Dicht bi huis De Kring weet nu alles over plaatselijke politiek Jx xingCeap uUnkeiS chicdam De Hypotheker heeft een beter aanbod dan je bank. Jazeker. De Hypotheker. Van achterblijver naar bolleboos Krantnetel Sinterklaas is er vroeg bij Vrijdagavond is het tropisch warm. Die avond wor- den er tv-opnamen in de binnenstad gemaakt. Heuse filmopnamen met bekende Nederlanders als Dieuwertje Blok en Jeroen Kramer van het Jeugd- journaal. 'He moet je je winterjas niet aantrekken,' roept een terrasbezoeker op de Grote Markt brutaal naar wat acteurs. Vanavond wordt voor het 'Sinter- klaasjournaal; De Film' opnamen gemaakt. Tja Sin terklaas, u leest het goed in hartje zomer. Waarom in Schiedam? Omdat Schiedam is uitverkoren voor de officiele Sinterklaasintocht. Schiedam in het nieuws en dan ook in de bioscoop. En daarvoor moeten nu al - hartje zomer - buitenopnamen gemaakt wor- den. De Film en de Intocht worden beiden rond 14 november uitgebracht. Een aantal scenes waaronder de eindscene zijn ge- situeerd op de Schiedamse kade voor het Coopmu- seum. Daar staan al tientallen Schiedamse figuran- ten te wachten op de opnames waarbij ze ook moe ten zingen. Een vluchtscene wordt opgenomen op de Grote Markt met een vrachtwagen vol cadeautjes. Die vrachtwagen wordt gestolen of meegenomen door ijverige Pieten met druppelvrije schmink want het is boven de 25 graden. Ook andere acteurs in overall hebben gewone, ja zelfs zomerse kleren aan. Hoe gaat dat er uit zien van de winter? Op de vrachtwagen staat met grote letters de naam van het vervoersbedrijf. Maar door de letters is een kruis geplakt met tape. We horen van de filmcrew dat die letters en tape keurig 'weggeveegd' worden zodat er een neutrale pakjeswagen overblijft. Dat kunnen ze allemaal op de montagetafel. Op de Grote Markt springen de Hoofdpiet, Welles Piet en andere pieten vrolijk in het rond. 'Cut,' schreeuwt de floormanager en het terraspubliek mag weer zomers kletsen. Het is alweer een tijdje geleden, maar ze zijn er nog vol van. Als aandenken hebben de leerlingen van groep 6 van basisschool De Kring een mooi verslag op tafel liggen, waarin alles te vinden is over hun bezoek aan de gemeente raad, afgelopen mei. Het gebeurt niet vaak dat leerlingen al zo vroeg in con tact komen met de plaatselijke politiek. Docente Tania op't Ende vertelt dat zij er ook pas laat achter kwam dat het bij- voorbeeld voor groepen 8 heel gewoon is eens een kijkje te nemen op het Stad- serf. Maar zij wilde er met haar groep 6 naar toe en dat was een heel ander ver- haal. Ze besloten een brief te schrijven aan mijnheer Gordijn, de griffier, en ze kregen meteen een leuke brief terug. Ze waren van harte welkom in de Aleida- zaal. De burgemeester hebben ze niet gezien maar ze hebben wel veel over haar geleerd. „Bijvoorbeeld dat ze niet de baas van de stad is, maar wel baas van iedere Schiedammer", vertelt Husa. En Lisa weet waarom de raad een on- even aantal leden heeft. „Omdat ze dan bij stemming nooit gelijk uitkomen." 010 - 4260919 06 - 44365030 sks-schiedam@live.nl Ma-za 09.00-17.00 uur Nergens kunt u 20 goedkoop uw huis inrichten als bij ons. Wij verkopen o.a. alle merken wasautomaten ijskasten. bankstellen. salontafeis. enz enz. en Wf halefi uw nog bruikbare huisraad GRATIS bij u op, tevens ontruimen wij woningen. lilianefonds.nl Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 8 juli 2009 XQ84-f FRANK WILLEMSE Ze hebben allemaal qenoten van het project over Schiedam en de gemeenteraad, de leerlinqen van groep 6 van De Kring. Laat kinderen met een handicap weer meetellen. gratis ptaatsing Loopt je rentevaste periode af? Als straks de rentevaste periode van je hypotheek afloopt, ontvang je als het goed is een nieuwe offerte van je bank. Je zult merken dat je nieuwe rente een stuk hoger ligt dan je oude. Hoger ook dan noodzakelijk. Bij bestaande klanten gooien banken er namelijk heel vaak wat rente bovenop, omdat ze ervan uit gaan dat je toch wel bij ze blijft. Kom daarom, voordat je ook maar lets tekent, langs bij De Hypotheker. Daar doen ze drie dingen: ze checken de offerte, kijken of de hypotheek nog bij je situatie past, en doen een aanbod dat guns- tiger voor je uitvalt dan dat van je bank. Schiedam, Broersvest 64, (010)473 11 50 www.hypotheker.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9