i X DE WONDER it gemeente Schiedam r ft f Op woensdag 8 en donderdag 9 juli 2009 vergadert de gemeenteraad. Beide vergaderingen beginnen om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergaderingen zijn live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una- niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stuk- ken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstukken). Inci- denteel gebeurt het dat overeenstem ming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Naar aanleiding van de vergadering van de commissie Samenleving en Bestuur van 29 juni 2009 zijn de volgende ondenverpen ah B-stuk op de raadsagenda van 8 juli ge- plaatst: Schikking met Heijmans Bouw inzake vereniging Hargasport Om aan de financiele problemen rond de bouw van het nieuwe ver- enigingsgebouw van Hargasport een einde te maken, heeft het col lege een regeling getroffen met het bouwbedrijf en de vereniging. De gemeente betaalt het bouwbedrijf 185.000 euro en daarmee is de deal rond. Van dat bedrag moet de ver eniging aan de gemeente 35.000 euro terugbetalen. Drie huidige bestuursleden staan daarvoor borg. Alle fracties vinden dat een si- tuatie als deze nooit meer mag voorkomen. GroenLinks heeft er veel moeite mee dat enkele be stuursleden persoonlijk borg staan voor de terugbetaling. D66 is zelfs van mening dat de gemeente het bedrag gewoon zelf moet betalen. De PvdA stelt vast dat het col lege goede stappen heeft gezet om dit soort problemen voortaan te voorkomen, door onder andere een aansprakelijkheidsverzekering af te sluiten voor verenigingsbe- stuurders. Alle fracties zijn blij met deze beleidsnota. Het werven en behou- den van vrijwilligers wordt door alle partijen belangrijk gevonden. Het CDA stelt dat het college met het verzekeren van vrijwilligers, het bevorderen van deskundigheid en het verminderen van regels de drempel voor het vrijwilligerswerk Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer op 6 juli 2009 hebben besloten de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicap tenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaat sing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij verder verlaagt. Leefbaar Schie dam vindt dat vrijwilligers beter moeten worden gei'nformeerd over wat ze van de gemeente mogen verwachten. De PvdA wijst erop dat het Steunpunt Vrijwilligers werk Schiedam niet voldoende is toegerust om de toenemende vrij- willigerstaken aan te kunnen. De gemeente zou daar extra aandacht aan moeten geven. De nota vrijwilligerswerkbeleid wordt door alle fracties goed- gekeurd. Verder is tijdens deze commissie- vergadering aan de orde gekomen: Jongerencentrum Noord Een aantal fracties heeft meege- daan met een excursie Waalwijk en Rijen, om de jongercentra in deze gemeenten te bekijken. Alle zijn enthousiast en willen dat Schiedam zo snel mogelijk werk maakt van het jongerencentrum in Schiedam Noord. Wethouder Daskalakis wil eerst nog een sonderingsonderzoek doen en bij de begroting 2010 de kosten voor de bouw van het cen trum veiligstellen. Dat schiet bij de PvdA in het verkeerde keelgat. De hele raad zit te wachten op deze jongerenvoorziening, zodat het geen enkele probleem kan zijn om er nu meteen mee aan de slag te gaan. De wethouder brengt dit standpunt over in het college en burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het be- streden besluit. Als u dat wilt berei- ken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor- zal het stappenplan nog voor de raad van 9 juli aan de raadsleden toezenden. Tijdens de vergadering van de com missie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer van 30 juni 2009 is het vol gende onderwerp als B-stuk op de raadsagenda van 8 juli geplaatst: Milieubeleidsplan en Klimaat- beleidsplan 2009-2012 De commissieleden hebben hun mening over het concept gegeven en kregen de gelegenheid (aanvul- lende) vragen te stellen aan de wethouder. De fractie van Groen Links heeft voor de vergadering vragen ingediend waarvan tijdens de vergadering is afgesproken de beantwoording schriftelijk af te doen. Dit is inmiddels gedaan door middel van een brief van wethou der Haan van 3 juli jl. Deze brief is op de website van de gemeente, bij het agendapunt 9 van de raads vergadering van 8 juli a.s. op te vragen. Tijdens de vergadering van de com missie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer van 30 juni 2009 is het vol gende onderwerp ah B-stuk op de raadsagenda van 9 juli geplaatst: Het advies van de subcommissie onderzoek der rekening aan de le- den van de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer om de re kening vast te stellen, is besproken. Vanwege het feit dat de wethouder voor de raadsvergadering van 9 juli as. schriftelijk wil ingaan op de twintig aanbevelingen van de subcommissie is besloten de reke- ziening in te dienen bij de president van de Arrondissementrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, post- bus 3981 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewon- nen bij dhr. Th. Breedeveld tel. nr. 2191864. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Infor- matiepunt in de Stadswinkel van het ning als B-stuk op de raadsagenda te plaatsen (zie punt 10). De raadsagenda van 9 juli a.s. be- vat ook de Zomernota 2010 (VR 63/2009). De Zomernota be vat de ingredienten om de Schiedamse pro- grammabegroting voor 2010 sluitend te maken. Het college van burgemeester en wethouders geeft daarin aan hoe het erin geslaagd is om voor een deel dekking te vinden voor het ontstane tekort van de gemeente, maar geeft ook oplossingsrichtingen aan voor de noodzakelijke financiele ombuigingsoperatie in de komende jaren. De gemeenteraad is donderdag aan zet om haar beleidsambities aan te geven en keuzes te maken. Informatie over het spreekrecht Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen geza- menlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (be spreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aan- vang van de vergadering bij de grif- fier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel 010-2191041 Meer informatie over de commis- sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Be- stuurs Informatie. Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze be kendmaking. Schiedam, 8 juli 2009 Namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt FsQQur (VR 59/2009) Nota vrijwilligerswerkbeleid 2009-2012 'Werk maken van vrijwilligers' (VR 60/2009) Villastraat voor pand nr. 117 (3112 TC) (VR 61/2009) Programmarekening 2008 (VR 62/2009) for o living planet

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8