SIN 'JRGA Wij feliciteren Stichting Pallieter met de opening van Pallieterburght Pallieterburght geeft ons de kans om optimaal de zorg aan ernstig zieke kinderen en hun gezinnen vorm te geven. De officiele opening Koninklijke Onderscheiding voor Hans IJsselstijn 'De droom is uitgekomen' Nic Visser Kantoorwereld www.vi88er.nl Gezamenlijk dragen wij graag ons steentje bij om stille wensen waar te maken. Pallieter in beeld Initiatiefnemer Rein Lander Stichting Pallieter maakt zich sterk voor de zorg van zieke kinderen. ST*o#riho PAu#Tt* Nic Visser Kantoorwereld steurrt Stichting PaMieter daarin door het (everen van meubelen aan de kinderhospices. Samen staan we sterk om de stille wensen voor zieke kinderen te realiseren! Bermweg 224-226 Capelle aan den IJssel ELEKTRO GROENEWEG Uw energies Partner in: ELEKTROTECHNIEK DATA NETWER KEN AIRCONDITIONING BR ANDMELDINST ALLATIE INBRAAK-BEVEILIGING ONDERHOUD EN INSPECTIE Telefoon: 010 - 286 71 II Pallieterburght is een schitterend kinderkasteel, stimulerend voor kinderen, ouders en medewerkers. Het gebouw is de ver- wezenlijking van een droom en daarachter ligt nog een droom. Realisatie van professionele zorg aan kind en gezin in een huise- lijke en ontwikkelingsgerichte omgeving. Het is uniek om in de gezondheidszorg in deze tijd van schaalvergroting en technische ontwikke- lingen een nieuw aanbod te realiseren waarin de menselijke verhoudingen centraal staan. Het huidige aanbod aan voorzieningen voor chro- nisch zieke kinderen is nog te versnipperd, waardoor het voor ouders moeilijk is hun weg te vinden. Finan ciering, indicatiestelling en organisatie zijn moei lijk te doorgronden, zeker voor ouders die dagelijks een zware extra belasting ervaren bij de zorg voor hun chronisch of ongeneeslijk zieke kind. Het was een hele puzzel om de financiering van de zorg in Pallieterburght rond te krijgen en dit is gelukt met de inzet van het ministerie van VWS, zorgverzekeraars Nederland en Achmea. Door de gezamenlijke inzet kan Pallieterburght kind en ouders ondersteunen om zo goed mogelijk te leren omgaan met de ziekte van hun kind: zowel medisch, opvoedkundig, organisa- torisch als emotioneel. Alle zorg wordt vanuit een loket verleend. Stek Jeugdhulp is in janu- ari gestart met de daghulp in Pallieterburght, Stich- ting Thuiszorg Rotterdam werkt met het kinderver- pleegkundigteam vanuit Pallieterburght en de 24 uurszorggaatnadeofficiele opening van start. Een team van vrijwilligers van de Johanniter Hulpverle- ning met allerlei diensten. Wij zijn de Stichting Pal lieter en financiers van het project zeer dankbaar voor hun inzet en bijdrage. Thea Roelofs (Voorzitter Raad van Bestuur Stek Jeugdhulp) Het is zover, kinderhospice Pallieterburght is officieel ge- opend. Een gebeurtenis waar iedereen heel lang naar uitge- keken heeft. Pallieterhof, later Pallie terburght, een fantastisch initiatief, het realiseren van een kinderhospice in Capelle. De zorg aan ernstig zieke kinderen plus de cri- sisopvang van de ouders/ge- zin wanneer zij de zorg aan het ernstig zieke kind niet meer kunnen opbrengen, het sprak ons enorm aan. Na helemaal door Rein over het project ingelicht te zijn, zijn wij in 2004 sponsor ge- worden. Sindsdien hebben wij het op de voet gevolgd. Er was veel geld nodig, heel veel geld. En dankzij de inzet van velen, de acti- viteiten en initiatieven die ondernomen werden, is het geld er gekomen. Pallie terburght staat er nu. Het is in een woord fantastisch geworden. Capelle, maar zeker iedereen die zich hier- voor ingezet heeft, kan trots zijn. Wij hopen en vertrou- wen dat Pallieterburght in de toekomst in hoge mate aan zijn doelstellingen zal voldoen. Otto en Willy Reimers Hans IJsselstijn is een van de vele vrijwilligers die zich heeft ingezet voor de reali satie van Pallieterburght. Zonder zijn kennis en on- derhandelingscapaciteiten was Pallieterburght niet geworden wat het nu is: een schitterende locatie mid den in het stadshart van Capelle aan den IJssel. Als voorzitter van de bouwcom- missie heeft hij zich niet alleen met voile aandacht gericht op de opzet van de accommodatie maar ook op de tuin, waarin op zijn ver- zoek een prachtig prieel is gerealiseerd. De totstandkoming van deze unieke voorziening kan voor een groot deel aan de inspanningen van de heer IJsselstijn worden toegeschreven. De heer IJs selstijn heeft namens Hare Majesteit de Koningin van- middag voor al zijn inspan ningen uit handen van bur- gemeester Joke van Doorne de versierselen opgespeld gekregen behorende bij het Lidmaatschap van de Orde van Oranje-Nassau. Kinderhospice Pallieterburght is zowel van binnen als van buiten een paleis. En dat moest het volgens initiatiefnemer Rein Lander van Stichting Pallieter ook zijn: een paleis voor kinderen met een korte levensverwachting. Geen ziekenhuis, maar een thuis. 'We wil- len de kinderen het plekje geven waar ze recht op hebben.' „Ik begon met Pallieter na- dat ik in het Sophia Kinder- ziekenhuis met eigen ogen had gezien waar het som- mige ernstig zieke kinderen aan ontbreekt. Zij wonen min of meer in het zieken huis, bijvoorbeeld omdat ze drie keer per dag zuurstof toegediend moeten krijgen. Nou, daar hoef je niet voor in het ziekenhuis te liggen." Lander wilde een plek cree- ren waar ongeneeslijk zieke kinderen zich thuis voelden en waar ze de intensieve zorg krijgen die ze nodig heb ben. ,,Vijf jaar later staat er een prachtig gebouw met prachtige faciliteiten. Het was een enorm karwei om dat met vrijwilligers voor elkaar te boksen, maar het is gelukt en daar ben ik zo ongelooflijk trots op." De dagopvang op de begane grond is al 'bewoond'. Ach- ter het raam van een lokaal gluurt een nieuwsgierige kleuter de gang in. Lander zwaait haar toe. Wanneer zijn enthousiasme wordt beantwoord met een uitbun- dige lach, glundert hij van trots. „Hier gaat het om," zucht hij. ,,De kinderen." Voor de kinderen is Pallie terburght echt een paleisje. Met hippe meubels in fris oranje, in iedere kamer een unieke wandschildering en een heuse bioscoopzaal. Om nog maar te zwijgen over het bubbelbad met licht- therapie, de uitgebreide bi- bliotheek en de 'paleistuin'. ,,De kinderen die hier ko- men, verdienen zo'n behan- deling," weet Lander. In vijf jaar tijd zijn er tal van goe- deren, diensten en 2,5 mil- joen euro gedoneerd aan het kinderhospice, een bedrag dat ook Lander nog steeds doet duizelen. „Ongelooflijk hoe betrokken bedrijven, verenigingen en particulie- ren zich hebben getoond om deze droom waar te maken. De lijst met sponsoren is enorm. Ik wil dan ook ieder een enorm bedanken." Een project van vijf jaar zit er bijna op, jaren waarin de gepensioneerde Lander het naar eigen zeggen 'drukker had dan ooit'. Maar het gaf hem ook een enorme kick om samen met alle andere betrokkenen, als 'spin in het web', zo'n project te re aliseren. ,,Ik ga ook zeker niet stoppen, zal me nog altijd sterk maken voor pal- liatieve zorg van kinderen. Activiteiten organiseren, zorgen dat de boel blijft draaien. Maar aan zo'n miljoenenproject als Pallie terburght zal ik niet meer beginnen. Zo'n droom re- aliseer je maar een keer in je leven." Acc0uniani% &Ad\ t*cur» www.synorga.nl Rotterdam/Barendrecht y-'Ctsec* - beveiliging telecommunicatie electrics r:3i-ageiT..=nr

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 18