podium journaal Romantiek bloeit op in sloppenwijken limHN 'Joseph' over de betekenis dromen en kracht van vergeven Camera Mundo Film Festival laat het onbekende Brazilie zien Kort Feest in de Hollywood Music Hall Musical in IWMCKUMm lU'tr Camera Mundo wijdt zich volledig aan de Braziliaanse onafhankelij- ke film. Het festival, georganiseerd door stichting Caramundo, is ont- staan vanuit de wens een internati- onaal podium voor jonge, getalen- teerde onafhankelijke Braziliaanse filmmakers te creeren en hen net dat duwtje in de rug te geven om door te kunnen groeien als professioneel filmmaker. Camera Mundo laat een verzame- ling van 85 Braziliaanse films zien, waaronder fictie, documentaires en animaties uit de grote steden, de droge binnenlanden en het Amazo- negebied. De harde werkelijkheid wordt door de filmmakers zeker niet geschuwd, maar dat betekent niet dat er geen ruimte is voor roman tiek. Zo gaat 'Por Este Amor' bijvoor- beeld over een liefdespact tussen een drugsbaas en een meisje uit de slop- penwijk. Deze korte film gaat tijdens Camera Mundo in wereldpremiere. Camera Mundo laat verder bijzonde- re films van legendarische antihel- den zien. De antiheld wordt in Bra zilie op handen gedragen. Hij verte- genwoordigt het Braziliaanse volk en de noodkreet van de gewone men- sen die een alternatief zoeken voor de harde werkelijkheid die zij leven. "O Fabuloso Destino de Anisio Piu- Piu" van Bruno de Oliveira Lima is een goed voorbeeld. Anisio is bekend geworden door een gedichtje dat hij voor de politie achterliet tijdens zijn ontsnapping uit de gevangenis in het zuiden van de provincie Minas Ge- rais. Tijdens de acht jaar celstraf die hij kreeg, ontsnapte hij maar liefst drie keer. Het filmfestival vindt plaats in The ater Lantaren/Venster van 26 tot en met 28 juni. Naast een overvol film- programma worden bezoekers ge- trakteerd op Braziliaanse muziek, drankjes en Latijns-Amerikaanse ge- zelligheid in de foyer van Lantaren- Venster. Verder staat jazzcafe Dizzy vrijdag 26 juni op zijn kop van de Oldschool Braziliaanse Funk tijdens het Camera Mundo Openingsfeest van 23:00 - 04:00 uur. Zaterdag 27 juni vindt van 20:30 - 22:00 uur een debat plaats over de rol van muziek in de Braziliaanse film. De organi- satie deelt zondag 28 juni om 22:00 uur de heuse Camera Mundo Award uit. Daarna is er een eindfeest. Voor het volledige programma: www.cameramundo.nl Het populaire Rotterdamse uitgaanscentrum Hollywood Music Hall won onlangs voor de vierde keer de felbegeerde Nightlife Award. De Rotter damse uitgaansgelegenheid werd wederom door publiek en jury verkozen tot popu- lairste mega club van Neder- land. Bij Hollywood Music Hall genieten meer dan 10.000 jongeren ieder weekend en al meer dan 12,5 jaar lang van de beste dj's. De overwinning gaat Holly wood Music Hall groots vie- ren. Gedurende vier dagen vormt HMH het decor voor een uitzinnig feest. Om te beginnen zal Holly wood op 19 juni een speciale VIP avond organiseren voor genodigden. Direct de dag erna zal de officiele huldiging plaatsvinden van de Night life Awards. Het belooft een uitzinnog feest te worden. Trouwe bezoekers ontvangen die een persoonlijke uitno- diging voor gratis entree en champagne. Ook aan dege- nen die het weekend van de I9e niet kunnen is gedacht. Hollywood doet dit feest het weekend daarop, op 26 en 27 juni, namelijk nog eens dun- netjes over. 1 1 ww\ 010 484 33 33 'Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat' toert met succes langs de Nederlandse theaters. Deze vrolijke en kleurrijke musi cal van Tim Rice en Andrew Lloyd Webber is te zien in een vernieuwde versie, vertaald door Martine Bijl. De hoofd- rollen in Joseph' worden ge- speeld door Freek Bartels en Renee van Wegberg. De hoofdrolspelers in de mu sical Joseph and the Ama zing Technicolor Dreamcoat' zijn allebei winnaars van een televisieprogramma. Renee van Wegberg was in 2004 winnaar van 'AVRO's Ster- renjacht'. Ze won een studie- reis naar New York en een belangrijke rol in een musi cal van Joop van den Ende Theaterproducties. Het heeft even geduurd, maar met de rol van Vertelster in Joseph' is die prijs verzilverd. Freek Bartels won het pro gramma 'Op zoek naar Jo seph'. „Ik denk dat de rol ge- lijk staat aan het ontwikke- len van een jonge jongen tot een volwassen man", vertelt hij. „Joseph moet heel snel verantwoordelijkheid op zich nemen. Als hij - op jon ge leeftijd - tot onderkoning van Egypte wordt gekroond, komt er in korte tijd veel op zijn pad. Voor een acteur is dat geweldig om al die emo- ties en facetten van een leven te kunnen laten zien." De musical is gei'nspireerd op het verhaal van Jozef in het oude Egypte, waarin hij zich ontwikkelt van zijn va- ders oogappel tot onderko ning. Jozef wordt door zijn elf jaloerse broers als slaaf verkocht. In de gevangenis ontdekt Joseph dat hij dro men kan uitleggen. Als de Farao door een nare droom wordt gekweld, legt Jozef hem zijn dromen uit en geeft hem goed advies. Als dank kroont de Farao hem tot on derkoning van Egypte. Bartels en Van Wegberg wa- ren genomineerd voor een Musical Award, maar won- nen net niet. Bartels won eer- der wel een Musical Award als aanstormend talent voor zijn rollen in de Sondheim- musical 'Into the woods' en die van opstandelingenleider in 'Les Miserables'. „Mijn Jo seph is een eigentijdse, posi- tieve Joseph met een brutaal randje", zegt hij over zijn huidige rol. „En deze musi cal is een mix van humor en verschillende muziekstijlen in een modern jasje." Renee van Wegberg, die kort na haar winst al eens als Ma ry Poppins mocht optreden tijdens 'Musicals in Ahoy', speelde hiervoor in 'Annie' en de Duitse 'We Will Rock You'. „In essentie gaat deze voorstelling over een voor- keursbehandeling die jaloe- zie oproept, over de beteke nis van dromen en over de kracht van vergeving. Stuk voor stuk boeiende thema's die op een vrolijke en toe- gankelijke manier gebracht worden." 'Joseph' is van 23 juni t/m 12 juli te zien in het nieuwe Luxor Theater Rotterdam. Reserveren: 010 4843333 of www.luxortheater.nl. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 17 juni 2009 TX97-C Brazilie is zoveel meer dan voetbal, carnaval en mooie stranden. De tweede editie van het Camera Mundo Film Festival toont het land door de ogen van de Brazilianen zelf, met onafhankelijk geproduceerde films, docu's en animaties van jonge Braziliaan- se filmmakers. Het stereotype beeld dat van Brazilie bestaat, wordt weerlegd door filmproducties die een blik werpen in een wereld die normaal gesproken nauwelijks toegankelijk is. Een scene uit de documentaire Camera Viajante. De film is te zien tijdens het Camera Mundo Film Festival. ROTTERDAM> ROTTERDAM) 010 484 33 33 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumaloan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zo t/m 21/6 !4/20u Footloose de swingmusical van 2009. Winnaar van 3 Musical Awards! dFzo23/6-12/714/15/19/20u Joseph de vrolijke musicalhit staat nu in Rotterdam. Nog kaarten beschikbaar! oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zo 16-21/6 14/20u Thriller Live Tribute aan Michael Jackson en The Jackson 5, exclusiefjn Rotterdam/ 010 411 81 10 Rotterdamse Schouwburg www.rotterdamse5chouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. di 23/6 20.15u Hippoiyte et Aricie - Barokopera van Jean-Philippe Rameau door Nationale Reisopera Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). upc Het Historisch Museum Rotterdam toetst in de nieuwe tentoon- stelling Signalement Bromsnor deze stereotype beelden over de politie aan de 'echte' politiegeschiedenis. Vanaf zondag 28 juni is de tentoonstelling te zien in de Dubbelde Palmboom. ROTTERDAM) Renee van Wegberg en Freek Bartels spelen de hoofdrollen in de musical 'Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat'. Foto: Joris-Jan Bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27