Sport Holy slaat zich rap langs Braves Opnieuw Belgische winst in offroad triathlon Geen dubbel VST Redders aan de kant Sportflitsen Europees Twenty20 toernooi Weer record bij Excelsior'20 Vlaardings schaakkampioenschap De dammers van Van Stigt Thans grepen zaterdag naast de 'dubbel'. Na het behaalde landskampioenschap werd niet ook de bekertitel be- haald. Damvereniging VB1 was in de sneldam-barrage na de bekerfinale te sterk voor de Schiedammers. De finale eindigde na de 4 regu- liere partijen onbeslist, 4-4. Ron Heusdens verloor van Gerard Jansen maar Jeroen van den Akker zette dat met winst op Johan Krajenbrink recht. Ook in de barrage ging Heusdens onderuit tegen Jansen maar ditmaal kon geen van zijn teamgenoten dat verlies goedmaken, 5-3. Martijn van Klink en Leo Kattestaart stoppen als be- stuurder van voetbalclub Deltasport. Het 2-tal geeft te drukke reguliere werkzaam- heden als reden. Hun besluit is een forse aderlating voor de ambitieuze 2e klasser. Van Klink en Kattestaart behoed- den Deltasport 2 seizoenen geleden nog voor de finan- ciele ondergang. Van Klink blijft wel in andere taken be- schikbaar voor de club. Op de inzet van Kattestaart die wel wilde aanblijven als lid van de technische commis- sie, wordt door Deltasport geen prijs meer gesteld. Remco de Bruin neemt voor de te keer deel aan het Schiedams open driebanden. „Juist die puntentelling maakt het leuk. Ook beginners ma ken kans te winnen. Eigenlijk speelt iedereen tegen zichzelf. Je moet proberen je eigen gemiddelde te ha- len. Wie dat het best doet, wint." De Bruin kwam na een bedrijfsongeval in aanraking met biljarten. „Ik kon mijn hand een aantal maanden niet gebruiken. Toen het wat beter ging, ben ik op zoek gegaan naar een be- zigheid. Dat werd biljarten. Ik woon om de hoek bij The Windmill en daar ben ik mee gaan spelen. Eerst wat huiverig want biljarten leek mij ei genlijk maar een suf spel. Maar ik had snel de smaak te pakken en heb zelfs al toernooien gespeeld. Het blijkt een echte sport en een prima manier van ontlading naast 40 uur werken." De Bruin was vorig jaar aandachtig toeschouwer tijdens het Schiedams Open. „Toen viel mij op dat ook jon- geren biljarten. Ik zie het toernooi ook als een opstapje voor beginnende biljarters. Je kunt er uitstekend on- dervinden of je de sport leuk vindt." Remco de Bruin traint vooral tijdens de league-avonden in The Windmill. „Maar ik ben nu ook lid van de ver- eniging in De Kleine Confiance zo- dat ik ook officiele wedstrijden kan spelen. Mijn doel is om de hoogste klasse bij de bond te bereiken." Het Schiedams Open ziet De Bruin voor al als een leuk tussendoortje. „Er is minder dat 'gepush' van het moeten presteren en het is allemaal meer on- gedwongen. Maar anderzijds gaat het natuurlijk ook om winnen. Die sfeer maakt het extra leuk." Wie dat bil- jartsfeertje ook wil proeven kan zich nog opgeven bij cafes The Windmill en De Kleine Confiance. Deelnemen kost vijf euro. De honkballers van sc Vlaar- dingen Holy staan op de rand van de zomerstop. Voor dat moment moesten in 4 dagen tijd nog wel 3 wedstrijden worden afgewerkt. Zondag was eerst de wedstrijd tegen Braves 2 uit Gouda. Dins- dag volgden de Saints en woensdag Blue Birds 2. Van de laatste 2 wedstrijden was bij het ter perse gaan van deze krant nog geen uitslag bekend. Daarover volgende week meer. De thuiswed- strijd zondag tegen Braves 2 werd door de Vlaardingers eenvoudig gewonnen, 12-1. Coach John Jonkers deed een beroep op reserves Der rick Verweij, Aren Vink en junior Stoney van der Hulst. De Goudse honkballers wa- ren machteloos en scoor- den alleen in de 3e inning. Holy bouwde gestaag aan een voorsprong waarna de wedstrijd door een 2-punts homerun van Menelik Pe- ters-Rashid na de 7e inning (slechts 2 uur en 10 minuten) een voortijdig einde kende. De Vlaardingers blijven 2e maar na de 2 inhaalwedstrij- den van deze week is met 11 van de 20 gespeelde wed strijden in de 4e klasse E een betere balans op te maken. Op de velden van Excelsior'20 wordt 3 en 4 juli een Europees continentaal Twenty20 toernooi gespeeld. Aan deze Europese cricketprimeur doen Frankrijk, Belgie en Duitsland mee. Nederland ontbreekt niet. Oranje komt met een A-team in het veld. De buiten- landse gasten spelen op 2 juli een oefenwedstrijd; Duitsland bij en tegen Excelsior'20, Belgie bij en te gen Hermes DVS en Frankrijk bij en tegen VOC. Luuk van Troost nam eerder het record 'aantal ge- scoorde runs tijdens zijn loopbaan' over van Koos Osterholt. Voormalig speler van het le team Carl Schewe maakte voor het 2e van Excelsior'20 tegen buurman Asvion 237 runs in een wedstrijd. Voorzit- ter Eric Holierhoek kwam ooit tot 236 runs. Excel sior was in de stadsderby veel te sterk voor Asvion: 420 runs (5 wickets) tegen 160 'all out'. Het open schaakkampioenschap van Vlaardingen start 6 juli. Tot 24 augustus wordt elke maandag ge speeld. Er worden 3 partijen per avond geschaakt in Polderpoort. Inschrijven: 434 13 65. De hitte maakte zondag van de offroad triathlon een an dere wedstrijd dan voor- gaande jaren. Ditmaal geen gezwoeg door de modder op de onverharde paden van de Broekpolder. Door de droog- te waren de paden droog en hard. Toch benoemden de bijna 130 deelnemers de triathlon als zwaar door de warmte. De se editie kreeg net als vorig jaar een Belgi sche winnaar. Yeray Luxem volgde Paul Embrechts op. Nederlandse offroadtopper Rorik Schouten nam op nieuw genoegen met de 2e plaats. Luxem kwam als 2e uit het water na Erik Wol- sing. Op de fiets reed de Belg bij Wolsing weg. Luxem bleef voorop en finishte na 1 uur 35,57 minuten. Rorik Schouten liep Wolsing ook nog voorbij. Bij de vrouwen was debutante Carlijn de Jonge de snelste. Zij maakte een minder zwemonderdeel goed op de mountainbike en tijdens het lopen. De Jonge (2.06,45) bleef nummer 2 Tes Kortekaas 2 minuten voor. Triathlonveteraan Mi chel de Maat eindigde in de kwartwedstrijd als snelste Vlaardinger. De recreatieve i/8e triathlon leverde een volledig podium op met at- leten van organiserende club TVR. Marcel Bergwerff ver- schalkte op de mountainbike zwemmer Dennis van der Worp en hield met lopen Pe ter Post 14 seconden achter zich. Bij de vrouwen ging de winst naar Jolanda Nell, die niet helemaal het juiste par- koers had gefietst maar toch door de jury aan werd gewe- zen als winnaar. Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdag 1 juli 2009 WX93-a 'Ook beginners maken kans te winnen' Driebanden minnend Schiedam speelt in de cafes The Windmill en De Kleine Confiance voor de 3e maal een zomers open toernooi. Beginners en meer gevorderde biljarters nemen het tegen elkaar op en de 'zwijntjes' en 'schietertjes' gaan weer over tafel. Het Belgische puntensysteem waarbij iedereen naar eigen 'moyenne' moet spelen, biedt iedereen kans op winst. SCHIEDAM> Remco de Bruin neemt voor de 1e keer deel aan het Schiedams Open driebanden:.Biljarten is niet zo suf als het misschien lijkt." Foto: Roger van der Kraan Vlaardingse zwemmers Celine Hoogendijk en Bart Dunweg behaalden podiumplaatsen tij dens de Nederlandse junioren titelstrijd in Amsterdam. Hoog endijk werd Nederlands kampi- oen op de 50 meter vrije slag. Haar 27,70 seconden was een nieuw kampioenschaprecord. Ook werd zij 3e op de 100 me ter vrije slag. Clubgenoot van ZVVIaardingen, Bart Dunweg zwom naar een bronzen plak op de 400 meter vrije slag. VLAARDINGEN> VLAARDINGEN> De triatleten startten hun wedstrijd zondag met een verkoelende duik in de Vlaardingse vaart.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25