in de haven BG Freight Line opent lijndienst naar Teesport Container Transferium naar Alblasserdam Gespot: splinternieuw van Flinter opgelegd -mJ" Hans Blankert vertrekt bij EDBR Zeehavens moeten samenwerken De Koninklijke Vereni- ging van Nederlandse Re- ders, zeilschip Eendracht, Your World, Scheepvaart en Transportcollege Rotterdam en Zeevaartschool Abel Tas- man/Noorderpoort zijn bij de campagne betrokken. De Eendracht wordt ingezet tij- dens grote maritieme ma- nifestaties. Op de wal, aan boord en op de scholen krij- gen scholieren een 'maritime experience'. Stichting 'Het Zeilend Zee- schip', rederij van de Een dracht, heeft als doelstelling het maximaal inzetten van het schip voor jongeren om actief alle aspecten van het zeezeilen te laten beleven. Hiervan willen de reders en nautische opleidingen ge- bruikmaken om scholieren en hun leerkrachten te en- thousiasmeren voor een op- leiding in de maritieme sec tor. Tijdens DelfSail, van 22 tot en met 25 augustus in Delf- zijl, en de Wereldhavenda- gen, van 4 tot en met 6 Sep tember in Rotterdam, geven de deelnemende organisaties voorlichting over het varend beroep en opleidingsmoge- lijkheden. Tijdens deze 'Ma ritime Experience Days' krij- gen scholieren de gelegenheid om mee te varen op de Een dracht. Aan boord krijgen zij een rondleiding, maken ken- nis met onder meer de navi- gatieapparatuur op de brug en krijgen uitleg over het zei- len. In Rotterdam bezoeken de jongeren het Scheepvaart en Transportcollege. Hans Blankert neemt op 1 September 2009 afscheid als voorzitter van de Economic Development Board Rotterdam (EDBR), de economische adviesraad van de gemeente Rot terdam. Blankert (68) heeft twee jaar leiding gegeven aan de EDBR. Op dit moment wordt gezocht naar een opvolger. Blankert heeft een belangrijke rol gespeeld bij de totstand- koming van het recent gepresenteerde 'Akkoord van Rotter dam', een door bedrijfsleven, instellingen en gemeente Rot terdam samengesteld pakket maatregelen ter bestrijding van de gevolgen van de economische crisis. Eerder is Blankert als voorzitter van de EDBR nauw betrokken geweest bij het op- stellen van de Economische Visie 2020, een vervolg op het in 2005 gepresenteerde plan 'Rotterdam, een stad van de toe- komst, sterke stad in een welvarende regio'. BG Freight Line huurt een extra schip voor een nieu we directe lijndienst tussen Rotterdam en Teesport. Ook de bestaande dienst uit Ant- werpen en Rotterdam naar Grangemouth zal Teesport aanlopen. Het schip dat 's vrijdags in Antwerpen is en daags erna in Rotterdam, zal de containers voor Teesport meenemen om die daar op zondag te lossen. De tweede afvaart uit Rotterdam naar Teesport zal op een donder- dag zijn. Het schip arriveert dan op vrijdag op zijn be- stemming. Het Container Transferi um komt in Alblasserdam. Staatssecretaris Huizinga van Verkeer en Waterstaat, havenwethouder Bolsius van Rotterdam, gedeputeerde Van Dijk van Zuid-Holland, Antoin Scholten (plaats- vervangend voorzitter Ge- meenschappelijke Regeling Drechtsteden) en Andre Toet (directeur Havenbedrijf Rot terdam) hebben afspraken daarover vastgelegd tijdens een bijeenkomst in Alblas serdam. „Het Container Transferium is een steun in de rug voor de binnenvaart in Nederland. Het maakt ons transport efficienter en duurzamer. Nederland loopt hiermee voorop in Europa", aldus staatssecretaris Hui zinga. Het Container Trans ferium richt zich op het per binnenvaart transporteren van containers die tot dan over de weg vervoerd worden van en naar de Rotterdamse haven. Het gaat om maxi maal 200.000 TEU (twintig- voetscontainers). Het Con tainer Transferium past in het beleid van het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het Havenbedrijf Rotterdam om het transport van con tainers over het spoor en het water te bevorderen en daar- mee het aantal vrachtwagens op de weg te verminderen. Het Container Transferium komt op de locatie Nieuw-* land-Alblasserdam. Verkeer en Waterstaat en Havenbe drijf zijn overeengekomen dat de kade landinwaarts wordt verlegd naar 35 meter van de huidige oeverlijn van de rivier de Noord. Eind 2011 moet het transferium in ge bruik zijn De 'desastreuze bevrach- tingstarieven' hebben de Flinter Groep in Barendrecht genoodzaakt om twee splin- ternieuwe containerschepen in de Rotterdamse haven op te leggen. Dat is goedko- per dan ze te laten varen. De Flintercarrier en de Flinter- crown liggen in de Merweha- ven in Rotterdam. De zoge- noemde volcontainerfeeders kunnen ieder achthonderd containers vervoeren. De casco's zijn gebouwd in Chi na en 'aangekleed' op werven in Capelle aan den IJssel en Dordrecht. Het zijn volgens Flinter 'high spec contai- nerfeeders' die gemakkelijk achttien knopen kunnen va ren. In Dordrecht liggen ook nog twee schepen 'stil'. De bevrachtingstarieven voor containers zijn met 70 pro- cent ingestort. Daar staat te- genover dat de groep 47 an- dere schepen - geschikt voor meerdere soorten lading - nog volop in de vaart heeft. Wanneer de containermarkt weer gaat aantrekken zullen de schepen weer in de vaart worden gebracht, vertelt di recteur Cor Romijn van de Flinter Groep. Het kabinet vindt dat de Zeeuwse havens en de zee- havens van Rotterdam, Am: sterdam, Moerdijk, de noor- delijke zeehavens en (later) Antwerpen meer moeten sa menwerken. Verzelfstandiging van de ha vens kan daartoe bijdragen. Minister Camiel Eurlings en staatssecretaris Tineke Hui zinga van Verkeer en Water staat hebben gisteren de ka- binetsvisie op de samenwer- king tussen zeehavens en de rol van de overheid naar de Tweede Kamer gestuurd. De zeehavens leveren een grote bijdrage aan de Neder landse economie. Het Ken- nisinstituut voor Mobiliteits beleid (KiM) heeft onder- zocht wat de bijdrage van de samenwerking tussen zeeha vens aan de maatschappelij- ke welvaart kan zijn. Het KiM concludeert dat de samenwerking voorde- len biedt op het gebied van duurzaamheid en de econo mische positie. Het kabinet ondersteunt deze conclusie. Havensamenwerking kan bestaan uit gezamenlijke promotie van zeehavens in het buitenland, het afstem- men van ladingstromen ec exploitatie van achterland- vervoer. Maasstad Weekbladen Bedrijvigheid in en om de haven van Rotterdam IWoensdaq 1 juli 2009 TX99-B Interesseer jongeren voor varend beroep Jongeren interesseren voor het varend beroep! Dat is de doel stelling van het nieuwe concept 'Maritime Experience Day', een promotiecampgane die tijdens de nautische evenementen Delf Sail en Wereldhavendagen van start gaat dankzij de inspannin- gen van een hele reeks betrokken partijen. Vooruitblik naar eind 2011 wanneer het Container Transferium in gebruik kan worden genomen. De fotograaf is Roel Zwama van www.worldshipsocietyrotterdam.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27