Dicht bij huis Bij De Hypotheker kan je voor een afspraakookna werktijd en op zaterdag terecht. Natuur in onze omgeving Jazeker. De Hypotheker. Lou Reed in het Filmhuis Geen bommen onder Schieveste Veiling Ventura voorjeugd'Kika' In het kader van het eerste International Music Photo graphy Festival (IMPF), dat tot en met 28 juli gehouden wordt, vertoont het Filmhuis twee muziekfilms. Het festi val toont het werk van meer dan 50 internationale foto- grafen die muziek als leidend thema in hun werk gekozen hebben met zes thematen- toonstellingen in Schiedam- se galeries. Vrijdag 17 juli is Lou Reed's Berlin te zien. Lou Reed, de vroegere frontman van The Velvet Underground en sinds jaar en dag soloartiest, brengt in 2006 - 33 jaar na de release - zijn album 'Ber lin' voor het eerst live ten gehore. Regisseur Julian Schnabel ontwierp het decor van de show en legde de vijf New Yorkse optredens geheel vast op film. Deze documen- taire is het resultaat daar- van. Julians dochter Lola is verantwoordelijk voor de de impressionistische filmpjes die tijdens het optreden ge- projecteerd worden. De film toont Reed op zijn best: ge- concentreerd, toegewijd en op sommige momenten zelfs aangedaan. Het geluid is bijzonder helder en opzwe- pend. Aanvang is 21.00 uur, kaar- ten kosten zeven euro. Re- serveren via 473 30 00. Tijdens graafwerkzaamhe- den, ter voorbereiding op de ruiming van twee vermoe- delijke bommen op Schie veste, is gebleken dat er zich wel twee objecten onder de grond bevinden maar dat deze geen explosieve lading hebben. Lang ging men er bij de gemeente van uit dat zich hier twee explosieven uit de Tweede Wereldoorlog zouden bevinden, maar een speciaal onderzoeksbureau heeft geen zogenaamde ver- storingen kunnen meten. Waarschijnlijk zijn de explo sieven bij een eerdere rui- mingsoperatie al verwijderd. De voor gisteren geplande ruimingsoperatie is nu van- zelfsprekend komen te ver- vallen. Volgens burgemeester Ver- ver staat niets nu de verdere ontwikkeling van Schieveste nog in de weg. Tijdens het tentenkamp van de jeugd van handbalvereni- ging Ventura, in het weekend van 4 en 5 juli, hebben jeugd- leden tien mooie schilderijen gemaakt. Ouders konden hierop bieden tijdens een veiling en legden in totaal 475 euro neer voor KIKA. In de jaren zestig, toen het Prinses Beatrixpark in Schiedam ongeveer 10 jaar bestond, was de biotoop heel geschikt voor Spotvo- gels. Als kind zochten we dikwijls naar vogelnestjes (trouwens een hele slechte gewoonte!) en vonden toen 00k het nest van de Spot vogel. Bijna altijd verstopt in vlierstruiken. Het nestje was aan de binnenzijde mooi glad afgewerkt en bevatte 4 a 5 prachtig lichtpaarse eitjes met zwarte stipjes. Ik denk dat Spotvogels toen veel al- gemener waren. Tegenwoor- dig mag je blij zijn als je er eentje aantreft in onze om geving. Nog steeds vind je ze in parkachtige landschappen die voorzien zijn van ver- spreide groepjes bomen met een goede onderbegroeiing. Ook de rijk begroeide boe- renerven in Middendelfland zijn een hele geschikte habi tat. De zang van de Spotvogel vind ik persoonlijk behoren tot de mooiste van onze avi fauna en is heel afwisselend, waarbij andere vogels (soms meer dan 30 soorten) ge'imi- teerd worden. Toch heeft ook de Spotvogel voor een deel een soorteigen zang waaraan je meteen de zang herkend van de Spotvogel. Prachtig is het oranje aan de binnen zijde van de snavel te zien als de Spotvogel voluit aan het zingen is. Broeden doen ze in heel Europa tot in Centraal- Siberie behalve in Engeland en Ierland. Ze blijven maar heel kort van medio april tot September in ons land. Over- winteren doen ze in tropisch Afrika. Hiervoor trekken ze in een breed front over oe Middellandse zee. Laten we hopen dat de Spotvogel zich in ons land kan blijven hand- haven. Ik zou zijn zang in het voorjaar voor geen goud wil- len missen! voor verandering. leel veel kinderen Het is tijd voor verandering... Change! ledere dag worden heel veel kinderen in Nederland gepest. Dit is niet goed en jullie kunnen hier nu iets tegen doen. Willen jullie weten hoe? Kijk dan snel op... icidstegengewefd >nl Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdaq 15 juli 2009 X085-C De Spotvogel; briljant imitator SCHIEDAM> Prachtig is het oranje aan de binnenzijde van de snavel te zien als de is. Hij is een bijzonder goede imitator. Spotvogel voluit aan het zingen BENVANDE@>GMAIL.COM "Ik moet even naar De Hypotheker, ben over een uurtje weer terug"is een zin die niet veel werkgevers zullen accepteren als reden om het werk even neer te leggen. Gelukkig zitten er bij De Hypotheker mensen die flexibel genoeg zijn om buiten onflexi- bele werktijden een afspraak te maken. Dus, mocht jij nou zo iemand zijn die doordeweeks werkt,dan kun je altijd bellen naar 010 - 473 11 50 voor een afspraak op een andere dag. Of op een ander tijdstip. Want De Hypotheker is een financiele dienstverlener die zich ook buiten de kantooruren om je toekomst bekommert. www.hypotheker.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11