defffiuisk&mer nSchieda vc Gemeentearchief Schiedam ontvangt unieke prijsbanden De gemeenteraad verwelkomt u op HET STADSERF Kunstmarkt aanmelden standhouders Gemeenteberichten Ruil uw bromfietscertificaat om voor 1 oktober www.schiedam.nl Kennisgeving Monumentenwet 1988 Beschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Op 24 november is een aanvraag ontvangen van G.M. Beauchez om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange haven 74-76, 3111 CH Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het aanbrengen van een gevelreclame (geschilderde band met naamsaanduiding) op de panden Lange Haven 74-76. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 10 juni tot en met 22 juli op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00-20.00 uur. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een der- gelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een beroepschrift is ingediend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809 Bent u in het bezit van een bromfietscertificaat? Dan dient voor 1 oktober 2009 het certificaat om te ruilen voor een bromfietsrijbewijs (rijbewijs categorie AM). Na 1 oktober 2009 is het certificaat niet meer geldig en dus ook niet meer omwisselbaar! Heeft u in de tussentijd een autorijbewijs gehaald dan is omwisselen niet nodig. Op het autorijbewijs wordt automatisch categorie AM (bromfiets rijbewijs) bijgeschreven. Voor het aanvragen van het rijbewijs categorie AM moet u een pasfoto meebrengen, gemaakt door een professionele fotograaf. Deze zijn op de hoogte van de eisen die aan de foto gesteld worden. Verder moet u uw bromfietscertificaat meebrengen en een geldig identiteitsbewijs (paspoort of identiteitskaart). De kosten voor het aanvragen van een rijbewijs bedragen 34,00 euro. Als u het rijbewijs AM heeft aangevraagd kunt u dat na vijf werkdagen weer ophalen. Sinds 1 oktober 2006 bestaat er geen vrijstelling meer voor het aanvragen van een bromfietscertificaat of bromfietsrijbewijs voor mensen die voor 1980 geboren zijn. Voor het verkrijgen van een bromfietsrijbewijs moet een theorie-examen gedaan worden bij het CBR. Nadere informatie hierover kunt u krijgen bij het CBR tel. 0900-227 0227. Voor het omruilen van het bromfietscertificaat kunt u in de Stadswinkel terecht tijdens de openingstijden of u kunt een afspraak maken via tel. 010- 219 1888. Openingstijden Stadswinkel: Maandag van 12.00 uur tot 16.00 uur Dinsdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Woensdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Donderdag van 8.00 uur tot 20.00 uur Vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Een guile gever schonk het Ge meentearchief Schiedam onlangs twee Schiedamse prijsbanden. Uniek materiaal, aangezien het archief dergelijke prijsbanden tot op heden niet in dit formaat in bezit had. Bijkomstige bijzonderheid is dat de prijsbanden uitzonderlijk goed bewaard zijn gebleven. Reden genoeg om de fraaie banden tot aanwinst van de maand te benoe- men. Maar wat is een prijsband eigenlijk? Tot aan 1879 kende Schiedam een Latijnse school. De school werd alleen bezocht door leerlingen die een universitaire studie wilden volgen. Tweemaal per jaar werden overgangsexamens gehouden, waar- na de leerlingen een bevordering kregen naar een hogere klas of naar de universiteit. Hierbij werden aan de beste leerlingen prijzen uitgereikt. De prijzen bestonden uit in perka- ment gebonden boeken met op beide platten een vergulde afdruk van het stadswapen en twee sluitlinten. Deze boeken noemde men prijs banden. Voorin het boek zat een in het Latijn gestelde opdracht, waarin de naam van de leerling, naar welke klas hij bevorderd werd, eventuele andere redenen voor de toekenning en de datum van uitreiking werden vermeld. De curatoren en de rector ondertekenden deze prijsopdracht. Verschillende formaten De prijsbanden bestonden in ver schillende formaten: folio, quarto en octavo (groot, middelgroot en UL. r*sc*s,~..r>:iu.* De Schiedamse prijsbanden in quarto-formaat. Foto: Ben van der Eijk. klein). Folio-exemplaren werden slechts uitgereikt aan hen die van de vijfde klas naar de universiteit pro- moveerden, quarto aan de leerlingen die van de vierde naar de vijfde klas gingen en octavo-exemplaren aan hen die naar lagere klassen overgin- gen. In de collectie van het Gemeen tearchief Schiedam ontbraken alleen nog quarto-exemplaren. Dankzij de schenking is het archief nu de trotse eigenaar van twee Schiedamse prijs banden in het middelgrote formaat. Een excellente leerling De aanwinst betreft een tweedelig Latijns-Nederlands woordenboek, dat werd uitgereikt aan Petrus Abra ham van der Hoeven Post. Het eerste deel kreeg hij toen hij in februari 1824 van de tweede naar de derde klas overging, het tweede deel toen hij een half jaar later van de derde naar de vijfde klas promoveerde. Hij moet dus wel een excellente leerling zijn geweest, want hij sloeg binnen een half jaar een hele klas over. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stads winkel. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. PROGRAMMA Maandag 22 juni van 20.30 tot 23.00 uur Gespreksleider is de heer R.A. Oosthof ONDERWERPEN: de ruimtelijke visie voor Oost Deze visie is een beeld op de wijk voor de langere termijn en geeft antwoord op de vraag: "Waar willen we met de wijk naar toe?". Voorafgaande aan Het Stadserf en tijdens de pauze kunt u kennis nemen van enkele plannen die ten uitvoer kunnen worden gebracht. AANVANG: vanaf 20.30 uur PROGRAMMA: 20.30 uur Korte inleiding op de ruimtelijke visie voor Oost. Vervolgens gelegen- heid tot het stellen van vragen en discussie. 21.30 uur Pauze 21.45 uur Korte inleiding op het wijkactieplan Oost. Vervolgens gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. 22.30 uur Optreden van Alberto da Moreno VOOR W1E: Vrije toegang voor iedereen: burgers, organisaties en politici WAAR: De huiskamer van Schiedam op het Stadserf sterk Meer informatie over: - Het Stadserf kunt u vinden op www.schiedam.nl - de huiskamer en het volledige ac- tiviteitenprogramma vindt u op www.huiskamervanschiedam.nl Zelf iets aan de orde stellen in Het Stadserf? Als u in een Stadserf zelf iets on- der de aandacht van raadsleden en bewoners wilt brengen, dan kunt u contact opnemen met de griffier van de gemeenteraad, de heer J. Gor- dijn, te bereiken via telefoonnummer 010-2191041 of via email: griffie@ schiedam.nl. Vervolgens wordt met u overlegd, welke aanpak de beste is voor uw onderwerp. De data waarop Het Stad serf plaatsvindt zijn te vinden op www.schiedam.nl. Zaterdag 13 juni 2009 gaat de twee de Schiedamse kunstmarkt van start. Direct na de markt in 2008 kwam van verschillende kanten de vraag of er volgend jaar weer een kunst markt georganiseerd kon worden. Door de vele positieve readies had de Winkeliersvereniging Hoogstraat weinig tijd nodig om dit met een volmondige ja te beantwoorden. Winkeliersvereniging Hoogstraat nodigt belangstellenden graag uit om aan de 2e Schiedamse kunstmarkt deel te nemen. Zowel professionele kunstenaars als amateurs zijn van harte welkom. In het belang van de bezoekers maar ook in dat van de kunstenaars is het de bedoeling om tot een gevarieerd aanbod te komen. De organisatie bepaalt deze variatie. Evenals vorig jaar wordt op 13 juni op de Grote Markt de versmarkt gehouden. Het aansluitende deel van de Hoogstraat, Korte Dam en Lange Haven/Dam is gereserveerd voor de kunstmarkt. Gestreefd wordt naar een markt van ongeveer 30 a 40 kramen. De kosten bedragen 40,- (incl. BTW) per kraam van 4 meter. Wilt u inschrijven neem dan con tact op met Winkeliersvereniging Hoogstraat, Postbus 75, 3100 AB Schiedam. Toewijzing van de kramen geschiedt in volgorde van binnenkomst. Heeft u nog vragen mail dan naar Nanny vd Post info@almost-art.nl of bel Almost Art Workshops en Kado's 06 5169 7944 of John van Buuren (06-20052010) 10 juni 2009 nummer 23 Faglna 6 -tw* i Coiofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 I Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentetijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Elndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9