Ontdekschiedam.nu-pas opent deuren voor musea en activiteiten Meeuwen zijn terug in Schiedam Wijkoverleg Schiedam Zuid Tegengaan van meeuwenoverlast en zwerfvuil Europese Parlement»RflERKIEHNflENl Ml I Z gemeente Schiedam •f" ir Fiffiai ontdekschiedam.nu Schiedam introduceert een eigen culturele pas. Deze zogeheten Ont- dekschiedam.nl-pas is donderdag gepresenteerd. Met deze pas kunnen de inwoners van Schiedam gratis naar alle musea in de stad en kun nen zij gebruikmaken van verschil- lende (kortings)acties van een groot aantal culturele organisaties. De Ontdekschiedam.nl pas is het resul- taat van een motie van de gemeen- teraad om Schiedammers meer te laten profiteren van de plaatse- lijke culturele voorzieningen. De gemeente Schiedam, de musea en andere culturele organisaties in de stad sloegen de handen ineen en kwamen gezamenlijk tot dit voor Nederland bijzondere project. Wethouder Menno Siljee (cultuur) ontving op donderdag 28 mei de eerste Ontdekschiedam.nu-pas uit handen van Karin Visser, directeur van Bibliotheek Waterweg. Vervol- gens overhandigde hij passen aan verschi I lende gemeenteraadsleden, die ze vervolgens uitreikten aan door hen uitgenodigde Schiedammers. De wethouder juicht de komst van de pas toe: "Ik hoop dat Schiedammers vaker gebruik zullen gaan maken van alles wat we op cultureel gebied binnen onze stadsgrenzen hebben. Het mag gerust uniek worden ge- noemd, dat we erin zijn geslaagd het uitgebreide culturele aanbod op een heel laagdrempelige manier toegan- kelijk te maken voor alle inwoners van onze stad. Ik ben er echt blij mee dat dit initiatief zo breed wordt gedragen door zoveel organisaties." Gratis toegang tot musea Op vertoon van de Ontdekschiedam. nu pas kunnen Schiedammers gratis /.cifkichiedam. Wethouder Cultuur. Menno Siljee ontving op donderdag 29 mei jl. de eerste Ontdekschiedam.nu pas uit handen van Karin Visser, directeur van Bibliotheek Waterweg. Vervolgens gaf hij passen aan gemeente raadsleden die vervolgens de pas uitreikte aan een door hen uitge nodigde Schiedammer. Foto: Fleur Kooiman naar alle musea in Schiedam en krijgen zij korting op voorstellin- gen, concerten, activiteiten en ver- rassingspakketten bij culturele en toeristische organisaties in de stad. "Mensen die al lid zijn van Bibli otheek Waterweg en in Schiedam wonen, hoeven de pas overigens niet aan te schaffen", laat Karin Visser, directeur van Bibliotheek Waterweg weten. "Zij kunnen voortaan op ver toon van de bibliotheekpas gebruik maken van dezelfde kortingsacties." Er zijn bij de introductie van de pas al vele kortingsacties mogelijk. Zo kunnen mensen op vertoon van de Ontdekschiedam.nu pas bijvoor- beeld gratis donateur van Filmhuis Schiedam worden. Zij krijgen ook een vrijkaartje per persoon voor een film naar keuze. Het donateurschap kost normaal 7,00. Bij het Centrum Beeldende Kunst krijgen nieuwe leden eenmalig drie maanden gratis leentermijn bij een termijn van een jaar en bij Bibliotheek Waterweg kunnen nieuwe leden in het actiejaar vijf boeken en een DVD gratis lenen en een uur gratis internetten. Schiedammers hebben op vertoon van de pas ook gratis toegang tot het Jenevermuseum, Nationaal Cooperatie Museum, Stedelijk Museum Schiedam en Museum- molen De Nieuwe Palmboom. De pas is te bestellen bij Biblio theek Waterweg en VVV Schiedam en via www.ontdekschiedam.nu. Meeuwen zijn alleseters en komen af op de geur van etensresten in vuilniszakken. Zij pikken de zakken open waardoor het afval verwaait en er veel zwerfvuil op straat, in plant- soenen en in het water terecht komt. In de gemeente Schiedam gelden regels voor het aanbieden van afval. In 'zakkenwijken' mag het huisvuil op de ophaaldag vanaf's ochtends 5:00 uur tot 7:30 uur uitsluitend op de daarvoor bestemde plaats worden aangeboden. Ook dienen de zak ken goed dichtgebonden te zijn. In wijken met ondergrondse containers dient het afval hierin gedeponeerd te worden, en niet ernaast. Met het naleven van deze regels wordt een belangrijke bijdrage geleverd in de strijd tegen zwerfvuil. Om meeuwenoverlast terug te drin- gen is het belangrijk om een aantal regels in acht te nemen: voer de meeuwen niet en bied afval op de juiste tijd, plaats en wijze aan. Bij voedselschaarste zullen de meeuwen vertrekken naar gebieden met meer voedsel. De gemeente neemt initi- atieven in de zin van het uitbreiden van ondergrondse containers. Omdat de meeuw een beschermde diersoort is, zijn er weinig andere maatregelen die genomen kunnen worden. De gemeente Schiedam en IRADO werken hier hard aan en vertrouwen daarbij ook op uw medewerking. Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 8 juni 2009 Locatie: Bewoners Vereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - kennismaken met de nieuwe opbouwwerker; - uitkomst prijsvraag Rotonde Lekstraat; - stand van zaken vouchers; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 7 mei 2009 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: Op de busbaan van de Broersvest tussen de Rotterdamsedijk en het Over- schieseplein te Schiedam, wordt een inhaalverbod ingesteld. Dit inhaalverbod wordt vormgeven door middel van een dubbele doorgetrokken streep over de gehele lengte van de busbaan, met uitzondering van de oversteek bij het Em- maplein. Hier zal hij worden onderbroken. Op de busbaan van de Broersvest tussen de Rotterdamsedijk en het Over- schieseplein te Schiedam,wordt een maximum snelheid ingesteld van 30 kilometer per uur. Dit zal aan de weggebruikers kenbaar worden gemaakt aan de weggebruikers door middel van bord model Al van het RVV 1990. Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma- king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Hofstra telefoonnummer 010- 2191896. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatie- punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 26 mei 2009. namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer op 2 juni 2009 hebben besloten de on- derstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Van Leeuwenhoeckstraat voor pand nr. 27b (3112 SN) Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. Th. Breedeveld tel. nr. 2191864. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 3 juni 2009 Namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt u heeft het voorhet zeggen.nl MEBSSRS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4