I1 I I1 ll Suzuki's antwoord op de recessie: de Alto jttmw Mi Klein, zuinig en voordelig in de aanschaf. Met de nieuwe Alto gaat Suzuki de strijd aan met de recessie. Drie jaar geleden stopte Suzuki de productie van de Alto. Nu is de Alto, die jarenlang door de Consumentenbond werd uitgeroepen tot voor- deligste auto, terug. En hij kost evenveel als in 2006. !0«L«i Terug van weggeweest en voor dezetfde pnjs ah in 2006: de rwuwe Suzuki Alta Pi Het basismodel, toepasselijk Base genaamd, staat in de prijslijst voor 7.999 euro. Dat bedrag moest drie jaar geleden 00k afgerekend wor- den voor de instapper van het vorige Alto-mo- del. De lage aanschafprijs is vooral te danken aan het zuinige karakter en de beperkte CO2- uitstoot van Suzuki's kleinste. De uitvoeringen met een handgeschakelde vijfversnellingsbak verbruiken slechts 4,4 liter per too kilometer (1 op 22,7) en kennen een C02-uitstoot van 103 g/km. Omdat de nieuwe Alto energielabel A heeft, is de auto vrijgesteld van BPM. Het A-label scheelt niet alleen een slok op een bor- rel in de aanschafprijs, de Alto valt hierdoor 00k in het laagste tarief van de motorrijtui- genbelasting. En zakelijk rijders profiteren van een bijtelling van slechts 14 96. Op de twee uitvoeringen boven de Base, de Comfort en de Exclusive, is 00k een viertrapsautomaat lever- baar. Goed ge'isoleerd Met de prijs en het verbruik zit het dus wel goed bij de Alto. Ook de prestaties stellen niet teleur. Suzuki heeft het motorenaanbod beperkt tot de driecilinder 1,0-liter benzine- motor met een vermogen van 50 kW (68 pk). Geen krachtpatser, maar pittig genoeg voor ritjes door de stad. Ook op de snelweg slaat de Alto geen modderfiguur. Hier valt ook op hoe goed ge'isoleerd de auto is, want ook bij hogere snelheden is de Alto aangenaam stil. Ondanks zijn beperkte afmetingen (lengte 3,50 meter, breedte 1,60 meter en hoogte 1,47 meter) is er voorin voldoende ruimte voor be- stuurder en passagier. De achterbank is eerder geschikt voor kinderen en zeer kleine perso- nen. Ook de bagageruimte is met 129 liter aan de krappe kant. Als de achterbankleuning en de leuning van de passagiersstoel neergeklapt zijn, is er echter 774 liter ruimte voor bagage. Ronde vormen Vergeleken met de vorige Alto vallen vooral de ronde vormen van de nieuwe Alto op. In com- binatie met de fuchsiaroze introductiekleur geeft dit de nieuwe Alto een zeer vrouwelijke uitstraling. Een roze overhemd voor een man is anno 2009 niets bijzonders meer, maar of mannen klaar zijn voor een roze auto? Suzuki besloot de gok niet te wagen en biedt de Alto ook aan in zwart, wit, blauw en nog zes andere kleuren. Vanaf april staat de Alto in de showroom. Motortype: Cilinderinhoud: Vermogen: Max. koppel: Acceleratie: Topsnelheid: Gem. verbruik: Milieulabel: Prijs: Driecilinder, benzinemotor 996 cm3 50 kW (68 pk) bij 6.000 t.p.m 90 Nm bij 3.400 t.pm. 14 sec. van 0 tot 100 km/uur 155 km/uur 4,41/100 km v.inaf 7.999 euro BIJZONOERHEDEN UITRUSTING Elektrische stuurbekracbtiging In hoogte verstelbaar stuurwiel Achterruitwisser inclusief sproeier Infodisplay (gemtegreerd in snelheidsmeter) met afgelegde afstand, dagteller, waarschuwingslampje brandstofniveau en digitaal klokje Middenconsole met twee bekerhouders Bekleding voorstoelen met roze of grijs kleuraccent, afhankelijk van de exterieurkleur Bumpers in carrosseriekleur ABS met E8D (elektronische remkrachtverdeling) ISOFIX-bevestigingspunten kinderzitjes (2) Geheel neerklapbare achterbank Maasstad Weekbladen 2 juli 2009 Auto Pretty in pink i ESSU2UKI ALTO 1.0 BASI

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9