Gemeenteberichteiijijf" De raad schoffelde Het Volkspark Onderzoek naar mix van functies in Wilhelminahavengebied Openingstijden Stadswinkel 5 Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? gemeente Schiedam EiMii if ''at lit 'MB Op vrijdagmiddag 3 juli heeft een groot deel van de gemeenteraad onderhoud gepleegd aan Het Volks park. Deze actie werd uitgevoerd ter gelegenheid van het aflopen van het eerste vergaderseizoen van 2009. Een flink aantal omwonenden stak eveneens de handen uit de mou- wen. Onder Ieiding en met hulp van medewerkers van Irado werd op vakkundige wijze geveegd, gesnoeid en gemaaid. Zelfs het JOP kreeg een nieuw verfje, waarbij raadsleden, omwonenden en ook enkele jonge- ren de kwasten en rollers hanteerden. Een aantal jongeren koos voor de rol van publiek, wat het allemaal nog veel gezelliger maakte. Enkele raadsleden brachten een bezoek aan bewoners van het Sint Jacobs Gasthuis. Dat werd zeer op prijs gesteld. Na afloop werd de deelnemers in het park een barbecue aangeboden. I Foto's: Mari Dingenouts Burgemeester Verver, die ook de nodige werkzaamheden voor haar rekening had genomen, dankte alien. Vooral de samenwerking tussen bewoners en raadsleden deed haar veel genoegen. De gemeente Schiedam doet in samenwerking met Ballast Nedam Ontwikkelingsmaatschappij onder zoek naar de gewenste ontwikke- ling van het Wilhelminahaven gebied. Hierbij worden onder- nemers en andere belanghebbenden actief betrokken, onder meer via in terviews. De afgelopen periode zijn drie verschillende ontwikkelings- mogelijkheden voor het gebied on- derzocht. Dit tegen de achtergrond van het grote belong van het gebied voor de ondernemers en de ontwik- keling van de stad. Op basis van een uitvoerige omgevingsanalyse zijn de volgende drie opties onderzocht: - transformatie van het gebied tot een groot stedelijke waterfront; - herontwikkeling van het be- staande terrein naar een modern bedrijventerrein; - de mix-optie, een combinatie van beide. Het college van B&W heeft op basis van het verrichte onderzoek haar voorkeur uitgesproken voor de 'mix-optie'. Bij deze optie worden maritieme bedrijvigheid en stedelijke functies, zoals wonen en recreatie, gecombineerd. Deze keuze is op 30 juni j.l. bevestigd door de raadscom- missie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer. Naar aanleiding hiervan zal het college de mix-optie verder laten uitwerken in een gebiedsvisie en een haalbaarheidsanalyse en zullen de beide andere opties niet nader wor den onderzocht. De oorspronkelijke ambitie om het gehele Wilhelmina havengebied te transformeren tot een groot stedelijk gebied is hiermee losgelaten. Uit de onderzochte opties is de gekozen mix variant de beste, die ook het best aansluit bij alle ambities. Inzet bij de verdere ontwikkeling van het gebied zal zijn behoud en versterking van de econo- mische functie in combinatie met de ontwikkeling van de stedelijk woon en werk milieus. Bij de mix-optie worden delen van het terrein gemoderniseerd en de len getransformeerd tot een stedelijk gebied waar de Schiedammer aan het water kan wonen en recreeren. De mix-optie verenigt de voorde- len van de beide andere opties in zich en is daardoor ook robuuster dan de opties van hetzij eenzijdige herstructurering, hetzij transformatie tot woonwijk. De mix-optie biedt tevens de mogelijkheid aan te slui- ten op de dynamiek in het gebied en regio. Daarmee ontstaan kansen voor een economisch sterk, vitaal en duurzaam bedrijventerrein waarmee Schiedam haar bestaande waterfront kan versterken. Met de keuze voor de mix-optie wordt tevens goed aange- sloten op de gewenste ontwikkeling van de stad volgens de Stadsvisie 2030. Daarin gaat wonen in een aantrekkelijke stedelijke omgeving samen met een aantrekkelijk werk- klimaat voor ondernemers en werk- nemers Betrokkenheid belanghebbenden Bij het onderzoek is veel tijd, aan- dacht en energie geschonken aan belanghebbenden, met name on dernemers, en mogelijke publieke partners. Ook bij de verdere ontwik keling van de plannen zullen de belanghebbenden op verschillende manieren betrokken blijven worden, onder meer door overleg met de ondernemersvereniging, individu- ele gesprekken met ondernemers en bijeenkomsten. In de volgende fase zullen ook bewonersvertegenwoordi- gers uit de omgeving worden gecon- sulteerd. Verdere voortgang Aan de gebiedsvisie, die perspectief biedt voor de gewenste ontwikke ling, wordt momenteel hard gewerkt. Na het zomerreces zal een haalbaar heidsanalyse worden uitgevoerd op basis waarvan de gemeenteraad in de tweede helft van 2009 een besluit neemt over de verdere voortgang. nki'i is gpopeni op Yanaf 18 juni 2009 tot en met 30 juli 2009 is de balie (remeenieli.tk Informatiepuns Ondernemersioket en de bit Ik Rouwen. Wonen en Milieu op donderdag *anal lh.00 otir gesloten. ini trmane hii he Kerinisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ontheffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: "het geheel plaatsen van een tijdelijke sehoolgebouw" op het perceel plaatselijk bekend Prinses Beatrixlaan 20, 3121 JN te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q 8005. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Kethel Zuid"; bestem- mingen "Bijzondere gebouwen". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat de maximum toegestane oppervlak aan bebouwing en de afstand van een gevel tot de erfafscheiding wordt overschreden. Het bouwplan is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van een gebouw, anders dan een woning, mits het bouwen niet tot gevolg heeft dat eht aansluitend terrein voor meer dan 50 wordt bebouwd en dat de oppervlakte die op grand van het geldende bestemmingsplan voor bebouwing in aanmer- king komt met meer dan 50 wordt overschreden. Het voornemen om een tijdelijke sehoolgebouw te plaatsen op het perceel plaatselijk bekend Prinses Beatrixlaan 20, 3121 JN te Schiedam, voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een ontheffingsprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 09-07-2009 t/m 19-08-2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Evenementenvergunning international Music Photo Festival Door de burgemeester is een vergunning verleend aan de Stichting Music Inspired Art voor het houden van het International Music Photo Festival op diverse locaties in Schiedam van 4 juli tot en met 28 juli 2009. Dit evenement bestaat onder andere uit diverse foto-exposities in de diverse Schiedamse galerieen en een concert van het Rosenberg Trio op 18 juli 2009 van 20.30 uur tot 23.30 uur op de Grote Markt. op 18 juli 2009 van 20.30 uur tot 23.30 uur op de Grote Markt. Voor het volledige programma kijk op www.impfschiedam.com. Vanaf 8 juli 2009 ligt een afschrift van de vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Binnen zes weken kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaar- schrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aan- geven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester van Schiedam een be zwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de voorzineingenrechter zijn wel kosten verbonden. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Lokaft

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4