Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Loop mee met De Wandelin Gemeenteraad op bezoek in Schiedam-Centrum Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken www.schiedam.nl Gemeenteberichten Wet bodembeschermin Beschikking (herstelwerkzaamheden riolen B. IJzerdraatsingel en omstreken) Onderwerp Op grond van artikel 39c van de Wet bodembescherming hebben burgemees- ter en wethouders van de gemeente Schiedam van de gemeente Schiedam, afdeling Beheer Openbare Ruimte voor de locatie loswal 114 - Woudhoek, deelplan B. IJzerdraatsingel en omstreken (postcode 3123 CC), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q nummers 3513, 3516, 3518, 7744 (gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen een deelsaneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan- leiding van de melding hebben besloten: - op grond van artikel 39c lid 2Wbb in te stemmen met de uitgevoerde sanering en het behaalde saneringsresultaat zoals verwoord in het deel saneringsverslag van april 2009 met kenmerk 179300/3, opgesteld door Oranjewoud; - het opstellen van een nazorgplan op grond van artikel 39d, lid 1 Wbb niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf woens- dag 10 juni 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer E.L.D. Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 Wbb-code: SC060601021 Aanvraag exploitatievergunning, uitbreiding met terras 'Proeflokaal't Sterretje', Buitenhavenweg 180. 3113 BG Schiedam Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van arti kel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 ten behoeve van de uitbreiding met een terras van het horecabedrijf 'Proef lokaal 't Sterretje', gevestigd in het pand met adres Buitenhavenweg 180 te Schiedam. Het aangevraagde terras zal worden geplaatst langs de gevel van het betref- fende horecapand aan de Koemarktzijde, op een aan te leggen houten vlonder van ca. 11 m x 1,80 m en zal bestaan uit maximaal 6 tafels en 24 zitplaatsen. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn zondag tot en met zater- dag van 11.30 uur tot 23.00 uur. Vanaf 10 juni 2009 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente- lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op zondag 14 juni begint om 13.00 uur op het Stadserf een wande- ling die in het teken staat van het Schiedamse themajaar 2009 De Groten van Schiedam. Deze kleur- rijke wandeling gaat langs his- torische plekken die belangrijk zijn geweest in het leven van de twee sterke vrouwen Liduina en Aleida. De Wandeling vindt plaats onder auspicien van de gemeente Schiedam en wordt in het bijzonder ondersteund door de burgemees ter van Schiedam, mevrouw W.M. Verver. De organisatie nodigt Schie- dammers van harte uit om aan deze bijzonder wandeling deel te nemen! Het Schiedamse themajaar 2009 De Groten van Schiedam staat in het teken van de Heilige Liduina en vrouwe Aleida "Sterke Vrouwen". Deze voor Schiedam zo belangrijk gebleken personen staan door hun levenswijze en -houding symbool voor verdraagzaamheid, zorg voor elkaar, betrokkenheid, saamhorig- heid en respect. Deze waarden zijn ook zeer belang rijk voor de samenleving anno 2009. Na een lange periode van individu- alisering is er op dit moment steeds meer behoefte aan een proceswaar- bij mensen nader tot elkaar komen. Op de naamdag van Liduina, zondag 14 juni, trekken Schiedammers met verschillende achtergronden geza- menlijk door de historische binnen- stad tijdens De Wandeling. De Wandeling is een kleurrijke op- tocht met muziek en verrassende kleding, waarin door leerlingen van verschillende basisscholen in Schiedam kunstwerken worden mee- gedragen, die symbool staan voor de diversiteit van Schiedam. Met elkaar laten de wandelaars zien en horen door middel van muziek dat Schiedam een stad is van zorg voor elkaar, verdraagzaamheid, inspiratie en respect. De stoet gaat als eerbetoon langs historische plekken die belangrijk zijn geweest in het leven van de twee sterken vrouwen in Schiedam, zoals de rui'ne, de Kreupelstraat, de Grote Kerk en het Weeshuis. 12.30 uur: verzamelen op het Stadserf 12.55 uur: welkomstwoord door de burgemeester, mevrouw Verver 13.00 uur: Start Wandeling (ca. 2,5 km) Op verschillende punten langs de route muziek van o.a.: De Bloas- piepers, Convoi, Vrouwe Aleida, West Coast Jazz band en de Jeugd Rijnmondband 13.45 uur: aankomst op het Land van Belofte, tegen over het Stadserf 13.55 uur: oproep tot ondertekening bloemenbord 14.00 uur: aanvang feestelijk programma op het land van Belofte met optreden van: West Coast Jazz Band, Convoi, Vixy en Cross over 16.00 uur: Einde van de De wandeling van Schiedam Bewoners zijn van harte welkom tijdens het bezoek in gesprek te gaan met de leden van de gemeenteraad. Het college van burgemeester en wethouders is uitgenodigd bij de verschillende programmaonderdelen aanwezig te zijn. Het werkbezoek begint om: 9.15 uur: Verzamelen in het bedrijfsrestaurant van het Stadskantoor, Stadserf 1 9.30 uur: Start programma. Welkomstwoord door de heer E.M. Gloudi namens de gemeenteraad. Dhr. M. Westland (programmama- nager binnenstad) zal een korte toe- lichting op het werkbezoek geven. 9.45 uur: Start van de wandeling. Dhr. H. Kalyoncu zal bij de verschil lende locaties een toelichting geven. Stadskantoor, Broersvest, Gat van Bolmers, Broersveld, Gedempte Baansloot, Willemshofje, Bagijnhof, Oude Kerkhof, Kreupelstraat, Heren- straat, Wennekerpand, Doeleplein, Kinderbuurt, Dirkzwagerterrein, Spinhuispad, Noordmolenstraat, Raam, De Korenbeurs, Korte Haven, Stadstimmerwerf, Lange Haven, Havenkerk, Monopole, Leliendaal, Passage, Koemarkt. 13.30 uur: Lunch cafe De Unie, Gerrit Verboonstraat Wilt u onderweg aansluiten dan kunt u bellen met dhr. J. Gordijn 06 51000140 of mw. N. Engelchor 06 23569307. Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 11 juni 2009 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Mededelingen vanuit de gemeente - Invulling investering Sociale Infrastructuur - Vouchers - Het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. - Presentatie plannen 'Schiedamse Poort' Het wijkoverleg wordt bijgewoond door wethoiider Maarten Groene. Voor het college is wijkgericht wer- ken een prioriteit. Samen met bewoners en instellingen is de gemeente aan de slag gegaan in de wijken. Er is met name veel aandacht voor sociale activiteiten en het beheer en onderhoud van de openbare ruimte. Door het werken vanuit de wijk kan de gemeente beter luisteren naar de bewoners en sneller inspelen op signalen uit de wijk. Wethouder Groene wil graag met bewoners van gedachten wisselen om te kijken of deze werkwijze al geresulteerd heeft in positieve effecten voor de stad. Om die reden woont hij de komende maanden alle wijkoverleggen bij. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl 10 juni 2009 nummer 23 Pagina 2 U bent van harte welkont om aan het programma deel te nemen. Programma: Op zaterdag 13 juni brengen de leden van de gemeenteraad gedu rende de ochtend een bezoek aan Schiedam-Centrum. Tijdens deze wandeling doen zij verschillende locaties aan. Een aantal van deze locaties is ook aan de orde geweest tijdens het werkbezoek aan het centrum dat in 2007 heeft plaats- gevonden. de route: >131 :uf)r Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: mfodschtedam.nl Informatienummer stadswinkel: (610) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactle Gemeente Schiedam JBJn;

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5