Dicht bij huis Maasboulevardfeest steeds meer familiefestival Bomruiming Schieveste tot nader order uitgesteld Colofon Wijkkort M.C.M. de Groot-speld voor H.G. de Block De 5 Molens ook deze zomer open Maaltijdbezorgers gezocht Workshop Vilt tijdens mantelzorgcafe Vlindermiddag voor kinderen Extreme Sports voor jongeren Gratis afhalen Eerste steen De Kameel H.G. de Block heeft dinsdag 7 juli de M.C.M. de Groot-speld toegekend gekregen van de gemeente in verband met zijn grote verdiensten voor Stichting De Schiedamse Molens. De Block ontving de gemeen- telijke onderscheiding bij het leggen van de eerste steen van molen De Kameel. Ontmoetingscentrum De 5 Molens aan de Nieuwe Damlaan is deze zomer dagelijks open voor een kop je koffie, gezamenlijke maaltijd, activiteiten en veel gezelligheid. Dagelijks zijn bezoekers welkom van 09.00 tot 16.30 uur. Een warme maaltijd wordt van maandag tot vrijdag geserveerd van tussen 12.00 en 13.00 uur en kost 5,70. Seniorenwelzijn is dringend op zoek naar vrijwilli- gers met een eigen auto die maaltijden willen bezor- gen bij senioren die zelfstandig wonen in Schiedam of Vlaardingen. Alle gereden kilometers worden na- tuurlijk vergoed. De maaltijden worden dagelijks be- Seniorenwelzijn is dringend op zoek naar vrijwilli- gers met een eigen auto die maaltijden willen bezor- gen bij senioren die zelfstandig wonen in Schiedam of Vlaardingen. Alle gereden kilometers worden na- tuurlijk vergoed. De maaltijden worden dagelijks be- zorgd tussen 11.00 uur en 13.00 uur. Ge'interesseerd? Bel dan met Anja van Beek, 248 68 88. Het mantelzorgcafe is maandag 13 juli geopend van 13.30 tot 16.00 uur aan het Broersveld 123. Te gast is Elly van de Water; die een viltworkshop geeft. Voor meer informatie: Steunpunt Mantelzorg Schiedam, tel. 06 516 94 096. Heemtuin't Hoefblad organiseert zondag 12 juli van 14.00 tot 15.30 uur een themamiddag over vlinders. Kinderen van 5 tot en met 13 jaar kunnen meedoen met een speurtocht door de tuin en allerlei creatie- ve activiteiten. Hoe leeft de vlinder? Hoeveel soor- ten bestaan er? Vliegen er in de nacht ook vlinders? Op al deze vragen krijgen de kinderen spelenderwijs antwoord. Deelname is gratis. Schiedam staat zaterdag 11 juli in het teken van Ex treme Sports. SWS Welzijn organiseert op de hoek Overschiesestraat/Broersvest een middag vol acti viteiten voor jongeren. Er kan worden gestunt met BMX of skateboard, er kan worden geklommen en zelfs breakdancen is mogelijk. Alles onder begelei- ding van ervaren sportinstructeurs. De middag begint om 12.00 en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De oorsprong, het mini-voet- baltoernooi valt nog amper op. Op zondagmiddag staan, zitten en vermaken zich op het grote terrein tienduizen- den mensen. Families, vrien- den en kennissen. Bijna niemand kijkt nog naar de voetballers die hard door spelen ondanks dat ze pal achter het grote toneel spelen. Regelmatig is de bal zoek tussen het publiek. In ruim twintig jaar is er dan ook veel veranderd. Elk jaar wordt het festival gro- ter en groter. En anders. Was er vorige jaren op donder- dagavond nog een klassiek onderdeel, dit jaar is dat bij gebrek aan belangstelling geschrapt. Nu was er gekozen voor een tent en twee open podiums voor de artiesten. De tent is voor de jeugd met hun ei gen (skihut) muziek. Wat wel blijft is nog steeds drie dagen feest. Van Vrijdagavond tot en met zondag. Met vrijdag traditioneel als opwarmer plaatselijke ar tiesten als Footloose, en zan- geres Nikki met een homma- ge aan Michael Jackson. Het weer was fantastisch. Niet te warm -anders gaat ie dereen naar het strand - en zonder het verwachte onweer op zondag. Een klein regen- buitje zou nog niet zo slecht zijn, volgens de organisato- ren. Ze schatten ongeveer 50.000 bezoekers te hebben gezien; officiele cijfers zijn er niet. Zaterdagavond na- tuurlijk als klapstuk het pop- festival met optredens van Lois Lane en twee keer rap per Def P. Keiharde beats en bastonen. Gelukkig voor de bewoners van de Maasbou- levard ging om klokke 12 uur 's nachts de stekker eruit. Zondagmiddag is de pu- bliekstrekker Het Hollandse Hitsfestival met Annie Schil- der van BZN, Hanny en als uitsmijter de drie dames van Luv! Getooid in witte petticoats krijgen zij de mensenmassa aan het zingen swingen. Iedereen kent de teksten nog en zingt ze hardop mee. 'He, hallo you are the greatest lo ver', 'Troyan Horse' en 'Wal- dolala' golfden over het festi- valterrein. Wie naar grond kijkt, schrikt van de enorme berg papier, plastic bekers en andere rot- zooi. Het festival onder leiding van 25 enthousiaste vrijwil- ligers is duidelijk professio- neler geworden. Nadeel van dat groot, groter, grootst is dat de ouderwetse, rommeli- ge gezelligheid van het voet- bal en de darters en de plaat selijke bandjes verdwijnt. De eerste stenen van molen De Kameel zijn gisteren ge- legd. Een nieuwe, spannende fase in het herbouwtraject is daarmee begonnen. De Kameel wordt de zesde in de ring van molens rond het oude centrum van Schie dam. De vorm zal wat ranker en kleiner zijn dan de molens waar Schiedam zo vertrouwd mee is. Dat komt omdat De Kameel (oorspronkelijk gebouwd in 1715) uit een vroegere perio- de stamt waarin een kleinere molen nog voldoende capaci- teit en windvang garandeer- de voor de vraag uit de opko- mende jeneverindustrie. Na voltooiing zal de molen volledig maalvaardig zijn. De voor dinsdag 7 juli aange- kondigde ruiming en vernie- tiging van twee Duitse vlieg- tuigbommen op Schieveste is tot nader order uitgesteld. De ruiming van de explosie- ven kan niet plaatsvinden omdat dat bemalingsproble- men zou geven. Voorafgaand heeft een ex tern bureau een bodem- kundig onderzoek verricht waarbij de nu spelende pro- blemen niet aan het licht zijn gekomen. Op het moment dat deze zijn opgelost, kan worden be- paald wanneer de ruiming en vernietiging wel kunnen plaatsvinden. Omwonenden hoeven in ie- der geval niet te vrezen. De beide objecten, die zich vijf tot zes meter onder de grond bevinden, vormen in hun huidige positie geen en- kel gevaar voor omwonen den. Schiepoint Het traumateam is donderdagmiddag ingezet nadat ee vrouw van haar fiets was gevallen. Een passant op de Nieuwe Haven zag de vrouw op de gronc liggen en belde de hulpdiensten. De vrouw was volgens de melding niet aanspreekbaar. Late is het slachtoffer met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. De traumahelikopter kon na een halfuurtje weer op stijgen-vaniHt-het parkje aan de Lange Nieuwstraat. Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 8 juli 2009 XQ82-a www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorqinq: Bezorqinq Maasstad B.V. e-mail: bezorqinq@maasstad.nl Tel. 09001010107 0.10/min) Manaqer a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandaq 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K.Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Grote namen in Gorzen Nikki, winnares van Idols, brengt in Schiedam een tribute aan Michael Jackson waar iedereen stil van wordt. Zondag was het vooral LUV dat de tent op stelten zette. Foto: Bart Bos Niks blijft hetzelfde. Het Maasboulevardfeest begon als een voetbaltoernooitje met op een trailer een plaatselijk popband- je. Nu, 21 jaar later, is het feest uitgegroeid tot een van de groot- ste festivals van de provincie. Dat betekent ook professionali- sering. Zo komen er steeds minder kleinschalige attracties en steeds meer grote artiesten. Van jeugd- tot familiefestival Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl Fotografie: tel. 010 4004491 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. l|*pj Bij onderstaandeadressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 SCHIEDAM> FRANK WILLEMSE SCHIEDAM) SCHIEDAM) b u t c n t f Full service kantoorruimte Schiedam www.schiepoint.nl OlO - 24 24 111 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan 460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hofvan Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnaqel St. Luduinastraat 96A SCHIEDAM) FOTO: SVEN VAN BEEK

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3