41 'deur' ging deze keer van binnen uit open lezers in beeld Triple voor A-meiden Ventura: titel 1e klasse, NK-titel en beker Ik stuur mijn (klein)kinderen gewoon naar zwemles' 1! .3 IflSSn Zwart Nazareth niet in Vlaardingen Mijn column Oproepen Panelleden Mijn mening Lezersforum Mijn verzoek: rood/witte schajfje? mijn mening De Schiedamse punk/rock band Mannencorps Zwart Nazareth won de Popprijs Nieuwe Waterweg Noord. De jury en publiek waren zeer enthousiast. De prij- zen (400 euro, optreden op het Loggerfestival en de nodige promotie) werden in dank aanvaard. Het geld ging naar drank voor het publiek maar de promotie en het optreden heeft de band niet gekregen. Zwart Nazareth kreeg van de organisatie van de popprijs te horen dat er geen plek meer was op het Loggerfesti val. Slap excuus! 3 weken eerder hoorde de band nog dat de organisatie van het Loggerfestival zou laten weten hoe laat en wanneer de band zou spelen. Daar- na werd niet meer vernomen. Uiteindelijk kreeg de band de aanbieding om op het podium van Opmaat te spelen. Geen onderdeel van het Loggerfestival maar voor beginnende bandjes van de muziekschool zelf. De band weigerde want er was hoofdpodium op het Loggerfestival beloofd. Daar stonden wel bands geboekt die notabene in de voorronde van de Pop prijs er al uit lagen. Mannencorps is teleurgesteld in de Popprijs en het Loggerfestival. Waar is 'de nodige promotie' en het beloofde optreden op het Logger- festival? Dat de Popprijs laagdrempelig is voor be ginnende bands is een must. Maar dat de organisatie dit 00k is, is een trieste bedoening. Soms schijnt het alsof ons aan de acties wel het bewijs Imedeleven met het nare lot van mijn offerbereidheid ge- van anderen door prijzenac- vonden? Sinds ik wekelijks ties wordt ingepakt. TV-pro- aan een actie meedoe, is het gramma's behalen er kijk- materialistisch trekje bij mij cijfers mee. De vrolijke noot - ik geef het toe - langzaam- in spelletjes als hoofdmoot, aan gegroeid. Komt mijn ig tussendoor gesprekjes, en mededogen op de 2e plaats? ii beeldreportages over in min- Terwijl dat door mijn hoofd dere omstandigheden verke- flitst, wordt aan de deur ge- rende mensen uit een ver ge- beld. Toeval of niet, er staat bied vullen het scherm. De iemand met een collectebus. televisie als grootste gang- Ik reageer meteen en zoek maker bij acties voor de be- een paar euro's. Wat klinken hoeftige mens. Het publiek de geldstukken nu hard! Met in de studio vormt een niet een zucht zeg ik: 'dankje wel'. altijd zichtbare aanwezige Hij knikt verbaasd en is ver- achtergrond. Dergelijke uit- rast door de ongebruikelijke zendingen kunnen onze toevoeging. Het stickertje emotie prikkelen. Maar 00k plakt hij op de deurpost. Dit de verleiding van het kun- keer beteket het niet: 'ze zijn nen winnen van een prijs. hier al geweest'. Mijn 'deur' Het stelt mij op de proef: ging van binnen uit open, heb ik met mijn deelname pietbrouwer Voor het lezerspanel zijn wij op zoek naar panelleden die hun mening willen geven over een actuele stelling. Tweewekelijks ontvangt u een stelling via e-mail, waar- op u in een paar zinnen kunt reageren. Bij uw mening plaatsen wij uw pasfoto. Ge- interesseerd? Mail naar wa- terweg@maasstad.nl. Stuur een pasfoto mee. Zit u iets dwars? Bent u er- gens juist heel enthousiast over? In de rubriek 'mijn me ning' plaatsen wij korte reac- ties op het nieuws van lezers. Heeft u 00k een mening over iets dat u bezighoudt, mail naar waterweg@maasstad. nl en wellicht vindt u uw bij- drage op deze pagina terug. Teambegeleider Ineke Land- zaad en ouder Ronald Ultee willen graag de meisjes A- Jeugd van handbalvereni- ging Ventura in het zonnetje zetten. „Zij zijn er zaterdag ingeslaagd om de 'triple' te pakken. Na het kampioen- schap op het veld en het behalen van de titel bij de Nederlandse kampioen- schappen werd het seizoen succesvol afgesloten met het winnen van de Ruud Adema Beker", meldt Landzaad. „Ventura At heeft geschiede- nis geschreven", vult Ultee nog aan. De handbalmeiden van Ventura stonden zater dag in de finale tegen Gemi ni. Inzet was de Ruud Adema Beker van het NHV afdeling Zuid-Holland. De Zoeter- meerse tegenstander verloor in de halve finale van West- landia. „Maar omdat West- landia helaas geen represen- tatief team op de been wist te brengen, mocht Gemini alsnog de finale spelen", legt Rpnald Ultee uit. Landzaad zag de Schiedamse talenten moeizaam starten. „De rust- stand was 9-8 in het voordeel van Ventura. In de 2e helft gingen de meiden na een donderspeech van coach Je roen Landzaad flitsend van start en werd het uiteindelijk 26-15 voor Ventura. En dus kon het feest beginnen", be- schrijft Ineke Landzaad het verloop van de bekerfinale. Kinderen moeten toch le- ren zwemmen, anders kun nen er vreselijke ongeluk- ken gebeuren. Gelukkig zijn er vooral goed-gezinde zwemlerar(ess)en. -~H Gezien de vele kinderen op zwemles verbaas ik mij er- over dat watersport niet veel populairder is in Nederland. Mijn zoon is een echte wa- terrat. Toch komt hij na zijn diploma's nooit meer in een zwembad maar zit op voet- bal, hockey, tennis. Mis- schien omdat het daar langs de lijn zoveel leuker is? Ik ben zelf altijd bij de zwem Dus wat ons betreft geen po lonaise. Ik heb (nog) geen kleinkin- deren, maar als ik ze had zou ik ze gewoon naar zwemles sturen. Want laten we wel zijn, nu is toch niet ineens iedere zwemdocent een pedo? Aad de Haan heeft een vraag. Hij woont in het Oostelijke deel van Schiedam en schrijft: „Wij weten dat vroeger bij alle vooroorlogse woningen op de voordeurkozijnen ronde schijf- jes zaten welke rood/wit waren. Bij bovenwoningen waren deze schijfjes blauw/wit. Navraag bij bij het Schiedamse ar- chief en de historische vereniging leerde ons dat zij het 00k niet weten." Den Haan heeft onlangs de kozijnen geschilderd en 00k het rood-witte plaatje weer teruggeplaatst maar wil heel graag wat het doel en nut van de raadselachtige schijfjes weten. Wie helpt hem? Mail naar waterweg@maasstad.nl. Maasstad WeeKbladen Waterweq Woensdaq 24 juni 2009 WX92-C JESSE DEN DULK, SCHIEDAM Miill vereniaino ,n deze rubriek besteed Maasstad aandacht aan verenigingen in de regio j Deze week over het bekersucces van de A-meiden van handbalclub Ventura SCHIEDAM) Boven: Ineke Landzaad, Mariette Koster, Linsey v/d Ven, Kelly Dulfer, Use Kooy, Roos Lockhorst, Marloes Bos, Use Klement. Onder: Kayleigh Ultee, Rachelle Kreischer en Jeroen Landzaad. I Terwijl menig Vlaardinger op het Loggerfestival vertoefde, vierden bewoners op de Kornoelje- dreef in Holy-Noord een eigen feestje. Cees-Jan van Heijzen stuurde deze foto van het feest waar onder meer kinderen meededen aan een straattekenwedstrijd. Klapper van de avond was de 1e Kornoelje Got Talentshow. „Onvergetelijk mede dankzij sponsoring van de gemeente." YENICE JONGEJAN) dj HENKRIEMERSMA> TRUDY BERENDS> lessen. PIET MOL>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21