Dicht bi huis STAR* Aandacht voor de dialoog op basisschool De Taaltuin Figuranten gezocht voor Sinterklaasjournaal B Maasstad Weekbladen Schiedam J Woensdag 17 juni 2009 I XQ85-e BADMEUBE VANAF 29 Keukencenter Ned. b.v. Rolantino's Huiskamer De woorden debat en dialoog horen we overal. Het debat is het gesprek waarin je pro- beert het gelijk aan je kant te krijgen, de dialoog is juist een gesprek tussen mensen die elkaar en zichzelf seri- eus nemen. Waarin geluis- terd wordt naar elkaar. Ook op basisschool De Taaltuin wordt druk gewerkt aan de dialoog. Sinds een jaar zijn ze daar actief met het pro ject 'De kracht van 8'. Dit is ontstaan vanuit de bekende situatie, dat kinderen op school gepest worden. Cor- recties en bestraffingen hel- pen wel een poosje maar na verloop van een paar weken wordt er weer gepest en zijn er weer tranen. 'De kracht van 8' werkt aan het ontwik- kelen van respect voor el kaar en het in dialoog gaan met elkaar. Benoemen wat goed gaat. De nadruk leggen op positieve houdingen en handelingen, complimenten geven aan de kinderen. Via allerlei creatieve manieren wordt hieraan gewerkt. De ouders worden er ook bij be- trokken. Op de ontmoetings- ochtenden voor de ouders wordt aandacht gegeven aan de lessen van het project. Donderdag 11 juni was groep 5 aan de beurt. Zij zongen een lied en daarna volgde een gesprek met de ouders. Het Sinterklaasjournaal, met Dieuwertje Blok, Sinterklaas en Hoofdpiet, komt dit jaar met een speelfilm die in de bioscoop wordt vertoond. In het verhaal is de pakjes- boot onderweg naar Neder- land en wordt er geprobeerd om vanaf de kade in Schie dam contact te krijgen met de boot. Jeroen, de verslaggever van het Sinterklaasjournaal en bekend van onder andere Het Klokhuis, staat vrijdag- avond 3 juli op de kade in Schiedam. Hij zoekt kinderen en ouders die het leuk vinden liedjes met hem mee te zingen op de kade. Die kunnen een mail sturen naar: sinterklaas@ pupkin.com De Rolantino's geven zater dag 20 juni een concert in wijkcentrum De Erker vanaf 14.00 uur. Er zijn gastoptredens van De Vlaerdingse Maatjes en de Belgische muziekgroep BRIEZZ. Toegang is gratis. De Huiskamer van Schie dam is een bruisend spek- takel dat geheel in het teken staat van eten en drinken, verhalen, muziek en thea ter, workshops, sport en nog veel meer. Iedereen is van 19 tot en met 28 juni van harte welkom. De openingsavond/ housewarmingparty op vrij- dag 19 juni wordt verzorgd door Theater aan de Schie. Die avond gaat het dak er af met Hind en The Amazing Stroopwafels. Theater aan de Schie verzorgt ook het avondprogramma van vrij- dag 26 juni, met onder an dere een optreden van Dina Medina. Vrijdag 19 juni is de aftrap van de grootste Huiskamer. Om 11.00 uur neemt huis- moeder Tonny haar intrek. Zij ontvangt om 16.00 uur wethouder Siljee en gasten als Frank Lissenburg, di- recteur van Theater aan de Schie, en Karin Visser, di- recteur van Bibliotheek Wa- terweg. Gepolijste vloertegel Wandtegel 60x60 15,95 per m2 25x40 8,95 per m2 JJVijlkunnen ook uw badkamer vakkundig tegen I age kosten vernieuwen!! 's-Gravenlandseweg 410 3125 BK Schiedam Telefoon 010 - 2620333 Fax 010-4154395 Groenteweg 69 2525 JV Den Haag Telefoon 070 - 3888402 Fax 010-4154395 SCHIEDAM) Mevrouw Van den Heuvel-Meure heeft er al heel wat verjaardagen opzitten. Zaterdag 6 juni werd ze maar liefst 104 jaar en eerlijk is eerlijk; dat is haar niet aan te zien. Wethouder Menno Siljee kwam namens de gemeente twee dagen later op visite en nam een fraai boeket mee. Mevrouw Van den Heuvel woont alweer heel wat jaartjes in verzorgingshuis Frankeland, waar zij het prima naar haar zin heeft. Foto: Roger van der Kraan Groep 5 maakte muziek met zelfgemaakte instrumenten. De ou ders keken toe en deden later mee aan de dialoog. SCHIEDAM) tl i m

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11