Loop mee met De Wandeling Koninklijke onderscheiding 2010? Aanvragen voor 15 juli 2009! Gemeenteberichten Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken www.schiedam.nl Bouwzaken - xcsjua Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en MilieuStadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. 's-Gravelandseweg 268-274, Het gedeeltelijk veranderen van een 3125 BK aantal units in een bedrijfsgebouw Nijfhoffplein 14, 3123 NH Het gedeeltelijk veranderen van de entree Verleende bouwvergunningen Verzonden 28 mei 2009 Geervlietsestraat 18, 3114 VG Lange Kerkstraat 37, 3111 NN Malmo 86, 3124 KG Verzonden 29 mei 2009 Burg. Van Haarenlaan 1450, 3118 GR Lange Nieuwstraat 73, 3111 AE Polderweg 242, 3125 KH Ontheffing Bestemmingsplan Dam 38, 3111 BD Het vernieuwen van de entree Het gedeeltelijk veranderen van de vloeren Het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsruimte Het plaatsen van een opslagloods Het gewijzigd uitvoeren van de trappen huizen met liftschaften ten opzichte van de verleende bouwvergunning d.d. 27-08-2003 Het gedeeltelijk vernieuwen van een agrarische bedrijfsruimte (fase 1) Ontheffing van het bestemmingsplan voor het in gebruik nemen van een pand als theehuis/horecavestiging nuv N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvraag van 15 mei 2009 Havenstraat 19, 3115 HC Het slopen van de bedrijfsruimten Verleende sloopvergunningen Verzonden 27 mei 2009 Volkstuinencomplex Vijfsluizen, tuin 232 Verzonden 28 mei 2009 Bosrand 27, 3121 XA Burg. Knappertlaan 25, 3116 BA Asbest verwijderen Asbest verwijderen Het gedeeltelijk bovengronds slopen van het Vlietland Ziekenhuis (met uitzonde- ring van bouwdeel F) N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket Op zondag 14 juni begint om 13.00 uur op het Stadserf een Wandeling die in het teken staat van het Schie- damse themajaar 2009 De Gro- ten van Schiedam. Deze kleurrijke Wandeling gaat langs historische plekken die belangrijk zijn geweest in het leven van de twee sterken vrouwen Liduina en Aleida. De Wandeling vindt plaats onder au- spicien van de gemeente Schiedam en wordt in het bijzonder onder- steund door de burgemeester van Schiedam, mevrouw W.M. Verver. De organisatie nodigt Schiedam- mers van harte uit om aan deze bij zonder Wandeling deel te nemen! Het Schiedamse themajaar 2009 De Groten van Schiedam staat in het teken van de Heilige Liduina en vrouwe Aleida "Sterke Vrouwen". Deze voor Schiedam zo belangrijk gebleken personen staan door hun levenswijze en -houding symbool voor verdraagzaamheid, zorg voor elkaar betrokkenheid, saamhorig- heid en respect. Deze waarden zijn ook zeer belang rijk voor de samenleving anno 2009. Na een lange periode van individu- alisering is er op dit moment steeds meer behoefte aan een proceswaar- bij mensen nader tot elkaar komen. Op de naamdag van Liduina, zondag 14 junitrekken Schiedammers met verschillende achtergronden geza- menlijk door de historische binnen- stad tijdens De Wandeling. De Wandeling is een kleurrijke op- tocht met muziek en verrassende kleding, waarin door leerlingen van verschillende basisscholen in Schie dam kunstwerken worden meege- dragen, die symbool staan voor de diversiteit van Schiedam. Met el kaar laten de wandelaars zien en horen door middel van muziek dat Schiedam een stad is van zorg voor elkaar, verdraagzaamheid, inspiratie en respect. De stoet gaat als eerbetoon langs historische plekken die belangrijk zijn geweest in het leven van de twee sterken vrouwen in Schiedam, zoals de Rui'ne, de Kreupelstraat, De Grote Kerk en het Weeshuis. U bent van harte welkom om aan het programma deel te nemen. 12.30 uur: verzamelen op het Stadserf 12.55 uur: welkomstwoord door de burgemeester, mevrouw Verver 13.00 uur: Start Wandeling (ca. 2,5 km) Op verschillende punten langs de route muziek van o.a.: De Bloas- piepers, Convoi, Vrouwe Aleida, West Coast Jazz band en de Jeugd Rijnmondband 13.45 uur: aankomst op het Land van Belofte, tegen over het Stadserf 13.55 uur: oproep tot ondertekening bloemenbord 14.00 uur: aanvang feestelijk programma op het land van Belofte met ojltreden van: West Coast Jazz Band, Convoi, Vixy en Cross over 16.00 uur: Einde van de De wandeling van Schiedam lemand kan in aanmerking wor den gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hier- voor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bij zondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wel- licht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Omdat aan de aanvraag van een Ko ninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratiever- lening op 29 april 2010 vo6r 15 juli 2009 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de bur gemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloa- den via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabi net van de burgemeester, telefoon- nummer 010-2191163 of per e-mail g.vd.schee@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatie folder en overige infor matie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onder- scheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Rectificatie bij vaststellen hogere grenswaarden voor de bouw van de school in Schieveste In de publicatie van het projectbe- sluit Oprichten van een school in Schieveste" staat onder het kopje "verzoek tot het vaststellen van ho gere waarden voor de ten hoogste toegestane geluidbelasting" abusie- velijk vermeld dat het gaat om een procedure als bedoeld in artikel 100a, vijfde lid van de Wet geluid- hinder. Het betreft echter een pro cedure zoals bedoeld in artikel 83 van de Wet geluidhinder. Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 11 juni 2009 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Mededelingen vanuit de gemeente - Invulling investering Sociale Infrastructuur - Vouchers - Het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. - Presentatie plannen 'Schiedamse Poort' Het wijkoverleg wordt bijgewoond door wethouder Maarten Groene. Voor het college is wijkgericht wer- ken een prioriteit. Samen met bewoners en instellingen is de gemeente aan de slag gegaan in de wijken. Er is met name veel aandacht voor sociale activiteiten en het beheer en onderhoud van de openbare ruimte. Door het werken vanuit de wijk kan de gemeente beter luisteren naar de bewoners en sneller inspelen op signalen uit de wijk. Wethouder Groene wil graag met bewoners van gedachten wisselen om te kijken of deze werkwijze al geresulteerd heeft in positieve effecten voor de stad. Om die reden woont hij de komende maanden alle wijkoverleggen bij. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl 3 juni 2009 nummer 22 Pagina 2 Ingekomen bouwaanvragen van 19 mei 2009 en 25 mei 2009 Programma: Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: infodschiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5