lezersservice A stad Biobrandstoffenbarbecue Publiek is rijp voor schone brandstof Danielle Harmsen sneuvelt in finale Rotterdam Open Win een stukje nostalgie in boekvorm! Unieke lezersaanbieding Tot 58% korting Wildwatersporten in Dutch Water Dreams CARAVANS www.marcoleer.nl MARCO! puzzel L I I I L 0909 - 50 50 344 - weekbladen In het fantastische wildwatersportcomplex Dutch Water Dreams te Zoetermeer kun je met een korting tot 58% Wildwaterkanoen, Hydrospeeden, Ratten, Flowboarden en Bodyboarden. Twee uur watersporten naar keuze voor slechts 26,50 incl. een consumptie, een verzeke- ring en excl. materiaal 8,-). De vrijkaarten zijn geldig om in je eentje 2 uur te watersporten of met z'n tweeen allebei 1 uur. - De 2-uurs vrtjkaarten zijn 12 maanden geldig. - Actle Is geldig tot 1 november 2009. - Vanaf 4 vrijkaarten worden er geen 4,50 verwerklngskosten berekend. OP=OP Bestellen Tijdens werkdagen tussen 9.00 en 17.30 uur via servicenummer 0900 999 6 333 0,70 /m) of via de speciale bestelpagina www.wewave.nl/special rtk Onder de vlag van het Rotter dam Climate Initiative vond afgelopen weekend de twee- de biobrandstoffenbarbeque plaats. Het bedrijfsleven lijkt rijp voor de overgang naar schonere brandstoffen, maar hoe zit dat met het publiek? Het is wat stilletjes zater- dagmiddag, als autoprodu- centen en andere bedrijven klaar staan om het publiek voor te lichten over rijden op schonere brandstoffen. Toch is ook het grote publiek rijp voor duurzame mobiliteit, meent Steef Korfker. „Er worden heel veel kilometers gereden in deze regio. Een biogaspomp kan gemakke- lijk rendabel worden. Vloot- eigenaren raken overtuigd en marktpartijen vinden el- kaar en trekken gezamenlijk op. Dat is nooit eerder ge- beurd, maar de huidige situ- atie zorgt ervoor en ik denk dat het niet meer weggaat." Het Havenbedrijf heeft nu 33 auto's die op bio-ethanol kunnen rijden. Steeds meer automerken bieden 'schone' modellen aan. „Het is nu nog duurder, maar de staats- secretaris heeft gezegd daar iets aan te willen doen", aldus Korfker. „De lijst van schone voertuigen op de website (www.iktekenervoor.nl) zal steeds verder worden aange- vuld. Het is tijd om de stap naar het publiek te zetten. In de toekomst gaat de prijs van conventionele brandstof omhoog en dan gaan meer mensen voor een alternatief kiezen."Op het plein bij de Boompjeskade staat al een aantal auto's van merken die zich inspannen om modellen op andere brandstoffen te la- ten rijden. Onder meer een Volkswagen Passat Ecofuel, die in Duitsland is beloond met de ADAC prijs. Maar ook tal van andere merken zetten zich in voor de auto's van de toekomst. „Het is tijd voor een radicale omslag", besluit Korfker. Het was een mooi begin ge- weest. Nederlandse winst op het eerste ITF Rotter dam Open, een toernooi dat zo dicht bij huis tennistalent uit eigen land de kans biedt makkelijk punten voor de wereldranglijst op te strijken. Danielle Harmsen kwam een heel eind, maar moest in de finale uiteindelijk buigen voor de Wit-Russische Iryna Kuryanovich (6-4, 6-2). Bij Victoria, waar afgelopen week het eerste Rotterdam Open presented by Nyrinth plaatsvond, kon de tennisser uit Velsen Kuryanovich net niet bijbenen. Toch beteken- de het toernooi aan de Kra- lingseweg een flinke opste- ker. Tot aan de finale stond ze geen set af en dat terwijl ze op twee eerdere Neder landse Future toernooien er in de eerste ronde afging. „Ik had van mezelf geeist dat ik hier een paar rondjes zou overleven. Dat is in ieder ge- val gelukt." Harmsen: „Ik wil soms te graag presteren, waardoor ik mezelf veel te veel druk op leg. Nu concentreer ik me meer op mijn spel in plaats van op winnen of verliezen." De voormalig Nederlands kampioene gaat komende tijd een of twee Future toer nooien spelen. „Een niveau- tje hoger na de Futures in Nederland. Prima initiatief trouwens hier in Rotter dam." Ook bij de heren kwam het niet tot een Nederlands feestje. Romano Frantzen en Peter Wessels waren beide niet opgewassen tegen hun opponenten in de halve fina le. Farrukh Dustov won de finale bij de heren met 6-2, 6-4 van de Italiaan Leonar do Azzaro. www.corolie.nl m I 11 I1 HI WM cor olie UW LEREN BANKSTEL WEERALS NIEUW! BEL 0186-603268 VOOR PRIJS0PGAVE T T T Zo doet u mee! I Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 1 juli 2009 TX96-a NTCIVtni MEMS ROTTERDAM) Voor nieuwe of gebruikte caravans SCHADESERVICE nicniATii Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 MARCO LEER B.V. NIJVERHEIDSWEG 31 HEINENOORD vogelproduct loofboom warme drank dooter voorzover mogelijk loofboom vleesgerecht gewas munt lerland sportblessure T langspeel plaat 1 tekort scheidingy lijn •Bijbelse vrouw 10 telwoord troefkaart 9 efastisch product zeerheet schrijf- vloeistof 8 coureur 4 theaterrang verbod 6 bloem ingeving regelmaat groente wang T 7 modder deel van het zitvtak Bijbelse vrouw 2 decibel lengtemaat laatste deel 5 met het bedoelde 11 Engelse schrijver heiaas 3 IT Ip |p |p |p |p |p |p |p 10 11 Vul hier de gevonden letters in IIIIIIIIIIIIIIIIIIIll1 en bel het woord door via 0909-50 50 344 Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. De overgang van de 19e naar de 20e eeuw wordt in de westerse samenleving nog steeds gezien als een uitzonderlijke periode. Nederland rond 1900 is een gei'llustreerd verslag van deze tijd en behandelt in negen thema's de belangrijkste onderwerpen uit deze enerverende periode. Een prachtig nostalgisch blader- en ieesboek voor de liefhebber van onze geschiedenis. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 1 t/m dinsdag 7 juli 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). 10 x waarde 34,95 Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 20: indiaan. Een week in een Drenttent op Vakantiepark't Kuierpadtien is gewonnen door: M. Peters, Rotterdam. ■©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 29