Dicht b huis k 3 Nederlandse titels Ventura Mark Huizinga helpt Lars in survivalrun mm 1 Jubilerend Leonidas Dovido viert feest met 'sport en spel' 1 J Sportflitsen Topclubs willen Castaignos Demonstrate Speedminton Verburg ook kampioen op de weg Vlaardings schaakkampioenschap Sneldamtitel VST Verhagen trainer Maitre De Jong neemt afscheid van Trefpunt Cricketrecord Springwedstrijden De Europese voetbaltop toont interesse in Luc Cas taignos. De Feyenoord B-junior is gepolst door Ar senal, Liverpool, Real Madrid, Inter Milaan, Bayern Miinchen en 1899 Hoffenheim. De interesse is ge- wekt door het optreden van Castaignos tijdens het EK onder 17 jaar. Het 16-jarige Schiedamse talent wil zelf graag naar Arsenal. Badmintonclub Refoba geeft 20 juni tijdens het VL. Loggerfestival demonstraties Speedminton. Deze badmintonvariant die in plaats van met een shuttle met een 'Speeder' wordt gespeeld, is te zien en uit te proberen op de Maasboulevard in Vlaardingen. Wielertalent Luke Verburg is in Berghem Neder- lands kampioen op de weg geworden. De Schiedam- mer rukte binnen 5 bochten op naar de kop van de koers om deze plek in de resterende race over 5,5 km niet meer af te staan. Verburg pakte naast zijn NK-ti- tel in het mountainbiken dus ook de hoofdprijs in het wielrennen op de weg. Stadgenoot Casper van Uden die ook voor rwc Ahoy uitkomt, werd i3e. Schaakvereniging CHESS schaakt van 6 t/m 24 au- gustus om het open Vlaardings kampioenschap. We- kelijks worden op maandag vanaf 19.45 Llur 3 partij- en gespeeld in sportcentfum Polderpoort. Het speel- tempo bedraagt 30 minuten p.p.p.p. Deelnemers worden ingedeeld in 2 sterktegroepen. Schakers mo- gen maximaal 3 speelavonden missen. Deelnemen kost 1,00 euro per avond of 5,00 euro voor het toer- nooi. Inschrijven bij Jan van Elburg, 010-434 13 65. Ventura geldt als topper op het veld. Voor veel clubs is veldhandbal recreatieve bij- zaak maar met name de man- nen van de Schiedamse club spelen al jaren een hoofdrol in dit openluchtcircus. De mannenploeg onderstreep- te zaterdag de hegemonie door voor de 5e maal Neder- lands kampioen te worden. De Schiedammers wonnen moeiteloos van LHV (9-14), HMC (24-14) en Van Rooij- en/WW (16-23). De vrou- wen van Ventura hadden ook succes. Zij versloegen Van Rooijen/WW (11-17), Don- gen (20-6) en Zeeburg (14- 21). Bij deze dubbele NK-titel bleef het niet voor Ventura. De meisjes A-junioren gin- gen ook met de hoofdprijs aan de haal. De talenten pak- ten eerder de veldtitel in de le klasse door Van der Voort/ Quintus te verslaan. Met de ze stunt verdienden zij een NK-ticke en daar werd zon- der verliespartij gewonnen van HHZD (7-14), Tornado Breda (16-10) en ZAP (13-14). Zaterdag kunnen de A-mei- den in de bekerfinale zelfs de triple pakken. Met meer dan 400 deelnemers was de Survi valrun dit jaar bijzonder in trek. Door het bi- zar natte weer viel de publieke belangstelling wat tegen voor de mannetjesputters die in de Broekpolder een kleine 30 klim- en klauter- opdrachten voor de kiezen kregen. Mark Hui zinga maakte vorig jaar kennis met het uit- dagende evenement in zijn geboortestad. Hij kwam de verrichtingen van broer Lars bekij- ken. Nu zijn judocarriere ten einde is, besloot hij ook deel te nemen. En dat trok wel wat be- kijks. Doelstelling voor het duo was het pols- bandje tot de finish te behouden dat aangeeft dat er bij de hindernissen geen fouten zijn gemaakt. Vorig jaar moest Lars Huizinga dit bandje halverwege afgeven. De broers gingen daarom omzichtig te werk bij de opdrachten. Voor elke hindernis werd zorgvuldig beke- ken hoe elkaar de toegestane hulp te bieden. Gedurende de ruim 12 km lange run bleek dat de opdrachten voor broer Mark eigenlijk een peulenschilletje waren. Broer Lars had zo hier en daar moeite de hindernissen zon- der kleerscheuren te nemen en in de tussen- liggende hardloopstukken liet hij regelmatig een gat vallen op zijn bekendere familielid. Maar ook dat bleek tactiek. Mark Huizinga keek bij de navolgende hindernis alvast de kat uit de boom. De oud-judokampioen had geen moeite met de extra hulp aan zijn broer. Daar ben je broer voor. Door mijn verleden als topsporter neem je als vanzelf wat extra bagage mee. Het gaat ons erom alle hinder nissen te halen." Daarin slaagde het duo met glans. Al dreigde het even helemaal mis te lo- pen. Bij een van de laatste hindernissen hin- gen de broers samen in de touwen toen het vlechtwerk aan de boom losraakte en zij bei- den in de sloot belanden. Vooral Lars maakte een stevige klapper maar kon de race toch vervolgen. Ook met de parkoersverkenning hadden de 2 survivalrunners zo'n akkefietje. Klauterend in de touwen lag Mark plots op zijn rug door een losgelaten lus. Het bewijs dat een survivalrun niet gevaarloos is en dat goede training vereist is om te finishen. Ook zondag moest de aanwezige ambulance af en toe bijspringen bij minder fortuinlijke 'run ners'. Aan de finish wachtte de Huizingas (vooral Mark) vele plichtplegingen: gesprek- jes met pers, burgemeester en organisatie en op de foto met fans. Pas een half uur later was er tijd de douche op te zoeken. Met de finish van de BN-er startte het hoofdonderdeel van de dag: het NK voor politieambtenaren. lets waar maar weinigen oog voor hadden. 4 deelnemers aan de finale van het Nederlands kampi oenschap sneldammen kwa- men uit de stal van damclub Van Stigt Thans. Sven Win- kel werd van dit viertal de nieuwe Nederlands kampi oen. Clubgenoten Ron Heus- dens en Anton van Berkel werden gedeeld 2e. Jeroen van den Akker, nog kam pioen in 2006, eindigde nu slechta als gedeeld 6e. Rene Verhagen wordt op voorspraak van de selectie- spelers komende seizoen de nieuwe trainer van Excelsi or'20. De 44-jarige Maasslui- zer die onder het bewind van Ton Rekelhof na 3 seizoenen als assistent stopte, keert nu terug als hoofdverantwoor- delijke op Thurlede. Verha gen tekende voor 1 seizoen bij de 2e klasser. Maitre Ab de Jong (foto) neemt na ruim 17 jaar af scheid van schermvereni- ging Trefpunt. De scherm- trainer verhuist naar Dren- the. De Jong 'versleet' als maitre 4 voorzitters bij Tref punt. Ab de Jong stond aan de basis van veel regionale talenten. Bijvoorbeeld door de schermclinics die hij ver- zorgde. Ab de Jong is een uit- gesproken trainer. „Je moest van goeden huize komen om hem van zijn mening af te brengen", meldt oud-voor- zitter Jan Buijsse. „Maar als dat dan lukte, was het verder business as usual." Trefpunt maakte De Jong tijdens de clubkampioenschappen 'ere- maitre'. De Jong is echter nog niet vertrokken. Hij blijft tot de zomersluiting actief daar- na hoopt Trefpunt een ver- vanger te hehhen gestrikt. Luuk van Troost heeft een cricketrecord van zijn overle- den opa Koos Osterholt over- genomen. Osterholt scoorde voor Excelsior'20 9068 runs en kleinzoon Luuk ging daar zondag tegen HBS overheen. In de tot 36 overs ingekorte wedstrijd kwam HBS tot 119 runs. Excelsior'20 overtrof dit totaal met een verlies van slechts 2 wickets. Leonidas Dovido was met 44 deelnemers actief op 14 onderdelen bij de seizoenaf- sluitende springwedstrijden in de Schiedamse Margriet- hal. De Vlaardingse turnclub scoorde op lange mat, mini- trampoline en tumblingbaan 7 te plaatsen, 2 2e plaatsen en 2 3e plaatsen. Leonidas Dovido werd op- gericht op 8 maart 1884 als gymnastiek- en schermver- eniging Leonidas. Op 1 no- vember 1906 zag Dovido (Door Ons Veertienen Is De ze Opgericht) het levenlicht. Vanaf de oprichting maakte Dovido gebruik van de toe- stellen van Leonidas en tij dens uitvoeringen werkten de beide clubs altijd samen. Op de ledenvergadering van 10 januari 1910 werd dan ook unaniem besloten om beide verenigingen te laten fuseren. Uit deze fusie ont- stond het huidige Leonidas Dovido. De I25e verjaardag was reeds op 8 maart maar komende zaterdag wordt dat nog eens dunnetjes over ge- daan met een sportief feest bij voetbalclub Zwaluwen aan de Zwaluwenlaan in Vlaardingen. Om 10.00 uur zet burgemeester Bruinsma een sport- en speldag in gang. Er is een klimwand, Bungy Jumpen en een survivalpar- koers. Maar ook een bedaftr- der 'spiraal met zoemer' en het rad van fortuin staan gereed. Leden van Leonidas Dovido kunnen gratis aan de activiteiten meedoen. Bui- tenstaanders kunnen voor 2,00 euro met een strippen- kaart de aanwezige sport- en spelattributen gebruiken. Op 10 oktober vervolgt de jarige club haar jubileumfestivitei- ten met een grote turnshow. Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdaq 17 juni 2009 WX93-e SCHIEDAM) Alle ogen waren zondaq gericht op voormalig Olympisch kampioen Mark Huizinga. De judoka waagde zich samen met zijn broer aan de survivalrun in Vlaardingen. Foto: Roqer van der Kraan Daar ben je broer voor De survivalrun had een prominente gast aan de start. Judoka Mark Huizinga ging samen met broer Lars als 1e van start bij de recrean- ten maar trok meer aandacht dan de wedstrijd- lopers die in het NK voor politie-ambtenaren streden. Huizinga lachte om de aandacht. „Dit is de recreantenrace. Het gaat ons niet om winnen." VLAARDINGEN) VLAARDINGEN) Buren HWC en Oranje Nassau gingen zaterdag de strijd met elkaar aan. In het kader van verbroe- dering tussen de 2 clubs korf- en handbalden teams, van jong tot oud, tegen elkaar. Ook de selec- ties van beide clubs namen het tegen elkaar op. HWC zette een mix van het le mannen- en vrou- wenteam in. De sportuitwisseling zorgde zo nu en dan voor veel hilariteit maar er werd natuurlijk SOmtijdS OOk Vinnig gestreden VOOr de punten. Foto: Roqer van der Kraan VLAARDINGEN)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21