enioren Moor cfiiedam "1 Bijeenkomst 'Senioren Voor Schiedam' in de Vijf Molens Koninklijke belangstelling voor Schiedams succesvol reintegratieproject Start Taalcoach project 'Samen aan de Schie' Wijkoverleg Schiedam Woudhoek Gemeenteberichten Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? www.schiedam.nl Verleende Exploitatievergunning Restaurant 'Helen's Eethoekje RESTAURANT HELEN'S EETHOEKJE', MALMO 86, 3124 KG SCHIEDAM Door de burgemeester is op 15 juni 2009 een vergunning verleend op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 voor een nieuw te vestigen restaurant met terras genaamd "Helen's eethoekje", gevestigd in het pand met adres Malmo 86 te Schiedam. De aangevraagde openingstijden zijn: Gehele week van 10.00 - 22.00 uur. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn: Gehele week van 10.00 - 22.00 uur; Vanaf 18 juni 2009 ligt deze vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Binnen deze zes weken kunt u tegen het verlenen van de vergunning een be- zwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaar- schrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector be- stuursrecht. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de voorzieningen rechter zijn wel kosten verbonden. Bent u sinds kort, of al wat longer, nil het arbeidsproces? Is uw vakantie achter de rug en zijn de achterstallige klussen in huis klaar? Vraagt u zich af wat er te doen is in Schiedam? Alle Schiedammers die geboren zijn in 1946 ontvingen vorige week een uitnodiging voor een bijeenkomst op 27 juni 2009 in de Vijf Molens. Wel eens aan vrijwilligerswerk gedacht? In een aantrekkelijk programma presenteren maatschappelijke organisaties en verenigingen zich. U kunt met mensen die al langer vrijwilligerswerk doen in gesprek. Niemand kan beter vertellen over de voor- en nadelen van vrijwilligerswerk dan de mensen die dat werk zelf doen. Uit allerlei organisa ties zullen op 27 juni 2009 vrijwilligers aanwezig zijn die zelf in de praktijk werkzaam zijn. Bent u niet uitgenodigd, maar heeft u wel belangstelling om deel te nemen, kom dan gerust naar de Vijf Molens aan de Nieuwe Damlaan 818. De bijeen komst is van 13.30 tot 16.30 uur, maar vanaf 13.00 uur worden de deelnemers al verwelkomd met koffie en thee. Wie meer wil weten over het initiatief Senioren Voor Schiedam kan terecht bij Anja van Beek van Seniorenwelzijn, telefoon 010 - 248 68 87. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket De gemeente Schiedam heeft tijdens het jubileumcongres van DIVOSA (vereniging van managers op het terrein van werk, inkomen en so- ciale vraagstukken) op donderdag 11 juni in de Jaarbeurs Utrecht het project Met Kompas Koersen Naar Eigen Kracht' mogen presenteren aan Hare Koninklijke Hoogheid prinses Maxima. De prinses toonde veel interesse voor de inhoud van het project. De doelstelling van het project is om mensen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt te begeleiden naar een zo hoog mogelijke trede op de re- integratieladder. 'Met Kompas Koer sen Naar Eigen Kracht' is opgezet vanuit de overtuiging dat -ondanks belemmeringen- iedereen bepaalde krachten en kwaliteiten heeft. Centraal in de klantbenadering staat KLANTGERICHTHEID: het opbouwen van een professionele vertrouwensrelatie, een respectvolle benadering, een ruime bereikbaar- heid en een kleine caseload. De resultaten hebben de verwachtingen en doelstellingen ruimschoots over- troffen en bewijzen dat -ook in tijden dat het economisch tegenzit- het de moeite waard blijft om te investeren in mensen die langdurig werkloos zijn. Dit project is dermate succesvol ge- bleken, dat het recentelijk door het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid officieel is gecer- tificeerd tot een van de 7 landelijk best practices ten behoeve van de doelgroep langdurig werklozen. Het project is niet alleen door het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid onderzocht op effectiviteit van de inzet van rei'ntegratiemiddelen, er is ook een klantenonderzoek onder de Schiedamse langdurig werklozen zelf verricht. De resultaten van dit project zijn inmiddels opgetekend in een boek, getiteld 'Met Kompas Koersen Naar Eigen Kracht', de pro- blematiek, de aanpak en successen. Maandag vond in wijkcentrum Dreesplein de kick-off plaats van het taalcoaehproject 'Samen aan de Schie'. Het officiele startsein werd gegeven door wethouder Christine Daskalakis en minister Eberhard van der Laan. Taalcoa- ches zijn vrijwilligers die inbur- geraars helpen bij het oefenen van de Nederlandse taal en hen helpen wegwijs te worden in Schiedam. De eerste groep van twintig taal- coaches en inburgeraars is reeds van start gegaan. Wanneer iemand in Nederland komt wonen, is het belangrijk om de taal te leren en om te leren hoe we in Nederland leven en wonen. Migran- ten leren dit door het volgen van een inburgeringscursus. Maar een taal leer je vooral door veel te oefenen in de praktijk. Daarom worden taal- coaches ingezet die nieuwe Schie dammers wegwijs maken in onze stad en ze de gelegenheid geven te Foto: Remco Smits oefenen in de Nederlandse taal. Een taalcoach trekt er een tot twee uur per week op uit met een inburgeraar. Samen ondernemen zij leuke activi- teiten zoals een bezoek aan de bibli- otheek, de markt of het museum. Of gewoon samen lekker koffiedrinken in de stad. Het belangrijkste is dat ze de Nederlandse taal oefenen. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats- vinden op: Datum: Dinsdag 23 juni 2009 Locatie: LET OP!! Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers/budget sociale infrastructuur; - presentatie 'Schiedamse Poort' door Bert Lambregts; - mededelingen vanuit de gemeente stand van zaken langlopende kwesties; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. M. Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. 17 juni 2009 nummer 24 Pagina 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info®schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5