De inrichting van Pallieterburght Ml- vjgg Het is bijna zover y Kaat Mossel Bon Bon www.sluyk.nl J Van Wijngaarden bv Wij verzorgden de technische installaties voor Pallieterburght vanSTEENSEL Brasserie Hoe kernwoorden het concept vormen voor de inrichting van Pallieterburght waardoor kinderen zich thuis voelen 'Pallieterburght is klaar en in gebruik genomen en dan zit mijn taak erop/ DE PANNENKOEKENBOOT RONDVAARTEN WIJ ZIJN PAS TEVREDEN, ALS U DAT BENT! FAMI LIE CRUISE Van Markenstraat 16 LEKKERKERK tel. 0180-661672 party service Voor de inrichting van Pallieterburght is gekozen voor een con- ceptmatige aanpak. Kernwoorden vormen hierbij het uitgangs- punt. Gekozen is voor een duidelijke eenheid voor de inrichting van het gehele gebouw, temeer daar het gebouw door verschillen- de gebruikersgroepen wordt betrokken. Dit betekent dat kleuren, materialen, vormen en dessins op elkaar zijn afgestemd. Burcht, het schitterende gebouw met op het dak echte torentjes, als veilige burcht voor de kinderen. Kinderen. het draait bin- nen Pallieterburght om de kinderen. Geborgen/vertrouwen, ouders vertrouwen de zorg voor hun kind toe aan Pallieterburght. Zowel kin deren als ouders moeten zich veilig voelen binnen deze omgeving. Huiselijk, huiselijk staat voor een inrichting die het gevoel geeft alsof kinderen thuis zijn, met een sfeer die hen dicht bij hun vertrouw- de thuissituatie brengt. Praktisch. veel aandacht is besteed aan praktische oplossingen. Dit is terug te zien in het gebruik van materialen, de keuzes voor bepaalde praktische pro- ducten en rekening houden- de met de vereisten welke de gezondheidstoestand van de kinderen met zich mee- brengen. Warm, alsof de zon schijnt. Pallieterburght voelt warm aan. Een omgeving waar- binnen kinderen zich pret- tig voelen. Kleuren, als ba sis is gekozen voor warme natuurtinten, van licht beige naar diepe warme aardetinten. Als accent- kleuren is gekozen voor Enerzijds heeft het lang geduurd en anderzijds is het ook wel weer snel ge- gaan. Waarom het zolang geduurd heeft komt door het lange voortraject dat nodig is om de bouwver- gunning te verkrijgen. Het bestemmingsplan liet geen bebouwing toe aan de Kerklaan 460 en moest daarom worden aangepast. Dit alles duurde ca. 16 maanden. In die periode is natuurlijk niet stil gezeten want alle voorbereidingen gingen gewoon door. Snel ging het toen de bouw van start ging. In 9 maanden tijd stond Pallieterburght er. Dat was voor mij per- soonlijk een zeer drukke periode waarin ik met raad en daad werd bijgestaan door Peter Sramota, Aat Breda en Stephan van Delft. We kunnen trots zijn op wat er is bereikt. Zelfs het pri- eel is er gekomen wat voor mij persoonlijk de kers op de taart is. Indrukwekkend heb ik het gevonden dat vele bouwpartners vaak op persoonlijke titel zich hebben ingezet om de rea- lisatie van Pallieterburght mede mogelijk te maken. Zij sponsorden ondermeer bouwmaterialen en instal- latie-onderdelen zo ook de installateur die een fikse korting gaf op zijn prijsop- gave. Zelfs Peter Storms, een timmerman werkzaam bij de aannemer, heeft tot aan de dag van vandaag vele week- enden en avonden opgeof- ferd om prive zijn steentje aan dit prachtige project bij te dragen. Het was voor mij een eer om aan dit proces leiding te mogen geven en spreek mijn oprechte dank uit naar iedereen die op een een of andere manier hier- aan heeft meegewerkt. Ik ben ervan overtuigd dat alle giften die in de afgelo- pen jaren bijeen zijn ge- bracht op een verantwoor- de wijze aan dit project zijn besteed. Hans IJsselstijn (bestuurlid bouw) zachte oranjes, vrolijk, stimulerend. Dessins, De gangen hebben muurschilderingen alsof je tegen de buitenmuren van de burcht aankijkt, met klimop, bloemen en vogels. De gezamenlijke woon/eet- kamer heet de Ridderzaal en heeft een muurschilde- ring alsof er schilderijen aan de wand hangen en zelfs een geschilderde open- haard. De 6 slaapkamers hebben ieder een eigen the- ma. Zoals een Torenkamer en een Koning- en Koning- innekamer. Edmee Driebeek, (interieurstyliste Pallieterburght Als vrijwilliger. werk ik als fotograaf voor Capelle. tv I Radio Capelle. Na het fotograferen van het slaan van de eerste paal voor Pallieterburght ben ik ge- start met het volgen van het gehele bouwproces. Alles is digitaal vastgelegd en vormgevers, tekstschrij- vers en drukkers gaan zich inspannen om met deze collectie een prachtig over- zichtsboek samen te stel- len. Een speciale dank gaat uit naar Radio Capelle die mij financieel gesteund heeft om goede fotoappara- tuur aan te schaffen. Ton Schuring (Fotograaf Capelle. tv) Hoogeveenenweg 91 2913 LV Nieuwerkerk a/d IJssei Postbus 47 2910 AA Nieuwerkerk a/d IJssei Telefoon 0180-31 37 99 Telefax 0180-31 46 35 Email: info@tibvanwijngaarden.nl assurantiEn Varen en onbeperkt pannenkoe ken Hen! Een uur varen langs de skyline van Rotterdam en onbeperkt pannenkoeken eten. Op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 16.30 tot 17.30 en van 18.00 tot 19.00 uur CIS/to p.p. 10.00 p.p Kinderen 3 Vm 12 jn meer dan 25 jaar ervaring eigen montageteam ook voor elektra, demontage, leidingwerk, tegelen en stucwerk Van Steensel Assurantien feliciteert Stichting Pallieter met hun schitterende pand. Gezellige middagvaart langs de skyline en door de imposante havens van Rotterdam, incl. onbeperkt pannenkoeken eten en een heertijk ijsdessert met slagroom en warme kersen. ledere zaterdag en zondag van 13.30 uur tot 16.00 uur. Vohntat—twn €22.00 p.p Kinderen 3 Vm 12 jr- €17.00 pp www.pannenkoekenboot.nl Parkhaven l.o. turomasl (010) 43 67 295 I W KEUKENS - BAOKAME mosselen vis- en vleesspecialiteiten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19