weekbladen Burgemeester Verver opent Onderzoek naar mix van functies Krona met serpentine-kanonnen in Wilhelminahavengebied Financieel advies? Schiedam Opnames voor Sinterklaasfilm van start in de hitte CORRECT RUIMT CORRECT RUIMT CORRECT RUIMT Nu het beste hypotheek advies? In deze krant in de haven Info/Contact Sportjournaal Podiumjournaal BERGWEG 110, CEINTUURBAAN 111-125, R'DAM. ZIE ADVERTENTIE BIJLAGE IN DEZE KRANT Burgemeester Verver heeft afgelopen zaterdag het plein van winkelcentrum en ap- partementencomplex Krona officieel geopend. Het plein was al enige tijd in gebruik, maar nu is het dan ook of ficieel geopend. De knal van 8 serpentine-kanonnen was het startschot voor de burge meester om samen met be- woners en ondernemers de uithangborden aan de gevels te onthullen. Nadat ze een toespraak had gehouden bezocht de burge meester de winkels aan het plein en sprak zij uitgebreid met de trotse ondernemers. Daarna bezocht ze een van de bovenste woningen in het complex van 75 appartemen- ten, met aan de ene kant vrij uitzicht over het groene Mid den Delfland en aan de an- dere kant over Schiedam. Er waren aardig wat bezoe- kers afgekomen op de of- ficiele opening, maar toch werd het deze zaterdag niet echt druk. Verschillende omwonenden van het com plex in Sveaparken kwamen nieuwsgierig een kijkje ne- men en maakten onder meer gebruik van de mogelijkheid om de Krona-society en de modelwoning te bezoeken. Look-TV zal deze week een verslag van de zonnige ope ning uitzenden. De gemeente doet in samen- werking met Ballast Nedam Ontwikkelingsmaatschappij onderzoek naar de gewenste ontwikkeling van het Wil helminahavengebied. Hier- bij worden ondernemers en andere belanghebbenden actief betrokken. De afge lopen periode zijn drie ver schillende ontwikkelings- mogelijkheden voor het ge- bied onderzocht. Dit tegen de achtergrond van het grote belang van het gebied voor de ondernemers en de ont wikkeling van de stad. Op basis van een uitvoerige omgevingsanalyse zijn de volgende drie opties onder zocht: transformatie van het gebied tot een groot stede- lijke waterfront; herontwik- keling van het bestaande ter- rein naar een modern bedrij- venterrein of een combinatie van beide. Het college heeft op basis van het verrichte onderzoek haar voorkeur uitgesproken voor de 'mix'. Bij deze optie worden maritieme bedrijvig- heid en stedelijke functies, zoals wonen en recreatie, gecombineerd. Naar aanlei- ding hiervan zal het college de mix verder laten uitwer- ken in een gebiedsvisie en een haalbaarheidsanalyse en zullen de andere opties niet nader worden onderzocht. De Hypotheker Jazeker. De Hypotheker. Dubbel cricketsucces Excelsior '20 Na-Young Jeon in High School Musical - Pluche Aleidazaal zit heerlijk, vindt De Kring Het komt niet helemaal als een verrassing dat die twee oppositie en kleine partijen elkaar hebben gevonden. Zo- wel Joop Gouweleeuw van Leefbaar Schiedam als Rens de Ron van Schiedam Actief zijn eruit en gaan fuseren. Nog even niet tot een partij maar wel als gezamenlijke fractie tot de raadverkiezin- gen van 3 maart 2010. Die verkiezingen eisen een lan- ge voorbereiding. Zo willen Leefbaar Schiedam Schie dam Actief met een kandida- tenlijst komen en een geza- menlijk programma. Al maanden circuleren ge- ruchten over een fusie tussen de twee kleine fracties. Joop Gouweleeuw speculeerde eerder dat hij aansluiting zocht bij Geert Wilders. Maar onduidelijk nog is of Geert Wilders wel volgend jaar aan de (raads)verkiezingen zal meedoen. Beide fractievoorzitters, Gouweleeuw en De Ron, kennen een rumoerige voor- geschiedenis. Zo stapte Gouweleeuw met veel mis- baar uit Gemeente Belangen Schiedam en verkaste later naar Leefbaar. Ook Rens de Ron kent een roerige geschiedenis. Toen na de verkiezingen het GBS- raadslid Margot Strik over- leed, eiste De Ron die plek op. Hoewel hij eerder met ruzie uit Gemeente Belan gen Schiedam was gestapt. Door zijn 2e plek op de kan- didatenlijst kwam hij in de raad. 'Zetelroof en schande' volgens de achterblijvers van GBS. Zijn met Arie de Bel opgerichte Schiedam Actief werd door de rechter niet geaccepteerd als naam in de raad. Ook de nieuwe naam 'Leefbaar Schiedam/Schie dam Actief gaat problemen opleveren. In officiele stuk- ken blijft het Leefbaar Schie dam en fractie De Ron heten. Voor de nieuwe verkiezingen mag wel Leefbaar en Schie dam Actief worden gebruikt. De thermometer wijst ruim 25 graden aan. Toch wor den op dat moment de eer- ste opnames gemaakt voor de Sinterklaasfilm die half november in de bioscoop gaat draaien. En omdat de Schiedamse havens dit jaar het decor zijn van de natio- nale intocht van Sinterklaas wordt er natuurlijk ook in Schiedam gedraaid. Figu- ranten zijn welkom; er ko men er uiteindelijk iets meer dan 200. In de film worden de avon- turen van Hoofdpiet, Welles Piet, Rare Piet en Pietje Pre- cies gevolgd en Sinterklaas natuurlijk. Dieuwertje Blok en haar vaste reporter Je- roen Kramer zijn van de par tij om verslag te doen van de avonturen op deze reis. Terwijl de temperaturen stijgen tot tropisch galmen Sinterklaasliedjes al door de binnenstad. In de film spe- len ook verschillende beken- de Nederlanders mee zoals Frans Bauer en Gerard Jo- ling. Dries Roelvink speelt een stratenmaker. fTTFrn stad Al onze kranten op: www.mijnmaastad.nl Adverteren?: www.pcmlokalemedia.nl SCHIEDAM> SCHIEDAMS Tel: (010)473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM www.hypotheker.nl Grote stap in verbetering luchtkwaliteit Fabels en feiten overdezon Optage 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Westblaak 180 Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (10c. p.min.) woensdag 8 juli 2009 X081_a 15e jaargang nr. 28 j Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas Leefbaar en Schiedam Actief samen Nadat twee weken geleden bijna de gehele SP-fractie uit die partij stapte, krijgen ook andere partijen fusie-kriebels. En krijgt Schiedam er alweer een nieuwe lokale partij bij. Twee plaatse- lijke partijen die in de gemeenteraad zitten, Leefbaar Schiedam (3 zetels) en fractie Rens de Ron (1 zetel) gaan samen verder. SCHIEDAMS FRANK WILLEMSE Tropische temperaturen, maar wel een kade vol kinderen die uit voile borst Sinterklaasliedjes meegalmen. Foto: Roger van der Kraan Wisselvallig weer! Zon en buien wisselen elkaar at Temperatuur rond de 20 graden

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 1