J De raadscommissies W J ire "I Gemeenteberichten Hersenstichting Nederland R AGENDA Maandag 29 juni 2009 20.30 uur Commissie Samenleving en Bestuur dhr. H. van der Hoeven secretaris: dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2191043 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 30 juni 2009 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer voorzitter: dhr. H. Hofland secretaris: dhr. J. Pegtel. tel. 010-2191045 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Tijdens de commissievergaderingen komen onder andere aan de orde: Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 29 juni 2009 Van 19.00 tot 20.30 uur wordt de commissie geinformeerd over respectievelijk De Plantage en de verwijdering van "bomgelijkende" voorwerpen op Schieveste. Schikking met Heijmans Bouw inzake vereniging Hargasport Burgemeester en wethouders heb- ben een regeling getroffen met Bouwbedrijf Heijmans over de bouwkosten van het clubgebouw van Hargasport. Omdat de hiermee gemoeide kosten niet zijn begroot, is besluitvorming van de raad nodig. De commissie zal de raad adviseren. Nota vrijwilligerswerkbeleid 2009-2012 'Werk maken van vrijwilligers' (VR 60/2009) De ambitie van Schiedam is om meer mensen aan vrijwilligerswerk te laten doen en een betere onder- steuning te bieden aan de vrijwil ligers en hun organisaties. In de nota 'Werk maken van vrijwil ligers' worden de kaders neerge- zet die richting moeten geven aan het vrijwilligerswerkbeleid in de komende jaren. De kaders zijn doorvertaald naar concrete acties die in het uitvoeringsplan (onder- deel van de nota) zijn opgenomen. Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer d.d. 30 juni 2009 A4-Noord Op 7 mei jl. is de formele inspraak op de TrajectNota MER Midden Delfland gestart. Het advies hier- over van de gemeente (lees: het college) dient voor 10 juli te wor den uitgebracht. Dit advies wordt aan de commissie ter bespreking voorgelegd. De Subcommissie Onderzoek der Rekening heeft de Programma rekening 2008 besproken. Het resultaat daarvan wordt aan de commissie voorgelegd, dat de commissie kan betrekken bij de advisering aan de raad. Milieubeleidsplan 2009-2012 en Klimaatbeleidsplan 2009-2012 Beide plannen geven de kaders aan voor de activiteiten voor de komende jaren op de beleids- gebieden milieu en klimaat. Het milieubeleid biedt een hoger (beleids)kader: het klimaatbeleid is hiervan een belangrijk onder- deel. Bij de uitvoering van andere beleidsterreinen zal met de kaders rekening moeten worden gehouden. Aan een van de leidende principes c.q. uitgangspunten voor het nieuwe milieubeleid, Cradle to Cradle, is op 17 februari jl. in Het Stadserf aandacht besteed. Het college heeft gedurende het inspraaktraject, dat op 27 mei jl. ten einde liep, geen reaches ontvangen. Deze openbare commissievergade ringen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissie bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. Het is tijd voor verandering... Change! ledere dag worden heel veel kinderen in Nederland gepest. Dit is niet goed en jullie kunnen hier nu iets tegen doen. Willen jullie weten hoe? Kijk dan snel op... m> Beweging komt van boven Van je hersenen m moet je het hebben J| GIRO 860, DEN HAAG ADVERTENTIE I MAASSTAD WEEKBLADEN woensdag 24 juni 2009 - XQ10 24 juni 2009 nummer 25 Paglna 1 Programmarekening 2008 kinder Een op de vijf mensen krijgt een hersenaandoening. De hersenen verliezen hierdoor de controle over bijvoorbeeld je evenwicht. De Hersenstichting financiert onder zoek naar de oorzaak en behande- ling van hersenaandoeningen. Help hierbij. Stort op Giro 860. Kijk op www.hersenstichting.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10