podium journaal Rotterdam klaar voor North Sea Jazz Veel moois in Ahoy en 'round town' tijdens North Sea Jazz 'Godfather of Funk' George Clinton treedt op in WATT Rotterdams talent Na-Young Jeon in 'High School Musical' Kort Schouwburgplein vol met gamers Musical Rotterdam ademt momenteel jazz. De afgelopen twee weken was er in de Maasstad al van alles te bele- ven op jazzgebied tijdens North Sea Round Town. Benjamin Herman, de Rotterdamse Margriet Sjoerdsma, Hans Dulfer, ze doken allemaal op in de stad voor gratis toegankelijke op- tredens en onder meer Kim Hoorweg verzorgde een sfeervol en bijzonder huiskamerconcert. Hoewel North Sea Round Town ook deze week nog doorgaat, richten de liefhebbers hun aandacht nu op het echte festival. Vijftien podia in Ahoy heeft festivaldirecteur Jan Willem Luytken geprogrammeerd. Daar is voor iedereen wel iets te vinden. Gra te namen, maar ook artiesten voor fijnproevers en jong talent. Aan bekende namen geen gebrek. Wat te denken van bluesvader BB King, trompet grootmeester Wyn- ton Marsalis, Burt Bacharach, Eric Vloeimans, Benjamin Herman, Wou- ter Hamel, Toots Thielemans, Candy Dulfer en Greetje Kauffeld. Ook de populaire zangeressen Adele en Duf fy verschijnen op het podium, even- als de Rotterdamse Sabrina Starke en Kyteman's Hiphop Orkest. Artist in Residence dit jaar is John Zorn, die liefst zes projecten ten ge hore brengt met elk een eigen karak- ter. Ook zijn er veel speciale projec ten. Zo zal de Amerikaanse jazzle- gende Herbie Hancock spelen met de 26-jarige Chinese klassieke pia nist Lang Lang. Ook niet te missen is de combinatie van saxofonist Lee Konitz, met pianist Brad Mehldau, bassist Charlie Haden en drummer Jorge Rossy. Met het thema Japan haalt North Sea Jazz de meest opvallende en spannende ensembles van de Ja- panse jazzscene naar Europa, zoals het Quasimode, Kyoto Jazz Massive Live Set en veteraan van de Japanse freejazz scene Satoh Masahiko. Ter gelegenheid van de zeventigste ver- jaardag van platenlabel Blue Note is er onder meer een tentoonstelling van de mooiste platenhoezen. En za- terdag is er een 'Blue Note Stage' met jong talent als Aaron Parks en het Li onel Loueke Trio. Voor de echte jazz- en muziek lief- hebber is er in Ahoy en 'round town' genoeg moois te zien en vooral te ho- ren. De programma's zijn te vinden op www.northseajazz.com of www. northsearoundtown.com. Op zaterdag 18 juli vindt op het Schouwburgplein te Rot terdam de 2e editie van het grootste gratis toegankelijke gamefestival in de buiten- lucht plaats. Tijdens de opening om 12:00 uur zal er een poging worden gedaan voor het Nederlands record COS playing. COS- play betekent cos (kostuum) en play (spelen). Het woord is ontstaan door de Japanse otaku jongeren. Je maakt en draag het kostuum van je fa- voriete gamecharacter. Deel- nemers kunnen zich aanmel- den voor deelname via cos- play@free-gaming.nl Op en rond het plein zijn vele oude en nieuwe games te be- leven, maar ook game art, gameonderwij§, gamecom- petities en een uitgebreid po- diumprogramma. Op het po dium kunnen jongeren hun 'skills' als gamer tonen, maar er is ook ruimte voor talent op het gebied van DJ, VJ, muziek en dans. Het jonge muzikale talent komt veelal van Rotterdamse bodem. Verschillende muziekstijlen zoals R&B, house en punk komen aan bod. Het festival duurt tot 23.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.free-gaming.nl 'Godfather of Funk' George Clinton komt op donderdag 30 juli met zijn band Par liament Funkadelic voor een urenlange, dampende p-funkset naar WATT. Zijn laatste memorabele be- zoek aan Rotterdam dateert van juli 2006, toen hij voor een uitverkocht Nighttown stond. De voorverkoop voor de show van 30 juli is reeds gestart, tickets zijn onder an- dere verkrijgbaar via de web site van WATT. De muzikale kruisverstuiver George Clinton (1941) staat vooral te boek als groots showman. Zelden duren zijn shows minder dan vier uur zonder een seconde te verve- len. Devoormaligekapperuit New Jersey begon zijn mu zikale loopbaan in de jaren vijftig met de doo-wopgroep The Parliaments. Naarmate zijn bands groter werden, de "groove hatder, de blazers fel ler en de shows langer landt Clinton met twee groepen die in de jaren zeventig fu rore maken, Parliament en Funkadelic. Parliament, met muzikanten als Bootsy Collins en Bernie Worrell, groeide uit tot een soort stadionact. Albums als 'Up For The Down Stroke' en 'Mothership Connection' mogen in geen verzameling ontbreken. Evenmin onmis- baar is het album 'Maggot Brain' van Funkadelic. George Clinton zijn beteke- nis voor de popcultuur is van enorme invloed. Niet alleen fungeert zijn werk als basis voor de hiphop, R&B en elec tro, ze laat ook haar sporen na in de jazz en rock. Het programma begint om 20.30 uur. Tickets a 35 zijn te koop via de website van WATT, Primera winkels en Plato en Velvet Music Rot terdam. 'High School Musical' komt van 14 tot en met 26 juli te- rug naar het nieuwe Luxor Theater. Deze Disney musi cal is immens populair bij de jonge doelgroep en keert daarom terug in Rotterdam. Een van de talenten in de jonge cast is Na-Young Jeon. Zij woont in Rotterdam. Na-Young Jeon (20) had net haar eerste jaar van de op- leiding Muziektheater van het Rotterdams Conserva- torium afgerond toen ze de kans kreeg mee te doen in 'High School Musical'. Aan- vankelijk twijfelde ze of ze het zou doen: „Ik volg de op- leiding voor muziektheater, kom van de toneelschool en mijn droom was niet direct om in een musical te spelen, maar uiteindelijk vind ik het alleen maar leuk." Ze verklapt dat ze zelfs een beetje met tegenzin aan deze musical begon: „Ik had het vooroordeel dat musicals simpel en oppervlakkig zijn. Daar ben ik van teruggeko- men. Het is hard werken en dat is iets wat je met elkaar doet. Het zijn toch bijna 300 voorstellingen die je samen speelt. Dat'eist een bepaalde professionaliteit. Ik had geen idee hoe het zou zijn, maar het is ontzettend leuk. Ik wist dat we acht voorstellin gen per week gingen spelen, maar pas als je bezig bent besef je hoe zwaar dat is." 'Disney's High School Mu- sical' vertelt het verhaal van twee zeer verschillende mid- delbare scholieren. Zij delen een verborgen passie voor zingen. Als ze samen audi- tie doen voor de hoofdrol in de schoolmusical, zet dit de middelbare school East High op zijn kop en gaan hun me- deleerlingen zich ermee be- moeien. „Deze voorstelling is zo her- kenbaar, of je er nu naar kijkt of er in speelt. Je herinnert je onmiddellijk je eigen mid- delbareschooltijd. De perso nages die je ziet, kom je op elke school tegen. Hetmeisje dat ik speel, Kelsi, moet leren voor zichzelf op te komen. Dat herken ik wel van me- zelf van vroeger. Daarnaast is het gewoon een erg leuke feelgood-musical, die bij zo wel jong als oud een glimlach weet los te maken." Voor haar rol werd Na-Young genomineerd voor een Mu sical Award in de categorie Aanstormend Talent. Hoe wel ze de prijs niet won, was het een bijzondere ervaring: „Ik werd gebeld en geloofde het eerst niet. Ik heb mijn vader meegenomen naar de uitreiking en'we"hebben"echt- een leuke avond gehad." Een van de leukste dingen vindt ze om met zo'n vrolijke en jonge groep aan deze mu sical te werken. „Ik heb veel geleerd, maar na dit seizoen ga ik terug naar school. Ik heb veel ambities die ik wil onderzoeken. Zo wil ik graag als singer/songwriter mijn eigen voorstellingen maken. Ik sluit niet uit dat ik ooit nog een musical zal doen. Tegen 'Mulan' of 'Pocahontas' zou ik geen 'nee' zeggen!' Te zien van 14 tot en met 26 juli in het nieuwe Luxor The- - aterr J Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 8 juli 2009 TX97-C De afgelopen weken is de stad aardig opgewarmd en nu gaat het dan echt gebeuren. De 34e editie van North Sea Jazz is de vierde voor Rotterdam. Dat ook het vermaarde jazzevene- ment last heeft van de crisis mag duidelijk zijn. Toch rekent de organisatie op 23.000 bezoekers op alle drie de dagen van het festival. Artist in Residence John Zorn brengt tijdens North Sea Jazz liefst zes projecten ten gehore. foto Oliver Heisch ROTTERDAM) ROTTERDAM) George Clinton in vol ornaat. foto Nitin vadukui VINCENT WERNKE ROTTERDAM) Na-Young Jeon: ,,'High School Musical' is een erg leuke feelgood-musical, die bij zowel jong als oud een glimlach weet los te maken." foto Roy Beusker

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23