in de haven ledereen goedkoper tanken Sponsor Circuit Park Zandvoort L Tango was tien jaar geleden het eerste bedrijf dat het onbemande tanksta- tion in Nederland introduceerde en brak hiermee de markt open. Niet zonder succes. Inmiddels zijn er 114 Tango stations in Nederland, waarvan 8 in de regio Rotterdam. General manager Martijn Beekhui- zen en sales assistant Peggy Lach- man vertellen alles over de formule van Tango bij een van hun tankstati- ons aan de Gordelweg in Rotterdam Noord. "Ik ben altijd een beetje trots als ik een station van ons aan iemand laat zien of erlangs rijd", lacht Lach- man. "We zijn in relatief korte tijd uitgegroeid tot een belangrijke speler op een markt die helemaal dichtge- timmerd leek. Dat is niet niks." Tango is in 2000 opgericht door Marc Schroder, die ook bekend is van het op de markt zetten van Route Mobiel als tegenhanger van de ANWB We- genwacht. Bij het oprichten van Tan go werkte de ondernemer samen met oliemaatschappij Petroplus. Schroder vond dat mensen in Nederland al heel lang te veel betaalden aan de pomp en introduceerde 'Tank&Go', een formule die erop gericht is zoveel mogelijk mensen zo goedkoop mo- gelijk te laten tanken. Beekhuizen, die sinds anderhalf jaar aan het roer van de onderneming staat, vertelt: "Tango veroorzaakte een kleine aard- verschuiving. De andere grote spe- lers zijn ons gevolgd. Zo kwam Shell bijvoorbeeld met Tinq stations. Een andere opvallende verandering is dat op plaatsen waar een Tango station is gevestigd, ook de prijzen van de tankstations in de buurt dalen. Lachman: "Er zullen altijd mensen zijn die liever naar een tankstation met personeel en winkel gaan. Voor een praatje, bezoek aan het toilet of om gelijk wat te drinken te kopen. Maar wij spelen in op de steeds gro- ter wordende vraag naar een mak- kelijke en snelle manier van tanken. Naar het benzinestation gaan is niet de meest geliefde bezigheid van veel mensen. Bij Tango kom je aanrijden, kun je vaak meteen de tank volgooi- en, betaal je en ben je er binnen een paar minuten weer vandoor", vertelt Lachman terwijl op de achtergrond de auto's af en aan rijden. "Er zijn geen lange rijen bij de pomp en aan de kassa. En de benzine of diesel is ook nog eens gemiddeld ne- gen cent per liter goedkoper dan de brandstofadviesprijzen van bemande tankstations." Tango kan in Nederland kwaliteits- brandstof aanbieden tegen gunstige prijzen. De keten koopt de brandstof- fen in bij de raffinaderijen en brand- stofdepots van de grote oliemaat- schappijen. De reden waarom Tango de benzine en diesel goedkoper aan kan bieden is omdat de tankstations onbemand zijn wat een enorme be- sparing op personeelskosten ople- vert. Lachman geeft nog een aantal redenen: "Wij zitten niet aan snel- wegen op dure locaties, zijn volledig geautomatiseerd en houden geen Tango is de nieuwe sponsor van het Circuit Park Zandvoort. Het bedrijf is de komende drie jaar evenementsponsor van de 'Tango Masters of Formula 3' en titelsponsor van het 'Tango Dutch GT4 Championship', de eredivisie van de Nederlandse autosport. Het is het eerste grote sponsorcontract van Tango. "Er zijn grote raakvlakken tussen autosport en ons bedrijf", licht Beekhuizen de keuze voor de nieuwe sponsoractiviteit toe. "Autosport gaat om snelheid. Bij de Tango stations kunnen klanten snel en efficient tanken. Daarnaast speelt binnen de autosport competitie een grote rol, een element wat ook helemaal bij ons past. We zijn tien jaar geleden als nieuwe speler op de markt gekomen en zijn de strijd aangegaan met de grote oliemaatschap- pijen. En het is natuurlijk duidelijk dat autosport en tanken niet zonder elkaar kunnen." acties waarbij klanten voor hand- doeken of autootjes kunnen sparen. ledereen die bij ons komt tanken, profiteert van onze hoge kortingen." Dat er geen personeel is betekent niet dat mensen bij de pomp aan hun lot worden overgelaten. Lachman: "le dereen die kan pinnen bij de bank, kan bij ons tanken. Mensen hoeven echt niet bang te zijn dat het niet lukt of verkeerd gaat." Ze laat zien waar om. "Hier hangen instructies die iemand stap voor stap vertellen hoe het tanken en betalen in zijn werk gaat. Als het dan nog niet duidelijk is of mensen twijfelen, dan kunnen ze een video starten door op de in- structieknop boven de slangen met brandstof te drukken." Automobilis- ten kunnen op het beeldscherm de handelingen volgen die ze moeten verrichten. Mocht er iets niet hele maal goed gaan of iemand heeft nog vragen dan kan een gratis nummer worden gebeld. Dit telefoonnummer is 24 uur per dag bereikbaar. Lach man vertelt dat mensen die bij Tango tanken niet alleen met vragen bellen: "Soms krijgen we automobilisten aan de telefoon die alleen even willen zeggen dat ze het zo fijn vinden dat ze zo goedkoop kunnen tanken of de actie van de maand 'super' vinden." De actie van de maand is een lande- lijke actie waarbij automobilisten die bij Tango tanken een prijs kunnen winnen, bijvoorbeeld een weekend in Londen met overtocht met een van de schepen van Stena Line. Daar naast zijn er vaak acties waarbij an dere partijen korting aanbieden voor klanten van Tango en heeft de keten regelmatig lokale acties. Bijvoorbeeld een extra korting op de brandstof- prijzen voor mensen die tanken bij het station aan de Gordelweg in Rot terdam. Klanten die van de acties op de hoogte gehouden willen worden, kunnen zich via de website aanmel- den voor de gratis eClub. Twee weken geleden is er een Tango station geopend in Nieuwerkerk aan den IJssel en vorige week een tweede pomp in Schiedam. Daarmee komt het aantal tankstations van Tango in de regio Rotterdam op acht. Vanaf September kunnen automobilisten ook in Vlaardingen bij Tango te- recht. Beekhuizen zegt erg trots te zijn op de uitbreiding: "We zijn er niet alleen blij mee dat ons bedrijf groeit, maar ook dat de mensen van de buitendienst het steeds weer voor elkaar krijgen een geschikte locatie te vinden waar voldoende mogelijk- heden zijn om het station precies zo neer te zetten als we willen." Een belangrijk punt dat Tango hierbij in ogenschouw neemt, is de veiligheid. Beekhuizen wijst naar de ruimte rond het tankstation. "De hele pomp is goed te overzien. Er zijn geen hoekjes. 's Avonds is het Tango station helemaal verlicht en er is dag en nacht bewaking door middel van camera's. We zijn altijd blij als een locatie aan al onze voorwaarden vol- doet en de vergunningen ook nog eens rond zijn. Een proces dat soms jaren kan duren. Maar dat past ook bij Tango, we blijven doorvechten tot het gelukt is. We willen blijven groeien om iedereen in Neder- laten tanken." Redactie over de bedrijvigheid in de Rotterdamse haven Bedrijfsreporta Achtste Tango station in regio Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 24