Wekelijks zijn alle edities van Maasstad weekbladen ook on-line te vinden op www.mijnmaasstad.nl. Alle redactionele artikelen, foto's en advertenties kunt u tot een jaar na verschijning, terug vinden op de website. Wekelijks wat je wilt weten! stad maas stad www.schiedam.nl maas stad I!IIIIIISII Gemeenteberichten 1 Op woensdag 3 juni 2009 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering begint om 19.00 uur in de Aleida- zaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una- niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stuk- ken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstukken). Inci- denteel gebeurt het dat overeenstem ming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Na behandeling in de commissiever- gaderingen zijn de volgende punten als A-stukken op de raadsagenda geplaatst: Partiele wijziging gemeenschap- pelijke regeling Recreatieschap Midden-Delfland Derde wijziging Maatregelenver- ordening Nieuwe Waterweg Noord 2004 en financiering uitvoerings- kosten SVB le Financiele kwartaalrapportage Naar aanleiding van de vergadering van de commissie Samenleving en Bestuur van 25 mei 2009 zijn onder andere de volgende onderwerpen als B-stuk op de raadsagenda ge plaatst: Masterplan Dienstverlening Op basis van het rapport van de com missie Jorritsma (2005) hebben de overheden op alle niveau's afspraken gemaakt over hoogwaardige, digitale dienstverlening van de overheid aan de burger. Kernpunt is dat in 2015 de gemeenten aanspreekbaar moeten zijn voor alle overheidsinformatie en -diensten. Daartoe wordt in iedere gemeente een 'klantcontactcentrum' gerealiseerd. Dat heeft aanzienlijke gevolgen voor alle organisatieonder- delen van de gemeente. Voor sturing en coordinate van het project wordt een Programmabureau Dienstverle ning ingericht. Het plan is in zijn geheel uitgewerkt in het Masterplan Dienstverlening, dat ter vaststelling aan de raad wordt aangeboden. Verordening Clientenraad WWB Schiedam 2009 Door middel van een verordening heeft de gemeente in december 2004 regels gesteld over de wijze waarop clienten of hun vertegenwoordigers worden betrokken bij de uitvoe- ring van de Wet Werk en Bijstand (WWB). Dat is een wettelijke plicht. Uitvoering hiervan vindt plaats via de Clientenraad WWB. In 2008 is de clientenparticipatie geevalueerd - dat resulteerde in een aantal aan- bevelingen. Op grond van de evaluatie en aan- bevelingen is de Verordening Clien tenraad WWB aangepast op de vol gende onderwerpen: onafhankelijke voorzitter, uitbreiding ledental, doel- stel 1 ing/taken/werkwij ze, advisering en facilitering. Verder is tijdens deze commissie- vergadering o.a. aan de orde gekomen: Project Jongerenbus in West Evaluatie jaarwisselingen 2007/2008 en 2008/2009 Wetswijziging growshops Meer informatie over de diverse agendapunten vindt u in het verslag van deze vergadering. Het verslag is gepubliceerd op www.schiedam.nl onder bestuurs informatie. Naar aanleiding van de vergade ring van de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer van 26 mei 2009 zijn de volgende onderwerpen als B-stuk op de raadsagenda ge plaatst: Rotterdam Airport heeft eind 2005 en in mei 2006 verzoeken ingediend bij de Ministeries van Verkeer en Water- staat en VROM om het Aanwijzings besluit Luchtvaartterrein Rotterdam Airport te wijzigen in verband met de geluidszone en het accommoderen van nachtvluchten. Een eerdere versie van het voor ontwerp is besproken in de raads vergadering van 21 juni 2007 (VR 66/2007). De readies op dit eerdere vooront werp zijn voor het bevoegd gezag aanleiding geweest om met een nieu we versie (incl. MER) te komen. Het bevoegd gezag heeft de gemeen teraad van Schiedam gevraagd te reageren op het voorontwerp en de MER, zoals voorgeschreven is in artikel 19 van de Luchtvaartwet. Door middel van de brief van het college van 23 april jl., onderwerp Voortgang bouwplan Houthaven, is de gemeenteraad gei'nformeerd over de stand van zaken van het bouwplan Houthaven. Het thans voorliggende raadsvoorstel is daar een vervolg op. De gemeenteraad wordt onder meer voorgesteld te besluiten een projectbesluit voor te bereiden voor deelplan I van het bouwplan en daar- naast de bevoegdheid om genoemd besluit vast te stellen te delegeren aan het college. Rechtmatigheid/verschoningsbesluit Bij de interne controle in 2008 is ge- bleken dat zich enkele onrechtmatig- heden hebben voorgedaan. Deze zijn zodanig van aard dat zij voorafgaand aan de vaststelling van de jaarreke- ning kunnen worden hersteld als de raad daarvoor een zogenaamd ver- schoningsbesluit neemt. Onder ver- schoning wordt verstaan "het door de gemeenteraad achteraf beoordelen en accorderen van een handeling". Verder is tijdens deze commissie- vergadering aan de orde gekomen: Reconstructie Plantage Schieveste Meer informatie over de diverse agendapunten vindt u in het verslag van deze vergadering. Het verslag is gepubliceerd op www.schiedam.nl onder bestuurs informatie. Informatie over het spreekrecht Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen geza- menlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (be spreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aan- vang van de vergadering bij de grif- fier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel 010-2191041 Meer informatie over de commis- sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie weekbladen 265"* fS - weekbladen 49^91^ 4- Muzikant aan bandenk ADVERTENTIE I MAASSTAD WEEKBLADEN woerisdag 3 juni 2009 - X006 3 juni 2009 nummer 22 Pagina 6 Voorontwerp aanwijzingsbesluit Rotterdam Airport Bouwplan Houthaven Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemecntelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam www.mijnmaasstad.nl jBUyiUwAI MMwkk 4 4k ipMTt MMpMT ScMOaa AlexanderDOSt weekbladen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9