Bomruiming Schieveste op dinsdag 7 juli Wijkoverleg Schiedam Groenoord Collegeweblog Inspirerende gesprekken over water en openbare ruimte tijdens speeddate Koninklijke onderscheiding 201 Aanvragen voor 15 juli 2009! Ruil uw bromfietscertificaat om voor 1 oktober www.schiedam.nl 1 Gemeenteberichten Op locatie Schieveste is de aanwezigheid van - waarschijnlijk - twee Duitse vliegtuigbommen uit de Tweede Wereldoorlog geconstateerd. De beide objecten, die zich vijf tot zes meter onder de grond bevinden, vormen in hun huidige positie geen gevaar voor omwonenden en omgeving, maar moeten wel worden verwijderd om het nieuwe, stedelijke gebied rond Station Schiedam Centrum verder te kunnen ontwikkelen. Het ruimen van de explosieven zalplaatsvinden op dinsdagochtend 7juli. De voorbereidin- gen hiervoor gaan enkele dagen eerder van start. Overlast nihil De Explosieven Opruimingsdienst (EODD) en Saricon, het gespecialiseerde bedrijf dat door de gemeente Schiedam is ingehuurd voor het (veld)onderzoek en het begeleiden van de ruiming, hebben in samenspraak met de gemeente Schiedam bepaald dat de vermoedelijke bommen op deze dag zullen worden afgegraven en geruimd om ze vervolgens onder politie-escorte te transporteren naar de Maasvlakte. Daar zullen de explosieven worden ingegraven en gecon- troleerd tot ontploffing worden gebracht door de EODD. Bij deze aanpak is de overlast voor de omgeving en de omwonenden nihil en hoeft het autoverkeer op rijksweg A20 en het omringende trein- en metroverkeer niet te worden stil- gelegd. Tijdens de ruiming zal uitsluitend het werkgebied worden vrijgehouden van personen en voertuigen. Daarbuiten kunnen personen en voertuigen vrij bewegen. Ontploffing op Maasvlakte Waarschijnlijk gaat het om twee Duitse vliegtuigbommen van het type SC-50. Bij deze vliegtuigbom is sprake van elektrische ontsteking. Dit type ontstekers heeft over het algemeen niet genoeg spanning om de lading te ontsteken. De bommen hoeven om die reden ook niet gedemonteerd te worden en kunnen direct na ruiming worden vervoerd. Indien op de dag zelf blijkt dat de voor- gestelde aanpak van afgraven, ruimen en elders tot ontploffing brengen niet volstaat, zal op een nog nader te bepalen datum een alternatieve aanpak wor den gehanteerd om de objecten zo veilig mogelijk te verwijderen. In dat geval zullen betrokkenen en omwonenden zo snel mogelijk worden geinformeerd over de verdere aanpak. Op maandag 29 juni jl. heeft Saricon, voorafgaand aan de openbare commissie- vergadering Samenleving en Bestuur, een toelichting gegeven op het verrichte onderzoek en de bomruiming. Voor aanvullende vragen over de bomruiming kan contact worden opgenomen met de heer M.F.M. Caris, crisismanager van de gemeente Schiedam, via telefoon 06-51076674. Globale tijdsplanning bomruiming 07.30 uur aanvang graafwerkzaamheden Saricon; politie houdt werklocatie vrij 10.30 uur identificatie explosieven door de EODD 11.30 uur aanvang ruiming explosieven EODD 11.50 uur explosieven transportgereed maken; politie-escorte staat klaar 12.00 uur transport naar vernietigingslocatie onder politiebegeleiding 14.00 uur vernietiging explosieven op Maasvlakte 14.05 uur opruimen en vrijgave vernietigingslocatie Het wijkoverleg van de wijk Groenoord zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 2 juli 2009 Locatie: Van Beethovenflat, Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering; - kredietoverzicht; nieuwe aanvragen; - presentatie plannen Kethelpoort. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmanager, dhr. Huseyin Kalyoncu, tel. 010-2191026 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. Lees het weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl Door het lekkere weer vond afge- lopen vrijdag 26 juni de speeddate tussen bewoners en ondernemers uit Schiedam en wethouder Menno Siljee en stadspromotor Annemieke Loef plaats in de tuin van de VVV- winkel. Aanwezigen deelden hun ideeen over onder meer het invul- len en vormgeven van de openbare ruimte en een beter gebruik van het water in de stad. "Heel inspirerend", vat Loef de speeddate sessies samen. "Het ging allemaal heel snel en tien minuten zijn zo voorbij. Maar het is leuk om te luisteren naar mensen die met passie over hun ideeen praten. Wat opvallend was, was dat de meeste deelnemers zelf een bijdrage wilden leveren om hun ideeen gerealiseerd te krijgen. Het is goed om bij het ont wikkelen en uitvoeren van plannen, gebruik te maken van de expertise die in de stad aanwezig is." Water betrekken bij de stad Havenmeester Piet Zuiddam was een van de gasten. Hij sprak met de stadspromotor en wethouder over het onderhoud van de bruggen en gaf aan dat hij graag wil meedenken over hoe de stad de vaarwegen kan bevorderen voor bezoekers die met de boot komen. Loef: "Ook in an- dere gesprekken kwam het water ter sprake. Dat leverde ideeen op die als inspiratiebron kunnen dienen bij de ontwikkeling van verdere plannen." Verder kwamen andere invalshoe- ken, zoals de diversiteit van de inwo- ners van Schiedam en de aankleding van de stad, ter sprake. Twee afge- vaardigden van de stichting Kunstal- liantie vertelden over hun ideeen om met groene guerrillaprojecten met kunstenaars de aandacht te vestigen Foto: Jan van der Ploeg op ongebruikte plekken in de stad en om een verbinding te leggen tussen de verschillende buitenruimtes in de stad. "Met aanwezigen is gesproken over hoe de bezoekers en inwoners de stad nu eigenlijk ervaren", aldus Loef. "Wanneer je Schiedam bin- nenrijdt, krijg je er op dit moment niet echt een gevoel bij. De aankle ding van de stad is een belangrijk aandachtspunt waarmee we aan de slag willen." Iemand kan in aanmerking wor den gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hier voor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bij zondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wel- licht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Omdat aan de aanvraag van een Ko ninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratiever- lening op 29 april 2010 voor 15 juli 2009 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de bur gemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloa- den via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabi net van de burgemeester, telefoon- nummer 010-2191163 of per e-mail g.vd.schee@schiedam.nl. Verder is er een informatiefol- der beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitge- geven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatiefolder en overige informatie zijn eveneens verkrijg- baar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, wor den Koninklijke onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Bent u in het bezit van een bromfietscertificaat? Dan dient voor 1 oktober 2009 het certificaat om te ruilen voor een bromfietsrijbewijs (rijbewijs categorie AM). Na 1 oktober 2009 is het certificaat niet meer geldig en dus ook niet meer omwisselbaar! Heeft u in de tussentijd een autorijbewijs gehaald dan is omwisselen niet nodig. Op het autorijbewijs wordt automatisch categorie AM (bromfietsrijbewijs) bijge- schreven. Voor het aanvragen van het rijbewijs categorie AM moet u een pasfoto meebrengen, gemaakt door een professionele fotograaf. Deze zijn op de hoogte van de eisen die aan de foto gesteld worden. Verder moet u uw bromfietscertificaat meebrengen en een geldig identi- teitsbewijs (paspoort of identiteitskaart). De kosten voor het aanvragen van een rijbewijs bedragen 34,00 euro. Als u het rijbewijs AM heeft aangevraagd kunt u dat na vijf werkdagen weer ophalen. Sinds 1 oktober 2006 bestaat er geen vrijstelling meer voor het aanvragen van een bromfietscertificaat of brom fietsrijbewijs voor mensen die voor 1980 geboren zijn. Voor het verkrijgen van een bromfietsrijbewijs moet een theorie-examen gedaan worden bij het CBR. Nadere informatie hierover kunt u krijgen bij het CBR tel. 0900- 227 0227. Voor het omruilen van het bromfietscertificaat kunt u in de Stadswinkel terecht tijdens de openingstijden of u kunt een afspraak maken via tel. 010- 219 1888. Openingstijden Stadswinkel: Maandag van 12 00 uur tot I6 0ftinir Dinsdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Woensdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Donderdag van 8.00 uur tot 20.00 uur Vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur cp kfl n- 1 juli 2009 nummer 26 Pagina 4 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatlepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7