104|flBT Oudste inwoonster van Schiedam 104 jaar jong! Veel bewoners actief tijdens Nationale Straatspeeldag Koninklijke onderscheiding 2010? Aanvragen vddr 15 juli 2009! Wijkoverleg Schiedam Groenoord ontdekschiedam, Standwerkerconcours voor Vrouwen Start handhaving afval- aanbod Schiedam Oost HoerajtM °nw ohm i, sterkeS gemeente Schiedam II - j it r fnyij-t Mevrouw C. van den Heuvel-Meure werd op 6 juni 104 jaar oud en is daarmee de oudste inwoonster van Schiedam. Wethouder Siljee kwam de jarige op 8 juni persoonlijk de felicita- ties namens het gemeentebestuur overhandigen. Hoewel haar gehoor haar een beetje in de steek laat verkeerd mevrouw in een goede ge- zondheid en geniet zij van de zorg Gtfrticttewd. van Frankeland. Rechts op de foto de dochter van de jarige die als vrijwilliger werkt in Frankeland. Mevrouw Van den Fleuvel vertel- Foto's: Jan van Kampenhout de over het Spinhuispad waar ze opgroeide en hoe haar vader bij jeneverstoker De Koning werkte. Ongeveer honderd kinderen en ouders hebben deelgenomen aan de Nationale Straatspeeldag in Spaland. In deze wijk namen enthousiaste bewoners het initia- tief van de landelijke organisatie over en maakten er een groot feest van in hun eigen buurt. De Spel- takker werd omgetoverd tot een grote speeltuin. De Nationale Straatspeeldag is een initiatief van 3VO. Tijdens de Straat speeldag wordt in heel Nederland de straat van de kinderen! Foto: Laura Conijn lemand kan in aanmerking worden gebracht voor een Koninklijke on derscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maat- schappij. In Schiedam zijn honder- den vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aan merking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw om- geving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Omdat aan de aanvraag van een Ko ninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratie- verlening op 29 april 2010 voor 15 juli 2009 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de bur gemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn spe- ciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloaden via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010- 2191163 of per e-mail g.vd.schee@ schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatie folder en overige infor- matie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onder- scheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Het wijkoverleg van de wijk Groenoord zal plaats- vinden op: Datum: Donderdag 2 juli 2009 Locatie: Van Beethovenflat. Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering; - kredietoverzicht; nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Huseyin Kalyoncu, tel. 010-2191026 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. In het kader van de Groten van Schiedam met het thema "Sterke Vrouwen" vindt op vrijdag 19 juni a.s. een Vrouwen Standwerkerconcours plaats op de weekmarkt in Schiedam. Het standwerkers concours maakt deel uit van de Huiskamer van Schiedamhet hoogtepunt van het thema- jaar 2009, Sterke Vrouwen. In twee ronden van 90 minuten van 10.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur laten de vrouwen hun verkoopkunsten zien. Ze worden beoor- deeld door een jury bestaande uit vijf Schiedamse Sterke Vrouwen: Joke de Haan, raadslid voor de PvdA Conny Meijnckens, eigenaresse van restaurant't Stadhuys Nel van Oudenaarde, bestuurslid bewonersvereniging Schiedam Oost Patrcia Beckers, eigenaresse interieurwinkel Le Marche Jamila El Jafoufi, voorzitter van de Stichting Narcis. U vindt de standwerksters in de Lange Kerkstraat tussen de ingang van het ABC complex en het Land van Belofte. De uitreiking van de prijs aan de winnares en de nummers twee en drie vindt plaats om 15.45 uur door wethouder Siljee op het Land van Belofte. De markt, sterke vrouwen en Schiedam De markt van Schiedam dateert al uit de dertiende eeuw. Reeds in het jaar 1270, dus vijf jaar voordat Vrouwe Aleida van Henegouwen Schiedam Stadsrechten verleende, gaf zij Schiedam het recht tot een jaarmarkt en 52 weekmarkten. Aleida deed dit omdat ze geloofde dat de nederzetting bij de dam in de rivier de Schie een rol zou kunnen spelen in de handel tussen Angelsaksi- sche kooplieden en Keulen. De schepen met handelsgoederen kwamen op weg naar Keulen immers langs Schiedam. In de late middeleeuwen werden veel jaarmarkten gehouden op of rond de dag, waarop ooit een kerk was ingewijd. Dat jaarlijkse feest van de kerkwijding werd onder meer gevoerd met een mis die door de bisschop werd opgedragen en heette daarom kercmesse of kerkmis, een woord dat uitgroeide tot het wereldse kermesse en kermis. De jaarmarkt was het hoogtepunt in het economische, culturele en religieuze leven van een stad of streek. Dat de meeste marktdagen sinds hun instelling niet veranderd zijn, toont de opvallende continuiteit van de weekmarkt aan: Schiedam heeft sinds 1270 met enkele onderbrekingen zijn weekmarkt op vrijdag. Ook tijdens de Huiskamer gaat de markt gewoon door. Wei moet de markt een stukje opschuiven. Door het Standwerkersconcours zal de Schiedamse markt toch de aan- dacht krijgen die zij verdient. *bron: "Om den gunst van de kooper" door H. Slegte Vrijwel heel Schiedam Oost (de PKO-laan, Boerhaavelaan en een deel van de Oostsingel daargelaten) is inmiddels voorzien van -veelal onder- grondse- verzamelcontainers voor huishoudelijk afval. Wijkbewoners die aansluiting vinden op containers worden via een brief opgeroepen om voortaan nog alleen van deze gebruik te maken en geen zakken meer op de stoep aan te bieden. Vanaf 22 juni aanstaande stopt IRADO met het verwijderen van incidenteel verkeerd aangeboden afval en start de Lichtblauwe Brigade met handhaving. Bij het op straat of naast een container plaatsen van huisvuil riskeert u een geldboete a €55,00. Dit zelfde risico loopt u bij het deponeren van bedrijfsaf- val, KCA, puin en grof huisvuil in en rondom de containers. Dit afval kan van maandag tot en met zaterdag aangeboden worden op het afvalbrengstation van IRADO (Fokkerstraat 550). Indien een container vol is, dan kunt u contact opnemen met IRADO. Deze zal de container zo spoedig mogelijk zullen legen. Van bewoners wordt ver- wacht dat zij bij het aantreffen van een voile container hun huisvuil in een omliggende container deponeren. De exacte spelregels voor het gebruik van de containers zijn samengevoegd in een folder van IRADO. Deze kunt u opvragen via 010-2621000 of via www. irado.nl of afhalen bij het wijkcentrum van de BVSO in de Boerhaavelaan.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6