S y Burgemeester geeft Sveaparken kroon terug Koninklijke onderscheiding 201 Aanvragen voor 15 juli 2009! Ruil uw bromfietscertificaat om voor 1 oktober www.schiedam.nl Gemeenteberichten Ter visie legging Ontwerp Landschapontwikkelingsperspectief Midden-Delfland® 2025 (LOP) Als gemeente werken wij samen met de gemeenten Delft, Rotterdam- Overschie.Vlaardingen, Maassluis en Midden-Delfland en het Hoogheem- raadschap van Delfland aan het intergemeentelijk Landschap-ontwikkelings- perspectief (LOP) Midden-Delfland® 2025. Het LOP is in concept gereed en is mede dankzij de inzet van burgers, ondernemers en belangenverenigingen tot stand gekomen. Voordat wij de besluitvorming over het LOP voorbereiden, willen wij ieder- een graag inzage geven in de voorgestelde koers en bijbehorende maatrege- len. Om van u hierop uw reactie te horen. Wij zullen alle readies nauwkeurig bekijken en zorgvuldig afwegen of zij aanleiding geven om het ontwerp LOP op onderdelen aan te passen. In het najaar leggen wij het LOP ter besluit vorming voor aan alle betrokken gemeenteraden. Het LOP bieden wij dan ook aan de verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Delfland aan. Waarom een Landschapontwikkelingsperspectief 2025 voor Midden-Delfland? (LOP) In 2009 loopt de Reconstructiewet af die sinds 1977 het Midden-Delfland- gebied beschermt tegen de oprukkende verstedelijking en glastuinbouw vanuit de omliggende steden. Door deze bescherming is het Midden-Delf- landgebied nu een van de laatste nog open gebleven, agrarische cultuurland- schappen in de Zuidvleugel van de Randstad. En dat willen we graag zo houden. Want dit gebied geeft iedereen die in de omgeving woont letterlijk ruimte. Ruimte om op adem te komen, ruimte om ver van je af te kunnen kijken, ruimte voor natuurbeleving. Het einde van de Reconstructiewet betekent niet dat ook het Midden- Del flandgebied af is. Als samenleving ontwikkelen wij ons voortdurend. Maar ook het klimaat verandert. Wij zien het als onze gezamenlijke opgave om passend op deze ontwikkelingen te reageren. Met het LOP zetten wij onze gezamenlijke koers uit voor de ontwikkeling van het Midden-Delflandgebied tot 2025. Daarbij hebben wij de gebiedsvisie Midden-Delfland® 2025 uitgewerkt in een concreet ruimtelijk ontwikke- lingsplan voor het gehele gebied. Dit plan hebben wij vervolgens doorvertaald naar ontwikkelingsrichtingen voor alle 19 polders in het Midden-Delfland gebied. Het LOP vormt daarmee een belangrijk (toetsing)kader voor het initieren, beoordelen, afwegen en vaststellen van nieuwe ruimtelijke plannen (zoals bestemmingsplannen) en projecten. Met het LOP in de hand kunnen de betrokken gemeenteraden in de toekomst antwoord geven op de volgende vragen: - Welke ontwikkelingsmogelijkheden zijn er voor agrarische bedrijven bij hoge grondprijzen, beperkte kans op schaalvergroting en een problema- tische bedrijfsopvolging? - Waar in het gebied kan invulling worden gegeven aan de toenemende recreatieve vraag vanuit het omringende stedelijke gebied? - Wat is er nodig om de bereikbaarheid van het gebied voor de recreant van uit de steden te verbeteren en welke recreatieve routes (pleziervaart, fiets, wandelen etc.) vragen om verdere ontwikkeling? - Hoe kan worden voorkomen dat de bereikte resultaten van een nagenoeg afgeronde grootschalige reconstructie door verrommeling weer teniet worden gedaan? - Hoe kunnen de cultuurhistorische waarden van Midden-Delfland het best worden bewaakt en de natuurwaarden versterkt? - Hoe kan een positieve wederkerigheid tussen de omliggende steden en het Midden-Delflandgebied ontstaan? Voor het beantwoorden van deze vragen brengen wij in het LOP de huidige kwaliteiten van het Midden-Delflandgebied in kaart en laten wij zien waar wij het belangrijk vinden om deze in stand te houden dan wel te versterken. Daarnaast geven wij met het LOP aan waar economische, ruimtelijke en re creatieve ontwikkelingen in het Midden-Delflandgebied wenselijk en moge- lijk zijn om haar functie van authentiek landschap en 'groene binnentuin' van de stedelijke omgeving te kunnen vervullen. De kwaliteit van het landschap en de relatie met de stad zijn de pijlers van het LOP. Bekijken van het ontwerp Landschapontwikkelingsperspectief Midden- Delfland® 2025 (LOP) Het ontwerp LOP ligt van 9 juli 2009 tot en met 4 September 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stads- kantoor, Stadserf 1 te Schiedam. U kunt het ontwerp LOP ook digitaai raad- plegen en/of downloaden van de gemeentelijke website www.schiedam.nl Reageren op het ontwerp Landschapontwikkelingsperspectief Midden-Delfland® 2025 (LOP) Gedurende de termijn van de ter visie legging kunt u uw schriftelijke reactie sturen naar: college van Burgemeester en wethouders t.a.v. het hoofd van de afdeling ROVG (Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam). Wij vragen u om in uw schriftelijke reactie duidelijk uw naam en adres te vermelden en aan te geven dat het gaat om het ontwerp Landschapontwik- kelingsperspectief Midden-Delfland® 2025. Uw reactie dient uiterlijk 4 September 2009 in het bezit te zijn van de gemeente. Op zaterdag 4 juli jl. vond de officiele oplevering plaats van het complex Krona in Sveaparken. Burgemeester W.M. Verver-Aartsen verrichtte tijdens een feestelijke bijeenkomst de officiele hande- ling waarmee Sveaparken letter lijk haar bekroning heeft gekregen. Daarmee gaf ze de wijk symbolisch de kroon terug die haar tijdens de start van de bouw in mei 2007 in bewaring was gegeven. i t Door de toevoeging van Krona en het bijbehorende, gezellige winkel- plein met voorzieningen, waarvan alle bewoners uit de wijk kunnen profiteren, is Sveaparken nu com- pleet. Op het plein bevinden zich inmiddels een supermarkt, verschil- lende winkels en een gezellig terras waar het goed toeven is. Hoewel Krona zich onderscheidt door zijn gedurfde architectuur is het gebouw qua ontwerp en materiaalkeuze afge- stemd op de omliggende bebouwing. Zo is voor alle gebouwen in het gebied dezelfde steensoort gebruikt, maar steeds in verschillende kleur- verhoudingen wat zorgt voor een levendige en exclusieve uitstraling. Sveaparken is ontwikkeld volgens het Zweedse woonconcept. Met zijn warme kleuren, in het oog springen- Foto's: Leendert van der Waal de architectuur en vloeiende over- gang tussen privd-tuinen en openbaar groen is een woonwijk gerealiseerd die zich in meerdere opzichten onderscheidt van andere wijken. De befaamde architect en steden- bouwkundige Ralph Erskine teken- de voor het masterplan van Svea parken. lemand kan in aanmerking wor den gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hier- voor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bij zondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wel- licht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Omdat aan de aanvraag van een Ko ninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratiever- lening op 29 april 2010 voor 15 juli 2009 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de bur gemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloa den via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabi net van de burgemeester, telefoon- nummer 010-2191163 of per e-mail g.vd.schee@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. De ze informatiefolder en overige informatie zijn eveneens verkrijg- baar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, wor den Koninklijke onderscheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Bent u in het bezit van een bromfietscertificaat? Dan dient voor 1 oktober 2009 het certificaat om te ruilen voor een bromfietsrijbewijs (rijbewijs categorie AM). Na 1 oktober 2009 is het certificaat niet meer geldig en dus ook niet meer omwisselbaar! Heeft u in de tussentijd een autorijbewijs gehaald dan is omwisselen niet nodig. Op het autorijbewijs wordt automatisch categorie AM (bromfietsrijbewijs) bijge- schreven. Voor het aanvragen van het rijbewijs categorie AM moet u een pasfoto meebrengen, gemaakt door een professionele fotograaf. Deze zijn op de hoogte van de eisen die aan de foto gesteld worden. Verder moet u uw bromfietscertificaat meebrengen en een geldig identi- teitsbewijs (paspoort of identiteitskaart). De kosten voor het aanvragen van een rijbewijs bedragen 34,00 euro. Als u het rijbewijs AM heeft aangevraagd kunt u dat na vijf werkdagen weer ophalen. Sinds 1 oktober 2006 bestaat er geen vrijstelling meer voor het aanvragen van een bromfietscertificaat of brom fietsrijbewijs voor mensen die voor 1980 geboren zijn. Voor het verkrijgen van een bromfietsrijbewijs moet een theorie-examen gedaan worden bij het CBR. Nadere informatie hierover kunt u krijgen bij het CBR tel. 0900- 227 0227. Voor het omruilen van het bromfietscertificaat kunt u in de Stadswinkel terecht tijdens de openingstijden of u kunt een afspraak maken via tel. 010- 219 1888. Openingstijden Stadswinkel: Maandag van 12.00 uur tot 16.00 uur Dinsdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Woensdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Donderdag van 8.00 uur tot 20.00 uur Vriidag van 8.00 uur tot 16.00 uur 8 juli 2009 nummer 27 Pagina 2 D Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 56 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@9CWedam.n! Stadswinkel, Stadserf 1 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam lnfomrtatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5