Dicht bij huis Superfan blikt terug op de 'King of Pop' Opvallende verschijning 'Michael Jackson is de Beethoven van deze tijd' Seat Ibiza SC 1.4 Sport Up Jazeker de Column van Cees Risseeuw ZOMER Al 25 jaar is hij.verzamelaar van alles wat te maken heeft met Michael Jackson. Een van de kamers in zijn flat staat vol met alle mo'gelijke zaken die aangeven dat deze Amerikaanse zanger tot de top van de wereld behoort. Heel veel platen, cd's en dvd's. Natuurlijk kwam vorige week het overlijden van Jack son ook voor Capellenaar Marcel Slieker onverwachts. „Mijn reactie is eigenlijk tweeledig. Aan de ene kant vind ik het heel erg, maar hij heeft nu wel rust gevon- den. Gezien zijn fysieke toe- stand heeft hij het nog ver geschopt. In 1993 was hij al verslaafd aan medicijnen, dus het verbaast me eigenlijk niet." Jammer vindt Marcel het wel dat de wereldster niet zijn come-back heeft mogen beleven in Londen. „Het was groot nieuws dat hij dat van plan was. Het ging de laatste tijd in ieder geval weer over zijn muziek. Zijn overlijden is echt een hype. Iedereen is nu ineens vol lof over zijn invloed op de muziek, maar ik had liever gehad dat men hem die aandacht vier jaar geleden had gegeven. Ik er- ger me er wel aan dat er weer zoveel onzin over hem wordt geschreven en wordt gezegd op de televisie. Bijvoorbeeld over dat hij in een zuurstof- tank leefde. Daar heeft hij een keer ingezeten om te kij- ken hoe dat voelt, nadat hij in 1984 zelf zijn hoofd had verbrand. Hij heeft toen ver- volgens een gift van een mil- de videoclip met daarop die weerwolf. Veel kinderen had- den in die tijd wel zo'n witte handschoen aan en maakten van die danspasjes. Wat ik zo leuk aan allerlei dingen verzamelen over Michael Jackson vindt? Dat hij inno- vatieve dingen heeft gedaan. Neem het muziekritme, dat dansen en schuifelen met zijn voeten. Michael Jackson is in de loop der tijd een be- grip geworden." „Net als Elvis Presley heeft hij ook een heel nieuwe ont- wikkeling in gang gezet. Ik zie Michael Jackson als de Beethoven en Mozart van de ze tijd. Zo'n nummer als Beat It, met die pasjes, dat was toen toch iets heel nieuws. Die schokkende bewegingen die hij maakte als robot. Ge- weldig vond ik dat." Michael Jackson had volgens zijn superfan ook een kant waar weinig publiciteit aan werd gegeven. „Hij heeft bij voorbeeld het verhaal van de film ET ingesproken en een Grammy gekregen voor het beste kinderverhaal. Samen met Nelson Mandela heeft hij een speciaal fonds opge- richt voor gebieden in nood. Daar valt natuurlijk geen leuk verhaal over te schrij- ven. Dus daar lees je bijna niets over, maar het is wel de andere kant van Michael Jackson. Naast zijn muziek spreekt mij dat ook in hem aan." Overal op de kamer van Marcel Slieker zijn dingen te vinden die met de King of Pop te maken hebben. Dit schilderij kocht hij op een veilig en hing ooit in het decor van Goede Tijden Slechte Tijden. joen dollar gedaan om vier tanks aan te schaffen voor slachtoffers van brand." Slieker heeft Michael Jack son ooit ontmoet. Het meest bijzondere in zijn verzame- ling is daarom wellicht de eenvoudige lichtgrijze pen waarmee Michael zijn hand- tekening heeft gezet. „Dat was in 1998 in Berlijn, waar ik was voor een concert. Ik ben toen met een smoesje zijn hotel binnengekomen, zogenaamd omdat ik een afspraak had. Er liepen van die grote beveiligingsgasten rond. Toen Michael er aan- kwam zeiden ze: 'Go, go'. Ik heb even met hem staan pra- ten en hem een handteke- ning laten zetten in een dag- boekje dat ik toen bijhield. Hij is echt niet zo vreemd als iedereen denkt. Hoogstens apart." De pen van het Four Seasons Hotel laat Marcel graag zien. Die heeft Michael dus vastgehouden", zegt hij met enige trots en relative- ring in zijn stem. Overal in zijn kamertje staan zaken met de beeltenis van Michael Jackson. Ook nog uit de tijd dat hij met de Jackson Five optrad. Marcel laat een aantal bijzondere versies van bekende platen zien van na 1979, zoals Off the Wall, toen Michael besloot om alleen verder te gaan. Natuurlijk is er altijd een moment waarop iemand begint met belangstelling voor iets hebben. Voor Mar cel was dat begin jaren '80, toen Michael Jackson echt een hype was. „Ik kreeg toen van mijn opa de tweede- hands singel Can you feel it uit 1981. Je had toen ook al De Ibiza SC is een sportieve smaakmaker. En de driedeursversie wijkt uiterlijk flink af van de vijf- deursvariant. Met de als extra te bestellen Aerodynamic Kit oogt hij nog prikkelender. Een auto die je graag wilt hebben en die toch geen aanslag op je portemonnee doet. De 1.4-krachtbron van de testauto blijkt behoorlijk zuinig. Door de felblauwe lak trekt de SC sowieso al de aandacht. De kleur past bij deze auto, maar zou aan de andere kant op een chique zaken- sedan ietwat uit de toon vallen. De Aerody namic Kit (2.995 euro) maakt de auto extra brutaal van uiterlijk, dankzij forse bumpers met sportieve zwarte luchtroosters. Ook is er een dakspoiler van formaat gemonteerd. De dubbele driehoekige uitlaatpijpen midde- nachter maken het beeld helemaal compleet. Daden Deze SC oogt agressief, maar is beheerst met zijn daden. De 1.4-krachtbron doet zijn best maar legt het af tegen de Seat-modellen met de aanduiding Cupra. Dat zijn de zeer krach- tige versies van het Spaanse merk. Het leu- ke is nu wel dat je een Cupra-achtig uiterlijk koopt, maar heel wat geld in de zak houdt door de kleinere motor. Dankzij het sport- onderstel van de versie Sport Up is het wel weer genieten van een prima wegligging. Daarbij schakelt de Ibiza werkelijk boterzacht en heel direct. De bele- ving van sportief rijden is kortom volop aan boord. Kuipstoelen De Ibiza heeft een speels interieur met een paar gro te ronde tellers in het dashboard. Het standaard audiosysteem kun je ook vanaf het stuur be- dienen: erg handig. Het stuurwiel ziet er kek uit door de metallook stroken. In de Sport Up zit je in lekkere kuipvormige stoelen, die rug en benen goed zijdelings steunen. Een hin- derlijk harde rand bij in- en uitstappen moet je daarbij voor lief nemen. Wie daarmee niet kan leven, die kan beter kiezen Voor de meer op comfort gerichte uitvoering Style. De twee portieren zijn een stukje groter dan de voorportieren van de vijfdeurs. Daardoor is er voldoende ruimte om voorin in te stap- pen, maar ook de achterbank is redelijk goed te bereiken. De zitruimte voor grote mensen is daar echter beperkt mede door de aflopen- de daklijn. Dan is de vijfdeurs toch de betere optie. En ook die kun je met Aerodynamic Kit bestellen, zodat er op dat punt geen con- cessie hoeft te worden gedaan. LrC^ird www.hypotheker.nl In de zomer is alles anders, zeker als het mooi weer is. We zijn vrolijker en we zien de wereld anders. Misschien letterlijk en figuurlijk zonniger dan de werkelijkheid. We maken vakantieplannen en gaan op pad. We genieten van al les wat we willen doen. We onthaasten en zoeken de rust, of we zijn juist actief bezig. Voor elk wat wils. Ook voor de thuisblijvers onder ons. Dat schijnen er dit jaar overigens meer te zijn, dan in andere jaren. Of je nu thuis blijft of op reis gaat, het is goed om even uit de dagelijkse sleur te stappen. Geniet en ontspan, dat is het motto van de zomer.Eigenlijk zouden we dat niet alleen in de zomer moeten doen, vind ik. Met treuren, huilen, angstig en onzeker zijn, schiet je nu eenmaal niets op. Natuurlijk zijn er op dit moment veel mensen met grote zorgen. Ze zijn onzeker over de toekomst en zijn bang voor het verlies van hun baan. De econo- mische situatie baart hen zorgen. Toch moeten we proberen het van de zonnige kant te zien. De economie zal weer aantrekken, het consumentenvertrouwen groeit al weer. Dat is goed nieuws! Als wij met elkaar de wereld van de zonnige kant bekijken, dan is dat goed voor de economie, maar vooral ook voor ons zelf! Als je vertrouwen uitstraalt, dan straalt de rest van de wereld een beetje mee. En dat kunnen we allemaal best gebruiken. Ik voel wel wat voor de slogan: "een betere economie begint bij jezelf!" Het is nu eenmaal een feit, dat we tegenwoordig de hand vaak op de knip houden. Heel verklaarbaar natuurlijk. Als je onzeker bent over je baan, je inkomen of de economie, dan stimuleert dat niet om veel geld uit te geven. Maar aan de an dere kant, als we ons geld massaal op de spaarrekening zetten, dan gebeurt er niets. Het oude spreekwoord luidt: "Geld moet rollen." Onlangs deed een bekende politicus een opmerkelijk voorstel. Hij stelde voor om aan elk huishouden een bedrag van 500 te schenken, dat dan nog dit jaar besteed zou moet worden. Dat klinkt een beetje als een utopie. Maar de gedachte erachter is wel duidelijk: ook deze politicus is van mening dat het geld moet rollen. Als er geen geld besteed wordt, dan valt de economie stil, moeten bedrijven en winkels sluiten, stijgt de werkloosheid en groeit de groep van mensen die niets kunnen uitgeven. De cirkel is dan rond en voor we het weten, zitten we in een negatieve spiraal naar beneden. Gelukkig dient de kentering zich aan en gloort er al weer licht. De zon breekt voorzichtig door. En dat in de zomer...een perfecte timing! U kunt u reactie mailen naar: C.Risseeuw@hypotheker.nl Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 1 juli 2009 XQ84-d Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest B4-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11