Dicht bij huis Gamei^P Ondanks de buien toch 300 mensen bij 'De Wandeling van Schiedam' STRIPES Cdofon Gratis afhalen Stamtafel is alweer gereserveerd point Kunstcriticus Jan Donia kwam met het billenverhaal tijdens de opening van de nieuwe galerie van het echt- paar Tange vorige week. Niet om de aanwezigen op de Lange Haven te choqueren maar om het werk van Tange te duiden. Decente provocatie, zo oordeelde hij over het werk van Tange die sinds een tiental jaren in Schiedam woont en werkt. Donia is zo onder de in- druk van zijn werk geraakt dat hij bezig is een boek over het werk van Tange te schrijven. Daarvoor ging hij naar zijn geboorteplaats, Vlissingen, waar hij memoreerde dat de vader van Jacques als kapitein op de grote vaart een oorkonde in de hal heeft hangen als ereburger van de Ameri- kaanse stad Mobile. Zoon Jacques in minder reislustig en heeft zich na de kunstacademie van Rotterdam gevestigd in kunste- naarsstadje Schiedam. Daar is hij inmiddels een bekend en goedverko- pend kunstenaar. Eerst op de Grote Markt met een galerie, daarna met een werkplaats annex woonhuis aan de Schie. Sinds enige maanden is hij ook eigenaar van een oud distilleer- derijpand uit 1750 aan de Lange Ha ven. Die nieuwe aankoop noemt hij Galerie Jabelle wat een samentrek- king is van de eerste letters van de voornamen Jacques en (zijn vrouw) Belinda. Maar ook in Nederland doet hij van zich spreken met exposities en de eretitel van Kunstenaar van het Jaar. Ook daarbuiten beginnen zijn naam en realistische werken bekend te worden. Daarom sprak burgemees- ter Wilma Verver wat onpersoonlijk van 'het product Tange dat Schiedam positief op de culturele kaart van Ne derland zet'. In de galerie staan grote olieverf- schilderijen, want hij is verslaafd aan olieverf volgens de kunstcriti cus. Maar binnenkort in de galerie ook werken van anderen als die van fotograaf Elliott Landy (USA) en de Duitse kunstenares Elvira Bach. Galerie Jabelle Lange Haven 50a, elke vrijdag tot en met zondag open van 12.00 tot 17.00 uur. De Wandeling van Schiedam, die af- gelopen zondag gelopen werd, kan een succes worden genoemd. On danks de regenbuien, liepen zo'n driehonderd Schiedammers mee. Tijdens de wandeling stonden res pect en verdraagzaamheid centraal. „De resultaten waren boven ver- wachting", aldus organisator Ruud de Groot na afloop. Al ruim voor aanvangstijd verzamel- den de eerste Schiedammers zich op het Stadserf. Schuilend onder de ver- schillende afdakjes, wachtten ze de laatste regenbuien af. Daarna kon de stoet vertrekken onder aanvoering van Drumclash en Aleida en Liduina. De route liep door de historische bin nenstad en ging langs de plekken die een link hadden met stadsstichtster Aleida en stadsheilige Liduina. Alle wandelaars kregen een wandeling- button, met daarop het bloemetje van acht voetstappen .die de wijken van Schiedam symboliseren en een bloemhart (het centrum). Het sym- bool voor respect in Schiedam. Spreekkamer of vergaderruimte nodig? De Schiedamse fracties van de WD, D66 en GroenLinks organiseren zaterdag 20 juni de derde Stamtafel in restau rant 't Stadhuys; van 15.00 tot 16.30 uur. Hoogstraat 60-64 Schiedam Op een speelveldje aan de Vlaardingerdijk in Schiedam heb ben onbekenden maandagmiddag een bank in brand gesto- ken. De brandweer die uit Vlaardingen ter plaatse kwam kon het vuur vrij eenvoudig blussen met drie emmertjes water. Spe- lende kinderen uit de omgeving van de Vlaardingerdijk had den de brandweer gewaarschuwd. Nog geen vijf minuten na aankomst kon de brandweer weer terugkeren naar de kazer- ne. FOTO: SVEN VAN BEEK Full service kantoorruimte Schiedam Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 17 juni 2009 X082-b www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 (6 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004491 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Ervaardebetevinc! Neem een kijkje op croe website: www.cwnera.nl of torn langs in orce winkel op Ocstemde 1 in Barentfrecht business center De billen van Jacques Tange Mannen zijn volgens wetenschappelijk onderzoek in te delen in twee typen: zij die houden van borsten en zij die vallen op billen. Het probleem bij dit soort onderzoek is dat deze mannen dit alleen niet vaak zullen toegeven. Schilder Jacques Tange wel; hij houdt van billen en die van zijn vrouw Belinda komen (heel) vaak voor op zijn realisti- sche schilderijen en tekeningen. SCHIEDAM Jacques en Belinda Tange hebben een galerie geopend aan de Lange Haven en natuurlijk is Jacques de eerste exposant. FRANK WILLEMSE Beaoekorae nieuwe showroom! Ondanks de regen liep er zondag een grote stoet door de binnenstad van Schiedam. Voorop gingen de drumband en de dames Aleida en Liduina. Foto: Roger Piuijm SCHIEDAM) Spreekkamer per uur €10,- Vergaderruimte 59,- per dagdeel j Bij onderstaande adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan 460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A SCHIEDAM) JEANSSTORE PME LEGEND JACK "JONES' I G-STRR RRtll SCHIEDAM) www.schiepoint.nl 010 - 24 24 111

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3