Gemeenteberichten uiskjlmer Schieda Openingstijden Stadswinkel Schiedammers in de hoofdrol tijdens de Huiskamer van Schiedam Wijkoverleg Schiedam West gemeente Schiedam ULU SCHIEDAM - Schiedam en Schie dammers spelen de hoofdrol in de Huiskamer van Schiedam. Ze staan centraal tijdens het tiendaagse festival van 19 tot en met 28 juni op het Stadserf van Schiedam. Meer te weten komen over het rijke historische verleden van Schiedam? Bijna elke ochtend voor de lunch zijn er Sterke Historische Verhalen. Zo vertelt gemeentearchivaris Lau rens Priester over de sterke vrouw Dit Colle-Boer, een communistisch gemeenteraadslid die -vooral in de jaren dertig- geen confrontatie uit de weg ging. Hans van de Sloot heeft een sterk verhaal over om- nisportvereniging Hermes DVS. Bij een wedstrijd van Hermes tegen een Rotterdamse tegenstander, kwamen de Rotterdammers in opstand. De spelers van Hermes liepen de Rot terdammers ondersteboven, wisten niets van buitenspel en speelden ook nog eens op gewone laarzen en schoenen! Lekker fit worden kan ook in de Huiskamer. Elke ochtend verzorgt Sport en Recreatie Schiedam voor een actief half uurtje in de och tend en actief uurtje in de middag, in samenwerking met Schiedamse sportverenigingen. Op dinsdag 23 juni staat de gehele dag in het teken van 'gezond zijn'. Vanaf het mid- daguur is er een sport informa- tiecircuit voor jong en oud en na schooltijd een voetbalwedstrijd op het kunstgrasveldje naast de Huiskamer. Ook staat de Wateeten- beweegik-Bus van het Voedingscentrum op het Stadserf waar Schiedammers even binnen kunnen stappen voor voedingstips, een actief spelletje op de Nintendo Wii of een leuke workshop zoals een korte cursus EH BO. Verschillende Schiedamse groepen verzorgen het avondmaal in de Huis kamer, begeleid door een professio- nele kok. Tijdens de opening op vrij- dag 19 juni zorgt Huismoeder Tonny voor het diner. Zij neemt's ochtends om 11.00 uur voor tien dagen haar intrek in de grootste huiskamer van Schiedam. Op zaterdag 20 juni, als sterke vrouwen centraal staan in de Huiskamer, wordt de maaltijd ver- zorgd door de Sterke Vrouwen Ploeg Schiedam. Op maandag 22 juni staat de Huiskamer in het teken van hel- pen. Ambtenaren van de gemeente Schiedam staan die avond achter het fornuis. Ook tijdens de lunch biedt de gemeente al een helpende hand. De Formulierenbrigade is aanwezig om Schiedammers te helpen bij het invullen van formulieren. 's Avonds is het Stadserfgesprek in de Huis kamer. Centraal staat de wijk Oost. De avond wordt afgesloten door een optreden van Alberto da Moreno, de Schiedamse kunstschilder en tenor die het schopte tot een vierde plek in de finale van de talentenshow 'Holland's got Talent'. Schiedammers tussen de 13 en 24 jaar die barsten van het talent kun nen schitteren in de Huiskamer tij dens de finale van I've got Talent. Op 20 juni zijn de voorrondes in de Blauwe Brug. De finalisten moeten op 27 juni in de Huiskamer voor de ogen van een deskundige jury nog een keer hun talent bewijzen. Kijk voor meer informatie en inschrijving op: www.ivegottalent.nl. Muziek en theater is er sowieso volop in de Huiskamer. Zo speelt Apollo Toneel op 20 juni de voorstelling FEEXX!, geeft The Green Forest Selection een optreden en een workshop op zondag 21 juni en speelt Jeugdtheaterschool op 24 juni De Teerstoof de voorstel ling 'Heksen'. Genoeg te beleven dus! En dit is nog maar een kleine greep uit het pro- gramma. Kijk voor meer informatie en de nieuwste programma-updates op: www.dehuiskamervanschiedam.nl. De Stadswinkel is geopend op: Maandag van 12.00- 16.00 uur. Dinsdag. Woensdag en Vrijdag van 08.00 - 16.00 uur. Donderdag van 08.00 - 20.00 uur. \anaf 18 juni 2009 tot en met 30 juli 2009 is de halie (•emeentelijk Informatiepunt Ondernemersloket en de halie Bouwen, VVonen en Milieu op donderdag vanaf 16.00 uur gesloten. Als u een afspraak wilt maken voor het vernieuwen van uw reisdocurnent of rijbewijs kunt u dat doen via telefoonnummer 010-2191888. Meer informatie bij het Gemeentelijk Informatiepunt: tel. 010-2191259. Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 23 juni 2009 Locatie: Jan van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - toelichting proces bestemmingsplan West door de heer H. de Ruiter; - stand van zaken vouchers inclusief evaluatie; - stand van zaken ontwikkelingen in de wijk West; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Bobby Scheepe. tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Intrekken Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer op 10 juni 2009 hebben besloten de onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Sent Dresdenplein, voor pand nr. 132, 3122 GG Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge- motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 17 juni 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopmeldingen van 20 mei 2009 en 5 juni 2009 Noordeinde 17, 3121 KG asbest verwijderen Polderweg 88, 3125 KE asbest verwijderen Verleende sloopvergunning: Verzonden 9 juni 2009 Verdistraat 1-47 en Puccinistraat 1-47 het verwijderen van asbesthoudende vensterbanken N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter. Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Afsluiting Brauwweg en Van Heekstraat In verband met voorbereidende werkzaamheden voor de reconstructie van het kruispunt De Brauwweg/Van Heekstraat zal de De Brauwweg vanaj 1 juli voor een periode van drie weken tijdelijk worden afgesloten voor alle verkeer. Tegelijk met de reconstructie van het kruispunt zal ter plaatse ook een bodemsanering plaatsvinden. Deze sanering is noodzakelijk om de reconstructie te kunnen uitvoeren. Naast de sanering en reconstructie vinden op de locatie Ook nog bouwactiviteiten plaats. Met het oog op de sanering is de Van Heekstraat tussen de Sandvinkstraat en de De Brauwweg vanaf 8 juni afgesloten worden. Het is helaas onvermijdelijk dat dit deel van de Van Heekstraat gedurende de gehele periode van de reconstructie afgesloten zal blijven. Beperking overlast De De Brauwweg zal tijdens de bouwvakvakantie van 27 juli tot 15 augustus en de periode erna, als de kabels en leidingen worden aangelegd, gewoon geopend zijn. Aansluitend hierop vindt de feitelijke reconstructie van het kruispunt plaats. Tijdens de reconstructie zal de De Brauwweg nogmaals, maar dan ge durende 3-4 maanden, volledig worden afgesloten. Door de complexiteit van de werkzaamheden is deze tijdelijke, volledige afsluiting van de De Brauwweg helaas onvermijdelijk. h

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4