24 juni 2009: Kinderhospice Pallieterburght geopend door minister-president Balkenende Kinderhospice Pallieterburght: een wereldprimeur Meer dan xeen mooie klus' Trots op Pallieterburght Pallieter in brons door Frans van Straaten out juheb ox "T I I 5 a a Burgemeester Joke van Doorne s Minister-president Jan Peter Balkenende JUKIHOXIS itllHUIlKI RIDIIIS lllllll MiCHIMS com coil MICHINIS HI'S BltB WKNII rd Klsidif gssnenil tan 1 0 0 0 hhi Ibi U III hhi M De komst van het kinderhospice voegt weer iets extra toe aan het toch al ruime voorzieningenniveau van onze gemeente. Een pluspunt is dat de locatie in het centrum van Capelle ligt en goed bereikbaar is met het openbaar vervoer. Daarnaast heb ik bemerkt dat er binnen de Capelse gemeenschap, maar ook daarbuiten, een groot draagvlak is om zich voor de realisering van het kinderhospice in te zetten. Vanuit alle geledingen binnen onze samenleving worden initiatieven ont- plooid om gelden in te zamelen. Dat varieert van golftoernooien tot acties op de scholen, van sponta- ne reacties van burgers en bedrijven tot kinderen die de inhoud van hun spaar- potjes ter beschikking stellen en van sportver- enigingen die loten verko- pen tot benefietavonden. De rode draad binnen dit geheel wordt toch vooral door Rein Lander gespon- nen die, samen met zijn vrouw, er telkens weer in slaagt de juiste snaar te raken waardoor mensen gemotiveerd worden om zich op velerlei wijzen in te zetten. Op die manier le- vert de komst van het kin derhospice een uitsteken- de bijdrage aan het gevoel van samenhorigheid dat toch onontbeerlijk is in een tijd waarin velen roe- pen dat onze maatschappij zo hard en onpersoonlijk aan het worden is. De vele vrijwilligers die zich wil- len inzetten voor het kin derhospice bewijzen het tegendeel. Ik ben beschermvrouw van Pallieter geworden omdat de doelstelling van deze stichting mij zeer sympa- thiek is. Ik hoop oprecht en ik ben daar ook van overtuigd dat het kinderhospice Pal lieterburght een bijzon- dere en warme plaats zal gaan innemen binnen onze Capelse gemeenschap. Ui- teraard staat het kinder hospice niet alleen open voor de Capelse inwoners maar zal het gericht zijn op de regio Groot-Rotterdam. Joke van Doorne (Burgemeester Capelle aan Den IJssel) -Si o .Vj c 3 5 o De Bronzen beelden van Frans van Straaten vinden hun oorsprong in Kracht en Beweging. Gevoel en emotie weet hij uitstekend weer te geven in brons. Voor Pallieter heeft deze sterk inlevende en inter national bekende Capelse kunstenaar Pallieter in brons gemaakt. De hoop en de positiviteit van een kind heeft hij goed weten te vangen, maar tevens ook de kwetsbaarheid en de vergankelijkheid heeft hij weten te verbeelden door middel van de vlinder. Ma een voorbereiding van 5 jaar is vandaag het kinderhospice Pallieterburght officieel geopend door minister-president mr. dr. J.R Balkenende. Een bijzondere gebaurtenis in meerdere opzichten. In de eerste plaats vanwege de schitterende accommoda- tie die gerealiseerd is. Een prachtig gebouw waarop de gemeente Capelle aan den IJssel trots mag zijn. Maar Pallieterburght is vooral bijzonder om wat het te bieden heeft. Een volledig ingericht verzorgingshuis voor ongeneeslijk dan wel chronisch zieke kinderen. Dagopvang, 24-uurszorg en ook thuiszorg worden van uit een locatie aangeboden. Met recht een primeur. Want nergens in Nederland en waarschijnlijk ook niet daarbuiten bestaat er zo'n compleet zorgaanbod voor deze groep kinderen. Om dit mogelijk te maken heeft een aantal zorgin- stellingen in de regio de handen ineen geslagen. Ze zijn bereid geweest om over de muren van hun ei- gen doelstellingen heen te kijken en zullen de exploitatie van Pallieter burght gezamenlijk ter hand nemen. De aanvankelijke sceptis bij omwonenden over het project is na een zorgvul- dige voorlichting omgesla- gen naar een grote sympa- thie en steun. De open dag die op 15 december 2008 speciaal voor deze groep georganiseerd werd, bleek een schot in de roos. Een grote groep nieuwe vrij- willigers was het tastbare resultaat. De totstandkoming van Pallieterburght is volledig gedragen door vrijwilligers. Ook dat maakt Pallieter burght zo bijzonder. In de afgelopen jaren heb- ben vele tientallen vrijwil ligers meegewerkt aan de realisatie. Vooral op het gebied van de fondsenwer- ving. Een bedrag van ruim Euro 2,5 miljoen is bijeen- gebracht. Een groot aantal activiteiten is de afgelopen jaren georganiseerd, alien met het doel om geld bijeen te brengen. Dat is op een fantastische manier gelukt! Pallieterburght gaat schul- denvrij van start. Het pand en de inrichting zijn volledig gefinancierd uit fondsenwerving. Er rust geen bankschuld op het gebouw. Dat dit de exploi tatie van Pallieterburght belangrijk zal vergemakke- Kinderhospice Pallieter burght is het resultaat van de droom van een man en de inzet van velen. Die ene man is Rein Lander, een uitzonderlijke Capel- lenaar. Op zijn initiatief en dankzij zijn belangelo- ze en onvermoeibare inzet is Pallieterburght er geko- men. Als geestelijk vader heeft Rein Lander velen voor zijn droom weten te winnen: ziekenhuizen en overheden, ondernemers en maatschappelijke orga- nisaties, particuliere spon sors en vrijwilligers. De betrokkenheid die daar uit spreekt, is hartver- warmend. Rein Lander, Capelle aan de IJssel en al diegenen die op welke manier dan ook een bij drage hebben geleverd, be wijzen eens temeer dat een goede buur beter is dan een verre vriend. Als inwoner van Capelle aan de IJssel en bijna-buurman van Rein Lander vervult mij dat met trots. 'Een mooie klus', zo om- schrijft Rein Lander desge- vraagd de totstandkoming van Pallieterburght. Dat is natuurlijk een under statement van jewelste. Er ife immers jarenlang keihard aan gewerkt, met idealisme en gedrevenheid zoals we die zelden zien. En waarom? Om er te zijn voor zieke kinderen en hun ouders op de allerzwaarste momenten. Om praktische en emotionele steun te geven waar de medische we- tenschap uiteindelijk met lege handen staat. Het is allemaal vervat in het motto van de Stichting Pal lieter: 'stille wensen waar- maken'. Dat is waar Pallie- lijken, behoeft geen betoog. Deze officiele opening is een kroon op het werk van alien die een bijdrage gele verd hebben. Vijf jaar van grote inspanningen, waarin ook tegenslagen overwon- nen moesten worden, liggen achter ons. Het resultaat mag er zijn. Maar zoals zo vaak in het leven: de afronding van het een is de start van het ander. Want na de lange voorbereidingstijd is het dan eindelijk zover dat er kinderen gebruik kunnen gaan maken van Pallie terburght. En daar is het allemaal om begonnen. Met de dagopvang werd in januari jl. al een begin gemaakt. Deze zal de ko- mende maanden verder worden uitgebreid. Ook de activiteiten rond thuiszorg vinden inmiddels vanuit Pallieterburght plaats. Nu nog de 24-uurszorg. Zorg- verzekeraars en zorginstel- lingen hebben ook hier een werkbare regeling getrof- fen, waardoor niets meer de volledige ingebruikname van Pallieterburght in de weg kan staan. Met dank aan alle vrijwil ligers en sponsoren, spreek ik de hoop uit dat Pallieter burght een bijdrage zal leveren aan het geluk en de kwaliteit van het leven voor een groep kinderen waar- voor gezondheid niet van- zelfsprekend is. Adriaan van Eeghen (Voorzitter Stichting Pallieter) terburght voor staat. Dat verdient bewondering. Dat verdient blijvende steun. Mr. dr. Jan Peter Balkenende (Minister-president) Bij Jukebox Gallery in Leerdam hebben we in de loop der tijd een van de grootste collecties ter wereld aan originele jukeboxen bij- eengebracht. Denkt u aan jukeboxen, dan denkt u natuurlijk aan singles en zelfs 78-toeren schellakplaten. Maar Jukebox Gallery heeft ook de nieuwste generatie met afspeelmogelijkheden. Voor videoclips, mp3 en zelfs voor uw iPod! GILDENSTRAAT 32 4143 HS LEERDAM PHONE 0345-511 990 FAX 0345-515 542 info@jukeboxgallery.com www.jukeboxgallery.com

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17