Honkballers Holy moeten hopen op wonder Nummer 26 van Nederland op de baan bij Holy Open Steun aan Hargasport Verlies honkballers Sportffitsen Thaibokser Soumia bij Sportinstituut Vlaardings straatvoetbalkampioenschap HBSS-vrouwen zoeken versterking De honkballers van sc Vlaar- dingen-Holy speelden vorige week 3 wedstrijden in 4 da- gen. Zondag werd door de ploeg van John Jonkers en Ton Benner gewonnen van Braves 2 maar in de voor de competitie cruciale wedstrij den op dinsdag en woens- dag tegen het Rotterdamse Saints en Delftse Blue Birds 2 werd minder goed gepres- teerd. Saints waarvan eerder dit seizoen al verloren werd, bleek wederom te sterk, 4-8. Holy gaf na de 6e in ning teleurstellend een 4-0 voorsprong uit handen. Op woensdag vormde koploper Blue Birds 2 de pittige tegen- stander voor de Vlaardingse honkballers. Holymoest win- nen omdat het dan slechts 1 verliespunt meer zou hebben dan de Delftenaren. De kans op winst was niet ondenk- beeldig omdat Holy in de eerdere wedstrijd won, 13- 4. Ditmaal liep het anders. Holy liep meteen achter de feiten aan en bracht pas in de laatste innings de achter- stand terug tot een dragelij- ke 8-5. Door het verlies tegen de koploper moet Holy hopen op een wonder weer op kam- pioenskoers te komen na de zomerstop. D66 is niet blij met het besluit van de gemeente Schiedam om (oud-)bestuursleden van de voetbalclub Hargasport borg te laten staan voor het terugbetalen van een extra gemeentelijke lening. Eerder redde de gemeente Schiedam de club van een zekere on- dergang door 150.000 euro bij te dragen in een conflict dat Hargasport heeft met de bouwer van haar nieuwe ac- commodatie. D66 was ver- heugd over dit besluit maar is het oneens met het aan- vullende besluit. Hargasport moet zelf 35.000 euro bijdra- gen aan de oplossing van het conflict. Dit bedrag wordt aan de club geleend waarbij de (oud-)bestuursleden per- soonlijk borg moeten staan. D66: „Wij vinden dit onno- dig. Deze bestuursleden heb ben al genoeg problemen on- dervonden in deze affaire." De honkballers van Schie dam kunnen nog niet excel- leren. De ploeg van trainer/ coach Johan Korpel won 3 wedstrijden maar verloor er 10. Ook zondag ging Schie dam onderuit bij Olympia Haarlem, 15-10. De Schie- dammers staan loe op de ranglijst en komen zondag uit bij de sterke nummer 2 Amsterdam Pirates 2. De partijen in het Europees Twen- ty20 toernooi waren vermakelijk te noemen. Al was er bij de volgers van de wedstrijden wel wat scepsis over het niveau van tegenstanders Frank- rijk, Duitsland en vooral Belgie. „Ik hoop dat zij alle spelregels van de Twenty20 spelwijze kennen." Zo'n vaart liep het allemaal niet maar de A-jeugdploeg die Nederland tegen- over de buitenlandse tegenstand zette, bleek wel duidelijk de sterkste ploeg van het toernooi. Met de pu- blieke steun beeindigde dit Oranje- A het internationale thuistoernooi ongeslagen. Excelsior'20 was vooral druk om de organisatie gladjes te la- ten verlopen. Het opgedirkte complex bleek achteraf dergelijke internatio nale ontmoetingen goed aan te kun nen. Ook werd aan cricketpromotie gedaan met onder meer een cricket- clinic voor Schiedamse schooljeugd. Excelsior'20 hoopt op deze wijze haar visitekaartje te hebben afgege- ven om in de toekomst meer KNCB- aangelegenheden te mogen 'hosten'. Gezien de geuite complimenten moet dat wel lukken. Ook op zondag waren er complimenten voor Excelsior'20. Het onderonsje met stadgenoot Her mes DVS eindigde in een knappe winst. Excelsior'20 opende het cric- ketbal met 146 runs (all out) en bood Hermes DVS daarmee de kans op winst en om haar penibele positie op de ranglijst te verbeteren. Dat was echter buiten de bowlers van Excelsi- or'20 gerekend. Zij waren voor eigen publiek in topvorm en veroverden alle wickets zonder dat Hermes DVS het Excelsior-totaal overtrof, 135 runs (all out). Excelsior'20 sluit met de winst aan bij koplopers VOC en Quick Haag. Hermes DVS lijkt door het verlies steeds meer af te koersen op degradatie uit de hoofdklasse. ■m Sportinstituut Schiedam heeft vrijdag 10 en 17 juli de 3-voudig wereldkampioene thaiboksen Soumia over de vloer. De BN-er die ook zingt en VJ was bij TMF, geeft aan de Jacob Bijsterstraat 2 beide dagen van 20.00 tot 21.00 uur gastles. Ook niet-leden van Sportinstituut Schiedam mogen meedoen. Thaiboks- leden doen gratis mee, anderen betalen 10 euro. Het Vlaardings straatvoetbalkampioenschap, in de volksmond HSB cup, wordt dinsdag 14 juli en woensdag 15 juli gehouden. Beide dagen zijn er ook workshops voor meiden zoals Kickfun Streetdan- ce. Het toernooi wordt gespeeld op de tennisbanen van Sportcentrum Vlaardingen. www.hsbcup.nl. Voetbalclub HBSS heeft al 29 jaar een vrouwen- voetbaltak. Er is een vrouwenteam en een meisjes D-team. Ook spelen enkele meisjes mee bij de E- en F-pupillen. Om de teams te versterken is HBSS op zoek naar sportieve meiden die houden van voetbal en gezelligheid. Info: Naomi Balogh, 06-21648780. Richard Riekwel werd vorig jaar gevraagd als wedstrijd leider van het jaarlijke open tennistoernooi van tv Holy. Hij moest het 'open' uit het dipje tillen waar het in de schaduw van het ambitieuze Holy Future-toernooi in be- land was. „Ik tennis al sinds mijn i3e bij Holy en ken veel mensen. Van binnenuit ben ik gaan proberen het en- thousiasme voor het open toernooi terug te brengen." Dat dit gelukt is moge duide lijk zijn. Riekwel vernieuwde de organisatiecommissie, vond clubmensen weer be- reid als vrijwilliger mee te werken en bovenal wist hij regiotennissers te interesse- ren voor de toernooi. „Mijn netwerk bleek zelfs groter dan gedacht", geeft Riekwel zijn visie op de succesvolle wederopstanding van het toernooi. Dit jaar verdween de Holy Future van de ka- lender wegens de financi- ele crisis. Riekwel wil van die crisis niets weten. „Wij hebben weer meer deelne- mers en sponsors dan vorig jaar." De tennisbond vroeg Holy daarnaast het 'open' uit te breiden met 'categorie 2'. „Wij zaten daar niet met een op te wachten. Met onze sterke 'categorie 3' waren wij al dik tevreden maar het budget stond het wel toe en daarom proberen wij nu hoe dat uitpakt." Op voorhand lijkt Holy ook hier grote aan- trekkingskracht te hebben. Met nr. 26 van Nederland Mark de Jong maar ook Boy Vergeer en Ronald Tijveleijn hebben zij sterke tennissers op de baan. Het Holy Open loopt nog tot zondag 12 juli. Tino Hooqendijk sloot het judo- seizoen af met een trainings- weekend in's Gravenzande. De groep van 25 judoka's telt spor- ters met en zonder beperking. Een mix die volgens trainers Rob Hoogendijk en Dennis Hof- stra prima klikt. In 's Graven zande werden ook de judoka's van het jaar bekend gemaakt. Matthias Hoendermis won de prijs en bij de judoka's met be perking won Jeremy Kruize. Foto: Anja Hooqendijk VLAARDINGEN> Maasstad Weekbladen Waterweq A# JtL »^Woensdaq 8 jull 2009 f§ Dubbel cricketsucces Excelsior'20 Met het Europees Twenty20 toernooi op vrijdag en zaterdag en de Schie- damse cricketderby op zondag bood Excelsior'20 cricketliefhebbers prima tijdverdrijf. Het weer toonde zich cooperatief en hield de voorspelde buien meestal ver van Thurlede. Als verwacht trok Excelsior'20-Hermes DVS de meeste fans maar ook het Europese landentoernooi boeide. SCHIEDAM> Oranje-A beeindigde zaterdag ongeslagen het Europees Twenty20 toernooi op het sportcomplex van Excelsior'20. De landen- ploegen van Frankrijk, Duitsland en Belgie waren de tegenstanders. Foto: Roger van der Kraan Wedstrijdleider Richard Riekwel zag het Holy Open dit jaar verder groeien. Foto: R. van der Kraan VLAARDINGEN>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17