Succesvolle proef met Taxipunt in Vlietland- ziekenhuis Leerwerktraject biedt werk- zoekenden meer kans op werk Ontdekschiedam.nu pas opent deuren van musea en voor activiteiten ontdekschiedam.nu Vijfde Schiedamse Boekenmarkt Afsluiting tijdens filmopnames 3 juli Schiedam Nieuwland www.schiedam.nl Gemeenteberichten Rectificatie tooatie inloopavond bestemmingsplan Kethei e.o. Voor de geplande inloopavond op 8 juli a.s. is helaas geen geschikte loca- tie gevonden in de wijk Kethei. Wij hebben gezocht naar een alternatieve locatie in de nabijheid van de wijk. In tegenstelling tot de publicatie in deze krant van 24junijl. zal de inloopavond plaatsvinden bij Boerderij Landvreugd" aan Sweelincksingel 7 te Schiedam (dus de locatie De Erker, Jan van Avennesstraat vervalt!). INFORMATIEBIJEENKOMST VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN KETHEL In September 2007 heeft het college het projectplan 'Actualisatie Bestem mingsplannen 2007-2011' vastgesteld. Het college heeft besloten de actualisa tieopgave van de bestemmingsplannen volgens een projectmatige werkwijze aan te pakken De gemeente Schiedam organiseert op 08 juli 2009 een informatiebijeen- komst over het voorontwerp bestemmingsplan Kethei. Tijdens de informatiebijeenkomst krijgt u informatie over het voorontwerp bestemmingsplan Kethei en wordt kort ingegaan op de stand van zaken. Na- tuurlijk krijgt u de gelegenheid om het voorontwerp bestemmingsplan Kethei in te zien. Mocht het zijn dat een bestemming of bebouwingsmogelijkheid niet goed is opgenomen, dan kunt u dit tijdens de informatiebijeenkomst d.m.v. een reactieformulier aan ons doorgeven. De informatiebijeenkomst is een inloopavond. Dit houdt in dat u tussen 18.30 uur en 21.30 uur welkom bent. Ieder half uur zal er een presentatie gedraaid worden met informatie over het voorontwerp bestemmingsplan Kethei e.o Gedurende de hele informatiebijeenkomst zijn deskundigen aanwezig waar- aan u op elk tijdstip u vragen kunt stellen. Locatie: Boerderij de Landvreugd Sweelincksingel 7 3122 AL Schiedam Mutatie Register Kinderopvang Per 16 december 2008 heeft een mutatie in het Register Kinderopvang gemeente Schiedam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsgevonden. De naam van kinderdagverblijf Honki Ponk is gewijzigd in Piersonstraat. Het aantal kindplaatsen dagopvang Piersonstraat is van 72 gewijzigd in 96. De volgende gegevens zijn opgenomen. Gegevens kindercentrum of gastouderbureau Naam Adres Postcode Plaats van vestiging Telefoon Piersonstraat Piersonstraat 37 3119 RG Schiedam 010-14 69 751 Bij kindercentrum: aantal kindplaatsen Aantal plaatsen per opvangsoort - 96 hele dagopvang - 0 buitenschoolse opvang - 0 gastouderopvang Deze mededeling is op grond van artikel 47 lid 2 van de Wet kinderopvang. Reizigers van Regiotaxi Waterweg kunnen vanaf 1 juli 2009 gebruik blijven maken van het Taxipunt in het Schiedamse Vlietlandziekenhuis. Uit een succesvolle proef bleek dat dagelijks tientallen reizigers gebruik- maken van het digitate boekingssysteem. Door de komst van het Taxipunt, waarmee bezoekers van het ziekenhuis hun terugrit kunnen boeken, zijn de wachttijden een stuk ingekort. Tijdens de eerste zes maanden van dit jaar hebben ruim 7.500 bezoekers van het Vlietlandziekenhuis gebruik gemaakt van het Taxipunt. Deze service van de Regiotaxi Waterweg is bestemd voor iedereen die in het bezit is van een Wmo- of 5-europas. De proef met de vaste opstapplaats was een initiatief van Connexxion Taxi Services in samenwerking met ROGplus, bedoeld om de service aan de rei zigers van de Regiotaxi verder te verbeteren. Uit de proef kwam verder naar voren dat er een grote groep reizigers is die, buiten de al in de proef geldende vertrektijden, 's morgens tussen 09.00 en 10.00 uur en tussen 18.00 en 20.00 uur's avonds van de service gebruik wil maken. Voor deze gebruikers van de Regiotaxi zijn de tijden per 1 juli ver- ruimd. Voortaan rijdt de Regiotaxi Waterweg van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 20.00 uur. De Regiotaxi vertrekt op ieder heel en ieder half uur vanaf de Openbaar Vervoeringang van het Vlietlandziekenhuis, Vliet- landplein 2 te Schiedam. De gemeente Schiedam ondersteunt het aanbieden van leerwerktrajecten op HBO-niveau aan werkzoekenden die niet eerder een HBO-opleiding hebben gevolgd. Het gaat om zowel werkzoekenden met als zonder bij- standsuitkering. Wethouder Chris tine Daskalakis en Jasper Tuijtel, voorzitter van het College van Be- stuur van Hogeschool Rotterdam, ondertekenden daartoe maandag een samenwerkingsovereenkomst, waarin hierover afspraken worden vastgelegd. De gemeente biedt gedurende ander- half jaar financiele ondersteuning aan geschikte kandidaten. In die periode wordt van de werkzoekende verwacht dat hij of zij een baan vindt, die aansluit bij de opleiding. Het moet gaan om een HBO-oplei ding, waarvoor nu en in de toekomst voldoende banen beschikbaar zijn of komen, bijvoorbeeld in de zorg en de ICT. Afhankelijk van de toekomstige ontwikkelingen op de arbeidsmarkt ontstaan er ook mogelijkheden in an- dere sectoren. Als een kandidaat zelf een bedrijf in een andere sector vindt H Foto: Jan van der Ploeg dat bereid is hem of haar in dienst te nemen na een jaar HBO opleiding, is het volgen van bijna alle opleidingen mogelijk. Met de Ontdekschiedam.nu pas kunnen inwoners van de stad gratis naar alle musea in Schiedam en ge- bruikmaken van verschillende (kortings)acties bij vele culturele organisaties in de stad. De Ontdekschiedam.nu pas geeft Schiedammers gratis toegang tot het Jenevermuseum, Nationaal Cooperatie Museum, Stedelijk Museum Schiedam en Museum- molen De Nieuwe Palmboom. Verder kunnen inwoners gebruikmaken van kortingsacties bij Bibliotheek Wa terweg, Centrum Beeldende Kunst, Filmhuis Schiedam, Historische Vereniging Schiedam, 't Huis te Poort, de Huiskamer van Schiedam, Stichting Musis, Pand Paulus, Stichting Rondvaarten Schiedam (fluisterboot). Theater aan de Schie, VVV Schiedam en St. Westvest 90. De kortingsacties zijn te vinden op www.ontdekschiedam. nu. Op de website worden regelmatig nieuwe aanbiedin- gen geplaatst. De administratiekosten voor de pas zijn 2,50 per jaar. De pas is te bestellen bij Bibliotheek Waterweg -Stadserf en Bachplein- en VVV Schiedam en via www.ontdek schiedam.nu. Winkeliersvereniging Hoogstraat organiseert op zaterdag 19 September 2009 opnieuw een tweede- handsboekenmarkt in het centrum van Schiedam op de Hoogstraat (bij de Grote Markt), de Korte Dam en de Lange Haven/Dam. Op de Grote Markt wordt die dag ook weer de culinaire versmarkt gehouden, met een ruim aaitbod aan delicatessen. De vijfde Schiedamse boekenmarkt biedt een groot en gevarieerd aanbod van tweedehands boeken. Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquarische boeken is er volop keuze. Gestreefd wordt naar circa 35 kramen. Er is nog ruimte voor nieuwe deelnemers. Voor het huren van een kraam kunt u contact opnemen met info@ louistinner.nl of bellen met 06-2005 2010. Op vrijdag 3 juli 2009 vinden er in Schiedam film opnames plaats. Hiervoor is op 3 juli 2009 van 17.30 uur tot 20.00 uur verkeershinder mogelijk op de Grote Markt. Op 3 juli 2009 is in verband met de opnames van 20.00 tot 00.30 uur de Lange Haven ter hoogte van de Appelmarktbrug tot en met Lange Haven 71 afgesloten voor het verkeer. Het verkeer kan omrijden via de Walvisstraat-Westvest. Er geldt van 10.00 uur tot 00.30 uur een parkeerverbod op de Vismarkt. Ook geldt een parkeerverbod voor de parkeerplekken vanaf de Appelmarktbrug tot en met Lange Haven 71. Aan de andere zijde van de Lange Ha ven vanaf de Appelmarktbrug tot en met Lange Haven 74 (ter hoogte van het jenevermuseum) geldt eveneens van 10.00 uur tot 00.30 uur een parkeerverbod. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats vinden op: Datum: Dinsdag 7 juli 2009 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: stand van zaken vouchers; het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Darius Spencer, tel. 010-2191029 of e-mail: dm.spencer@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. 1 juli 2009 nummer 26 Paghta 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info®schiedam.nl Informatienummer stadswtnHeU (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5