Dicht bi huis Erkertjes geven eerste optreden Computerhulp aan huis Jazeker. De Hypotheker. I I 1 www.pcmonteurnodig.nl Huiskamer liet Stadserf bruisen lr op alle restanten wmerkledingsjB, wa ndelsclioenen, rugzakken en accessoires p db Hoofdpersoon Bobby in 'Zwart-witte inkt' is een gok- verslaafde student Filosofie. Het speelt zich af in Amster dam waar alles wat slecht is voor handen is: gokken, drugs, prostitutie en geweld. Maar in het tweede deel zijn we in Rotterdam en daar werkt Bobby juist bijzonder hard. Hier is hij afgekickt en komt de liefde langs in een Engelse studente Informa- tica. Veel zwart en wit dus en een rechtstreekse verwijzing naar de titel van de roman. Naast al die verslavingen kent Bobby (natuurlijk) ook chronisch geldgebrek wat hij oplost door een buiten- gewoon knullige overval op een louche kennis van de Amsterdamse Wallen te ple- gen. Hoewel de student zijn dagen slijt in Wallencafe De Vijf Sterren slaagt hij er won- derwel in om af te studeren en nog wel op de aartsmoei- lijke filosoof Wittgenstein. Af en toe citeert hij deze fi losoof wat de leesbaarheid niet ten goede komt. Feitelijk loopt hoofdpersoon Bobby of Dirk het hele boek met de ziel onder zijn arm. Vluch- tend in alcohol, drugs en gokken. Dit in de ijdele hoop zijn verwarde leven met de liefde en werk weer op de rit te krijgen. 'Zwart-witte inkt' door Dirk Bolier, Servo uitgeverij As- sen, is te koop bij de goede Schiedamse boekhandel. Met inzet en plezier je doel bereiken. Dat is het motto van de nieuwe Schiedamse mu- ziekgroep 'De Erkertjes'. De 35 leden tellende muziekgroep bestaat uit muzikanten met een beperking. 'De Erker tjes' is een van de activiteiten die door SWS In de Wijk voor en door mensen met een be perking worden georganiseerd. De Erkertjes staan onder leiding van Annelies Kars, die al jarenlang ervaring heeft met het leiden van een orkest dat bestaat uit mensen met een beperking. Het kleurensysteem, met voor el ke noot een andere kleur, werkt ook bij deze groep uitstekend. Onder het motto: 'Met inzet en plezier heb- ben we ons doel bereikt!' gaven de Erkertjes zaterdag 27 juni hun eerste optreden voor publiek in wijkcentrum de Erker. Met een repertoire dat voornamelijk bestaat uit ol dies zoals 'Rock Around the clock', 'Return to Sender' en 'Sailing' wisten zij het publiek van de stoelen te krijgen. Meedoen in de Erkertjes betekent in de eer ste plaats met plezier muziek maken, en dat hadden de deelnemers zeker. Het festival de Huiskamer van Schiedam heeft het Stad serf laten bruisen. Tien dagen lang stonden Schiedammers op de biih- ne, achter het fornuis, op het sportveldje of speelden ze een rol in een van de vele Sterke Verhalen. Al op de eerste Huiska- merochtend kwamen Schie dammers vroeg een kijkje nemen in het nieuwe onder- komen van HuismoederTon- ny, een authentieke spiegel- tent uit 1935. En ook de dagen daarna wa- ren de ochtenduren, ingevuld met een half uurtje sporten en een Sterk Historisch Ver haal, gezellig. Tijdens de da- gelijkse Huiskamerlunch was er aandacht voor serieuze za- ken en ontspanning. Zo konden Schiedammers terecht bij de Formulieren- brigade, terwijf er een dag later een piratendans werd opgevoerd door de BSO van De Kring. 's Avonds waren er optre- dens van jazzheldinnen als Frederike Schonis en Saskia Groenenberg en van Hind en Alberto da Moreno.' Met tegenzin nam huismoe- der Tonny zondagmiddag af- scheid: 'Volgend jaar weer?', was een veel gehoorde af- scheidsgroet. Uw computer is traag, uw computer start niet meer en hoe sluit je dat internet ook alweer aan Geen nood onze professionele monteurs komen bij u aan huis voor elk computerprobleem Bel gratis voor onze tarieven of kijk op onze website Afspraak Bel gratis: 0800 - 2252252 §2CD33Db GOD De Hypotheker II I Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 1 juli 2009 X085-a Debuut Dirk Bolier groot 'zwart' boek Het verhaal is ontstaan uit de fantasie van de auteur. Elke gelij- kenis met bestaande personen berust op toeval. Zo staat voor- in de debuutroman van Dirk Bolier. De schrijver is een nieuwe Schiedammer die zich na twee dichtbundels op de roman heeft gestort. Inmiddels heeft hij een tweede roman ook al klaar. Zijn debuut heeft de titel 'Zwart-witte inkt' meegekregen. Met een beetje hulp van buitenaf kon er lekker muziek worden gemaakt. Het optreden was dan ook een groot succes en voor herhaling vatbaar. Foto: Bart Bos SCHIEDAM> SCHIEDAM) Starter Huis kopen? Kansen? SM Computerreparaties Merken: Peak Performance, The North Face, Wild Roses, Columbia, Eider, Schoffel, Rehall, Falcon, Keen, Mammut. Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13