I podium journaal Divers koor in de Laurenskerk it X Achtien koren geven samen een interreligieus concert K3 neemt in Ahoy afscheid van groepslid Kathleen Rockband The Fray geeft concert in WATT Kort Gezocht: nieuwe locatie Urban Podium Concert \r'I De koren zijn door Conny Groot van Kosmopolis Rotterdam gescout en met elkaar in contact gebracht. Zij hebben daarna maanden met elkaar samen gerepeteerd om in de Lau renskerk aan alle Rotterdammers een interreligieus concert aan te bie- den. Onder leiding van dirigent Peter Maissan worden de beste cross-over nummers en een gezamenlijk slot ge- zongen. De afgelopen maanden klonk in ver- schillende godshuizen regelmatig onverwachte muziek: soefiklanken in een katholieke kapel, hindoezang in de Pelgrimsvaarderskerk en gos pel bij De Parade. Uiteenlopende klanken dichtbij de bewoners van de stad. Ruim 250 leden van koren en muziekgroepen repeteerden in kleine formaties: ze zongen eigen werk, el- kaars liederen en studeerden nieuwe composities in. In totaal 18 groepen uit 12 levensovertuigingen verbindt IN KOOR met onder andereeenTurks Klassiek Koor, Kaapverdiaans Kin- derkoor Nelson Mandela, Aposto- lisch genootschap, Marokkaans koor A1 Wahda, Mevlevi Soefiorde, SKVR Sazleerlingen, Interkerkelijk Schola Cantorum en diverse Gospelkoren met Joany Muskiet. Na zeven voorconcerten gaan de bes te stukken naar de Laurenskerk en worden tot een geheel gemonteerd en gedirigeerd door Peter Maissan. Hij constateert in de nauwe contac- ten met de muzikaal leiders dat de religieuze muziektradities zich on- derscheiden op het extraverte van de Afrikaanse origines als gospel en Kaapverdiaanse kerkmuziek en de meditatieve tradities van soefi, Turkse muziek en de grote Indiase muziekstijlen. De West-Europese bijdragen onderscheiden zich door een mengvorm van schoonheidsam- bitie en versterking van gebed. Teza- men vormen zij het interreligieuze Rotterdamse palet. Kortom, de interreligieuze ontmoe- ting, is te zien en te horen in de Lau renskerk op zaterdagavond 27 juni. Het slotconcert wordt geopend door Liesbeth Levy, hoofd debat bij de Rotterdamse Raad voor Kunst en Cultuur en samensteller-organisator van het succesvolle project Preken voor andermans parochie. Het concert wordt op 27juni gehou- den in de Laurenskerk. Het begint om 20.00 uur en de toegang is gra tis. www.kosmopolisrotterdam.nl. Onlangs zette een meerder- heid van de gemeenteraad een streep onder de voorbe- reidingen van een Urban Po dium in de Maassilo. Maar dat wil niet zeggen dat Rot terdam geen Urban Podium krijgt. De commissie Jeugd, Onderwijs en Cultuur maak- te tijdens een vergadering aan wethouder Grasboff dui- delijk dat hij op zoek moet naar een nieuwe locatie. Enkele opties zijn het voor- malige Fotomuseum aan de Witte de Withstraat en Wa terfront. Opvallend is dat 00k de Maassilo weer bij dit onderzoek betrokken wordt. Aanvankelijk had Grashoff twee weken de tijd. Die ter- mijn verlengd tot Septem ber, na het zomerreces. „De aandelen in de Maassilo zijn wel aangeschaft, want daar was al een mondelinge over- eenkomst over gesloten. De schade van het niet nakomen van deze afspraak kan in de miljoenen lopen", aldus de voorlichter van Grashoff. De Maassilo zou een grote rol spelen bij het Jongerenjaar 2009. Dit viel in duigen om- dat de geplande verbouwing nog niet is gestart. Daarom trok de gemeenteraad de stekker uit het project. De Amerikaanse catchy pi- anorockband The Fray, be- ter bekend van de singles 'Over My Head (Cable Car)' en 'How To Save A Life', gaf in mei al een uitverkocht optreden in De Melkweg. In oktober komt de populaire band weer naar Nederland, ditmaal voor twee shows: Op zaterdag 17 oktober speelt The Fray in 013 Tilburg en op zondag 18 oktober in WATT Rotterdam. De voorverkoop voor beide shows start op za terdag 27 juni om 10:00 uur. Er is een hoop gebeurd in het leven van de vier bandleden van The Fray sinds hun de- buutalbum 'How To Save A Life' in 2005 in Amerika uit- kwam. Ze stonden in een pak vol uitverkochte zalen over de hele wereld en hadden mega- hits met 'Cable Car (Over My Head)' en de titeltrack van het album, die overigens in Nederland pas in 2007 werd uitgebracht. Daarnaast ont- vingen ze diverse Grammy nominaties en was hun mu ziek, goed in het gehoor lig- gende poprocksongs met een dominante rol voor de piano van zanger Isaac Slade, te horen was in de populaire Tv-serie Grey's Anatomy. In maart 2009 kwam het nieuwste album van The Fray uit. De plaat, die simpelweg de titel 'The Fray' heeft ge- kregen, is op de eerste posi- tie van de Amerikaanse Bill board album charts terecht gekomen. Van dit album ver- schenen wederom hitsingles, namelijk 'You Found Me' en het nieuwe 'Never Say Ne ver'. The Fray zegt vooral be- invloed te zijn door U2 en Counting Crows. Kijk voor meer informatie en bestel- lingen voor kaarten op www. watt-rotterdam.nl. Voor de achtste keer staat Ahoy komend weekend in het teken van het 'Studio 100 Zomerfestival'. Veel sterren uit de stal van deze Vlaam- se studio verschijnen op het toneel, waaronder Bumba, Samson Gert, Piet Piraat, Kabouter Plop en Mega Min- dy. Maar het festival staat vooral in het teken van het afscheid van Kathleen van K3. Enkele maanden terug kon- digde zangeres Kathleen Aerts van K3 plotseling haar vertrek aan. Na elf jaar vindt zij dat het tijd is om afscheid te nemen van haar collega's Kristel Verbeke en Karen Da- men. Ondanks het enorme succes van de meidengroep in Vlaanderen en Nederland vond de blonde zangeres dat het moment gekomen was om iets anders te gaan doen: Anders komt het er nooit meer van." K3 begon als meidengroep voor tienermeiden, iets wat aan de vroege teksten nog te horen is. Ze namen deel aan de Belgische voorronde voor het Eurovisie Songfestival, maar redden het uiteindelijk niet. Hun inzending 'Heyah Mama' verscheen wel op sin gle en werd een hit. Hun lied- jes bleken echter niet popu- lair bij tienermeiden, maar vooral juist bij heel jonge kinderen. Daarom werd hun muziek al snel 'kleuterpop' genoemd. Onder de vlag van het Vlaamse Studio 100 scoorde K3 de een na de andere hit, ze verkochten duizendt n cd's en speelden in musicals als 'Doornroosje' en 'De 3 Big- getjes'. Ook waren de meiden te zien drie films, waarin te- vens veel bekende Vlamin- gen en Nederlanders kwa- men opdraven. In Nederland vulden ze moeiteloos dagen achtereen Sportpaleis Ahoy (waar ze een succesvolle live- dvd opnamen) en ook elders trokken ze voile zalen. Dat K3 niet ophoudt te be- staan, werd al duidelijk tij dens de persconferentie waar Kathleen haar vertrek bekend maakte. „We gaan Kathleen zeker niet overal uitwissen", zei Studio 100 eigenaar Gert Verhulst toen al. „De oude en de nieuwe K3-producten blijven naast elkaar bestaan. We hebben Kristel en Karen gepolst of zij nog zin hadden om met de groep door te gaan, en daar- op hebben zij bevestigend geantwoord." Inmiddels is duidelijk dat Studio 100 zoekt naar een derde groepslid. Dit gebeurt, zoals tegenwoordig in is, dit najaar via een zoektocht op televisie. 'K3 zoekt K2' wordt uitgezonden door SBS6 en eindigt met een live-show. Maar eerst zullen zaterdag en zondag zeker tranen vloei- en als Kathleen, die inmid dels solo in Vlaanderen een hit scoort met 'Zumba Yade', voor het laatst met haar col lega's mee zingt. Het concert van K3 is op 27 en 28 juni te zien tijdens het Studio 100 Zomerfestival in Ahoy. Ook zijn er optredens is Bumba, Samson Gert, Piet Piraat, Kabouter Plop en Mega M^ly. I Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 24 juni 2009 TX97-C Na zeven voorkoncerten in kleinere formaties verspreid over de stad, staan dit weekend achttien groepen in de Laurens kerk uit diverse muzikale en religieuze stromingen. Kosmopo- lis Rotterdam Het slotconcert van IN KOOR in de Laurenskerk van Rotterdam. Dirigent Peter Maissan heeft de leiding over het optreden. De toegang voor het interreligieus concert in de Laurenskerk is gratis. In totaal achttien groepen uit twaalf levensovertuigingen zullen op het podium van de Laurenskerk staan. ROTTERDAM) ROTTERDAM) Salto's en schroeven wisselden zich af tijdens het Red Bull Cliff Di ving, afgelopen zaterdag. De wedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door Orlando Dugue. foto Rob Kamminga ROTTERDAM) ROTTERDAM) Kathleen Aerts (midden) zal aankomend weekend voor het laatst optreden met K3.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31