Dicht bij huis Feestdag op vernieuwde i basisschool De Violier Zestig Schiedamse acteurs gezocht voor nieuwe Scrooge Wel of geen A4: meer asfalt geen oplossing voor files Gratis afhalen Vijftien jaar FHS Jenevermuseum gaat Hollands Filmhuis Wandeling van Schiedam kan van start Spreekkamer of vergaderruimte nodig? Schi< point Full service kantoorruimte Schiedam Na een gigantische verbou- wing staat er op basisschool De Violier een prachtige, nieuwe verdieping en is de school een moderne, brede school geworden. De school is uitgebreid met opvang van 7 tot 7, heeft sinds kort een geintegreerde peuterspeelzaal en zelfs een professionele tussenschoolse opvang in een kidsrestaurant op de derde verdieping op de school. De Violier heeft met de derde verdieping heel wat ruimte en mogelijkheden erbij ge- kregen en dat mag iedereen weten. Natuurlijk moqt (dptj geyierd worden en dat doet de school In het Filmhuis draait don- derdag 11 juni de film 'Kan door huid heen' over een vro- lijke, zorgeloze vrouw van begin dertig, die een snel le- ven leidt in Amsterdam. Als haar vriend het plotseling uitmaakt, en ze kort daarna door een indringer wordt aangerand, verandert haar leven dramatisch. Vrijdag 12 en zaterdag 13 juni draait 'Gran Torino' met en van Clint Eastwood. Hij speelt Walt Kowalski, een knorrige oorlogsveteraan en oud fabrieksarbeider die net zijn vrouw heeft verloren en geen goed contact heeft met zijn zonen. Aanvang is 21.00 uur, toegang 7 euro. Reserve- ren via 473 30 00. Zorgcentrum Frangois Ha- verSchmidt vierde afgelo- pen maandag het 15-jarig bestaan. Voor de bewoners betekende dat gebak bij de koffie. De locatie bestaat in de hui- dige vorm vijftien jaar, de naam al wat langer. Frangois HaverSchmidt was vroeger een echt verzorgingshuis, zonder verpleeghuiscapa- citeit. Het huidige zorgcen trum biedt nu zowel verzor gingshuis- als verpleeghuis- zorg. In vervolg op de Sterke Vrou- wenperiode, gaat het Jene vermuseum nu op de Hol- landse toer. De tentoonstel- ling Louter Reclame wordt van 13 juni tot en met 23 augustus tijdelijk uitgebreid met prachtige affiches rond het thema Holland. Zaterdag 13 juni wordt deze periode geopend met een vlaggetjes- middag vanaf 13.00 uur. dan 00k op donderdag 18 juni. Al vroeg die ochtend gaat een zwerm ballonnen de lucht in, waar 00k een wedstrijd aan gekoppeld is, waarna het een dag lang feest is. Die dag voor de leer- lingen dus geen taal en reke- nen, maar alleen maar leuke dingen waar niet voor ge- leerd hoeft te worden. Na schooltijd, tussen 17.00 en 19.00 uur, kunnen be- langstellenden een kijkje ko- men nemen in de school aan de Stockholm (Sveaparken). De receptie gaat van start met een officiele heropening van de school, waarna ieder een welkom is om in school alle veranderingen te komen bekijken. schiedam> De uitvoering van 'A Christ mas Carol' is eind dit jaar, maar zater dag en zondag 13 en 14 juni zijn de audi- ties al. Iedereen die durft kan meedoen: jong of oud, dun, dik, met of zonder to- neelervaring. Er zijn rollen genoeg, wel een stuk of zestig. Dus: zitten er nieuwe musicalsterren onder de lezers? Scrooge is de oude en wel heel gierige hoofdpersoon uit 'A Christmas Carol' van Charles Dickens. Het beroemde stuk uit 1843 gaat over een oude za- kenman die licht en verwarming uit- laat omdat hij liever geen geld uitgeeft. In de tijd van Dickens een vervelende huisjesbaas, maar in de nieuwe door Maarten Bakker te schrijven versie een gierige baas van een supermarkt die niks om zijn personeel en klanten geeft. Vorig jaar Kerstmis speelden Schie damse amateurs van jeugdtheater De Teerstoof, toneelgroep Apollo en Schat als try-out stukjes uit de moderne ver sie. Met dans en zang in de buitenlucht op een steenkoude middag. Verbaasd bleven mensen die nog kerstbout bij Al bert Heijn gingen kopen, staan. Omdat er op 4 locaties gespeeld gaat worden zijn er veel acteurs nodig. De toeschouwers worden telkens door een gids meegenomen naar oude locaties als het kerkhof, het Stadshuis op de Grote Markt en de toren van de Grote Kerk. Op elke locatie staat weer een nieuw ge- zelschap met hoofdpersoon Scrooge te wachten. Na de audities zal er vanaf September elk week geoefend worden om klaar te zijn voor de premiere op 9 december. Aanmelden voor de audities kan via www.deteerstoof.nl Omdat er tot half juni nog zienswij- zen over de aanleg van de A4 kunnen worden gestuurd naar de minister, deed GroenLinks afgelopen maandag een laatste poging om Vlaardingers en Schiedammers te mobiliseren in de strijd tegen de 7 kilometer asfalt die het beeld van de polder voorgoed tot de zij- kant van de snelweg zal reduceren. Slechts een stuk of vijftig mensen voel- den zich geroepen om de standpunten van GroenLinks aan te horen. Toch hadden sprekers als John Witjes een dringende boodschap te verkondingen. „Tijdelijk zal er wat ruimte op de snel weg komen, maar Rijkswaterstaat geeft zelf aan dat in 2020 het fileprobleem weer net zo groot zal zijn. Alleen heb- ben we dan wel 365 dagen per jaar een extra rijksweg voor deur." Ondernemer Thorn van der Boon hield het gezelschap voor dat aanleg van de 7 km A4 echter de minst slechte oplos sing is. „Anders krijgt Winsemius zijn zin met een groot Rotterdamse ring- weg. De A24; van Zestienhoven boven- langs Overschie, Schiedam en Vlaar dingen. Die gaat heel wat meer schade aanrichten aan milieugebieden." Op de naamdag van Liduina, zondag 14 juni, wordt de Wan- deling van Schiedam gelopen. De stoet start om 13.00 uur vanaf het Stadserf en wandelt als eerbetoon langs historische plekken in het centrum die belangrijk zijn geweest in het le ven van Aleida en Liduina. De ambassadeurs werden afge lopen vrijdag beeyligd^leden van de Sterke Vrouwen Ploeg Schiedam en leerlingen van De Wieken en Het Startblok. Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer. tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004491 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. -fl§] Bij onderstaande adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Oecokay Dam 37-45 Spreekkamer per uur €10,- Vergaderruimte 59,- per dagdeel www.schiepoifrt.nl 010 24 24 111 SCHIEDAM) Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 10 juni 2009 XQ82-e SCHIEDAM) Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Een moderne Christmas Carol Westblaak 180 Postbus 1162- 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer. tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 A. Erguc, tel. 0655 340135 FRANK WILLEMSE Mgr. Nolenslaan 460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Zowel wethouder Haan (Schiedam) als Robberegt (Vlaardingen) spraken een sterk 'nee' uit tegen de A4. Foto: R. v/d Kraan WATERWEG) SCHIEDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3