010 404 68 88 1 www.rotheater.nl William Boothlaan 8 3012 VJ Rotterdam. Reserveren via Rotterdams Uitburo (010) 404 70 70. wovr 3-5/6 20.00u ROMEO EN JULIA "Legendarisch verhoal grijpt opnieuw aan" Regie Alize Zandwijk Met Gijs Naber, Hannah van Lunteren, Yahya Gaier, Lukas Smolders, Herman Gilis e.a. v.a. 18.00 Kom gezellig eten in het RO Cafe! Buffetmaaltijd a 15 p.p. 010 411 81 10 I www.rotterdamsescHouwburg.nl Schouwburg plein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. di 9/6 20.15u Falstaff (Vefdi) Opera Zuid - "Falstaff vol theatrale pret" (Volkskrant) wo 3/6 t/m di 9/6 Ki|k op de website voor meer (jeugdjtheater-, dans-, muziek- en operavoorstellingen 010 215 213 4 1 www.theaterwalhalla.nl Sumatraweg 9, Katendrecht-Rotterdam vr 5/6 21 OOu Theatergroep Kosmonaut - Jumah 7,50 5,- zo 7/6 15.00u Arricira) Braziliaans Shroatcircus - Familievoorstelling op het Deliplem - Toegang GRATIS Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Een toto van het Brazaliaanse fotocollectief CIA de FOTO. De tentoonstelling 'Brazil Contemporary' is nog tot en met 23 juli te zien. ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31