Alsnog onderscheiden met een Koninklijke onderscheiding! Wees welkom in de dejfuuiskmmer Huiskamer van Schiedam! vc '*Schifd.%tti,. De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert Gemeenteberichten Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? www.schiedam.nl Bekendmaking Op 12 februari 2009 is een verzoek ingediend om voor het bouwplan PKO-laan 146-152 te Schiedam hogere geluidswaarden te verlenen. Het plan voorziet in de sloop van de bestaande woningen, waarna op de vrijkomende locatie 20 starterswoningen en parkeren op eigen erf wordt gerealiseerd. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de voorkeurswaarde, zoals aange- geven in de Wet geluidhinder, door geluidbelasting van de rijksweg A20 en de PKO-laan wordt overschreden. Maatregelen om de gevelbelasting terug te dringen zijn onvoldoende doeltreffend dan wel bezwaarlijk op grond van ste- denbouwkundige, landschappelijke of financiele overwegingen. Maatregelen aan de bron zijn niet mogelijk en de kosten hiervoor staan niet in verhouding tot het aantal te realiseren woningen. Een nadere toelichting staat in de ter inzage gelegde stukken. Het bouwplan zorgt ervoor dat de kwaliteit in de wijk er op vooruit gaat. Daarnaast is er grote behoefte aan starterswoningen. Het college van Burgemeester en wethouders is daarom voornemens om voor dit bouwplan hogere geluidswaarden te verlenen ten behoeve van wegverkeer. Alvorens het college van Burgemeester en wethouders een besluit hierover nemen liggen het ontwerp besluit en aanvullende stukken bij de balie Bou- wen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1 te Schiedam) gedurende 6 weken ter inzage van 11 juni 2009 tot 23 juli 2009. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling en schriftelijk zienswijzen indienen bij het College van Burgemeester en wethouders t.a.v. het hoofd van de afdeling ROVG (postbus 1501, 3100 EA te Schiedam). Degene die mondeling zijn zienswijze wenst in te dienen kan contact opnemen met mw. A.M. Nix van de gemeente Schiedam (telefoonnr. 010-2191748). Degene die een zienswijze hebben ingediend worden na afloop van de termijn uitgenodigd om de zienswijze nader toe te lichten. Een nadere toelichting op de stukken wordt gegeven op woensdag 1 juli 2009 van 11.00 uur tot 12.uur in kamer 13.026 op de dertiende etage van het Stadskantoor. U wordt verzocht zich voor deze toelichting aan te melden bij mw. A.M. Nix van de gemeente Schiedam (telefoonnr. 010-2191748). Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 29 mei 2009 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: a) eenrichtingverkeer, met uitzondering van fietsers en bromfietser, in te stellen op de van der Bruggenlaan, tussen de Laan van Spieringshoek en de Kappeyne van de Coppellolaan, met dien verstande dat de rijrichting is van zuid naar noord; b) een parkeerverbod, door middel van bord model El van het RVV 1990, in te stellen aan de noordzijde van de Laan van Spieringshoek, te weten het weggedeelte tussen de van der Bruggenlaan en de Marchantlaan. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver- wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron- dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Hofstra telefoonnummer 010-2191896. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informa- tiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 29 mei 2009. namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Lokat Een Koninklijke onderscheiding wordt soms ruim een jaar van te voren al aangevraagd. En aange- zien het voor de gedecoreerden een verrassing moet blijven gebeurt het wel eens dat zij gewoon op vakantie zijn net op de dag dat Lintjes- regen plaatsvindt. Het overkwam mevrouw Punt-de Lange (links op de foto) en mevrouw A. Kars- Kuijpers (op de foto rechts). Mevrouw Punt-de Lange werd be- noemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw Kars-Kuijpers werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Door hun vakantie wat later dan de bedoeling, was het voor beide dames toch een bijzonder moment de onderscheiding op donder- dag 4 juni alsnog door burgemeester Verver-Aartsen uitgereikt te krijgen. I Foto: Jan van der Ploeg Saskia Noort, Nelli Cooman, Hind, Apollo Toneel, sterke verhalen en diners bereid door Schiedamse groepen. De Huiskamer van Schie dam, van 19 t/m 28 juni op het Stadserf van Schiedam, belooft een bruisend spektakel te worden. Huismoeder Tonny neemt vrijdag 19 juni om 11.00 uur haar intrek in de Huiskamer. Om 16.00 opent wethouder Menno Siljee namens de gemeente Schiedam officieel de grootste huiskamer van Schiedam. De eerste Huiskamerdag op vrijdag 19 juni staat geheel in het teken van de verhuizing van huismoeder Ton ny. Om 11.00 wordt de verhuiswagen voor de Huiskamer geparkeerd en pakt huismoeder Tonny de eerste dozen uit. Schiedammers die zin hebben in een kop koffie zijn van harte welkom om het nieuwe onder- komen van huismoeder Tonny alvast de bewonderen. De inrichting van de Huiskamer start om 16.00 uur tijdens de officiele opening door wethou der Menno Siljee. De housewarming wordt afgesloten met optredens van onder andere Hind. Twee grote tenten vormen vervolgens tot en met zondag 28 juni de huis kamer van Schiedammers. Dagelijks heeft huismoeder Tonny vanaf 10.30 uur de koffie klaar. Schiedammers kunnen tweemaal daags gezellig meesporten met de Huiskamer in Beweging, georganiseerd door Sport en Recreatie Schiedam. Uitpuffen kan tijdens de Sterke Historische Verhalen, mede mogelijk gemaakt door Gemeentearchief Schiedam. Ook de boodschappen hoeven niet meer gedaan te worden, want tien dagen lang worden lunch en diner voor een klein prijsje geserveerd op het Stadserf. De laatste bereid door Schiedamse groepen, onder leiding van een professionele kok. Zo ver- zorgt de Sterke Vrouwen Ploeg op 20 juni de maaltijd en zet dameskoor The Green Forest Selection op 21 juni de koksmuts op. Theater is er ook volop in de Huiskamer. Het Apollo Toneel speelt op 20 juni de voorstelling FEEXX!. Op 24 juni is de kindervoorstelling 'Heksen' van Jeugdtheaterschool de Teerstoof. Theater aan de Schie verzorgt het avondprogramma op de vrijdagavon- den in de Huiskamer. Huiskamerthema's Elke dag heeft de Huiskamer vaste programmaonderdelen, maar deze staan telkens in een ander thema. Op zondag 21 juni viert de Huiskamer de zomer met's avonds een zomerse preview van North Sea Round Town. Op maandag 22 juni geeft Marieke Henselmans ('Geen cent te makken', RTL4) tijdens 'de Huiskamer helpt je verder' budgettips. Op dinsdag 23 juni staat tijdens 'de Huiskamer gaat voor Gezond' de Wateeten- beweegik-Bus van het Voedings- centrum naast de Huiskamer gepar keerd voor advies en tips om een beetje bewuster te leven. Kok van de Dag is oud-Olympisch atlete Nelli Cooman. Op 24 juni wordt het span- nend in de Huiskamer. Het literaire dagprogramma, in samenwerking met Bibliotheek Waterweg, staat volledig in het teken van spanning en sensatie met 's avonds als gast schrijfster Saskia Noort. Met een speciale minibibliotheek is de bieb ook alle andere dagen aanwezig in de Huiskamer. Schiedammers die barsten van het talent staan op 27 juni in de spotlights tijdens de finale van I've got Talent. En dit is nog maar een kleine greep uit het programma. Kijk voor het laatste nieuws en het volledige programma op: www.dehuiskamer- vanschiedam.nl. Tot ziens in de Huiskamer van Schiedam! Commissie voor beleidsonderzoek De Rekenkamercommissie vergadert op 16 juni a.s. in het stadhuis van de gemeente Vlaardingen, aanvang 19.30 uur. Onder meer wordt gesproken over de stand van zaken van de volgende onderzoeken: Quick scan communicatiebeleid en burgerparticipatie Wijkontwikkeling Subsidiebeleid Maar ook vindt een terugblik plaats op het NVRR-congres dat op 12 juni wordt gehouden. De com missie is namelijk genomineerd voor De Goudvink, de prijs voor het beste rekenkamerrapport van 2008, met het rapport over het onderzoek naar de renovatie van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Tijdens het congres vindt de bekendmaking plaats. U kunt de vergadering bijwonen. Wilt u daarover de secretaris infor- meren (voor gegevens, zie onderaan dit bericht)? Dit met het oog op de faciliteiten. Op de website van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen (www. schiedam.nl of www.vlaardingen.nl) kunt u nadere informatie inwinnen en de agenda van de vergadering inzien. Voor vragen over de agenda of informatie over het werk van de Rekenkamercommissie kunt u contact opnemen met de secreta ris, Jaap Pegtel, te bereiken onder telefoonnummer 010-2191045 of per e-mail j.pegtel@schiedam.nl c£ 111 10 juni 2009 nummer 23 Pagina 4 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7