Sport Nieuwe wedstrijdleider Los Amigos Judoka Dogan Tekin maakt de keuze voor Turkse nationale ploeg Sportflitsen Aanleg semi-waterveld Open golfdag op Delfland Tweede leven turnpakjes Dijkstra op kop Ketheltoernooi De Jong wint'Holy' WK ruziet Hockeyvereniging Spirit heeft een start gemaakt met de aanleg van een semi-waterveld. Na de renovatie van het clubhuis zijn vorige week de werkzaamhe- den aan het veld begonnen met het verwijderen van de oude toplaag van het te veld. De komende weken moet de nieuwe toplaag worden aangelegd die mede dankzij het Fonds Schiedam Vlaardingen mogelijk is gemaakt. Golfbaan Delfland aan de Abtsrechtseweg t in Schi- pluiden houdt zaterdag 18 juli van 12.00 tot 16.00 uur open huis. Tijdens de open golfdag kunnen be- zoekers deelnemen aan gratis clinics. Deze starten elk half uur en duren zo'n anderhalf uur. Delfland heeft 10 PGA professionals bereid gevonden demon- straties te geven en de ins eh outs van het golfen uit de doeken te doen. Voor kinderen is er om 14.00 uur speciale clinic. De laatste reguliere clinic start om 15.00 uur. Een inzameling van oude turnpakjes door Leonidas Dovido leverde een mooi resultaat op. De Vlaarding- se turnclub besloot de turnkleding te schenken aan de Stichting Sovata die kleinschalige projecten opzet om de leefomstandigheden te verbeteren in achter- standsgebieden in Roemenie. De club kreeg een brief over de enthousiaste ontvangst van de turnpakken. Daarin stond dat hele groepen sporters zich nu kun nen kleden als een heus sportteam. Leonidas Dovido hoopt het turnen te hebben gepromoot. „Misschien zien wij straks een van de meisjes, terug in een van de vele turnwedstrijden." Het open dubbeltoernooi van tennisclub Los Amigos dat deze week wordt gespeeld in het Schiedamse Sterrebos heeft een nieuwe wedstrijd leider. Peter de Leede die het toernooi jarenlang droeg, heeft moeten afhaken van- wege een slopende ziekte. Los Amigos vond 4 leden om de taak van De Leede over te nemen. Van hen werd Jan Lentjes de nieuwe wedstrijd leider. Door alle personele wisselingen is het voor de Schiedamse club even span- nend of alles weer zo gladjes verloopt als voorheen. „Door het enthousiasme en de in- zet van alle leden die helpen, wordt het ongetwijfeld op- nieuw een gezellig toernooi", meent Lentjes. Bij Los Ami gos worden louter dubbels gespeeld. „Wij hebben op ni veau 5, 6 en 7 een mooie be- zetting. Bijna vol! Maar als we uitval hebben door regen, is er 00k nog wat speling." Het open schaakkampioen- schap van Vlaardingen is vo rige week maandag van start gegaan. In het zomerse toer nooi dat wordt gespeeld op sportcentrum Polderpoort was het eerste gewin voor Gert Dijkstra die ongesla- gen bleef en won van Bas van Driel, Ralph Simon en Bert den Uijl. Naaste belager Arie Verschoor won 2 maal maar moest remise aanbieden te- gen Jan van Elburg. In cate- gorie 2 is Dirk Brijs de voor- lopigeklassementsleider. Het populaire schaaktoernooi duurt nog tot 24 augustus. Meer informatie bij schaak- club CHESS, 010-4341365. Zomerstop of niet, WK is reeds druk doende met het Ketheltoernooi dat op 13 en 15 augustus wordt ge speeld op sportpark Kethel. De Schiedamse 4e klasser heeft samen met naaste buur sc Spaland de Vlaardingse clubs CION en CWO zo ge- strikt voor deze oefenwed- strijden. Het gaat in het toer nooi om ballen. De winnaar krijgt er 4, nummer 2 wint er 3 en de andere teams 2 en 1 ballen. Donderdag 13 augus tus wordt Spaland-CION en WK-CWO gespeeld en op zaterdag 15 augustus Spa- land-CWO en WK-CION. Mark de Jong maakte zondag zijn favorietenrol waar in de finale van het Holy Open in Vlaardingen. De Rotterdam- mer versloeg in categorie 2 de als 2e geplaatste Ronald Tij- veleijn. Tijveleijn gaf in de 2e set de partij op. Bij de vrou- wen was er een verrassende winst voor Vivian Polak. Zij versloeg de als le geplaatste Ilona van de Wetering. In ca tegorie 3 pakte Van de We tering wel de winst in het sterk bezette open toernooi. In de finale was zij sterker dan clubvrouw Annemarie van Assendelft, 6-3 en 7-5. De winst op dit niveau ging bij de mannen naar Vlaar- dinger Boy Vergeer. Hij won de eindstrijd na opgave van Chris Berkouwer. Voetbalclub WK en sport- wethouder Daskalakis ruzi- en over de herinrichting van de sportvelden in Schiedam. De wethouder beschuldigt de voetbalclub ervan niet mee te werken aan de oplossing die de gemeente biedt om het ruimteprobleem op sport- park Kethel te lijf te gaan. WK zou volgens die plannen op zaterdag een groot aantal jeugdwedstrijden moeten verplaatsen naar sportpark Harga waar een overschot aan velden blijkt. WK geeft aan dat het geen werkbare optie is wedstrij- den op 2 lokaties te spelen en beschuldigt de wethou- der er op haar beurt van dat deze geen oor heeft voor de oplossingen die de club aan- draagt. Dogan Tekin kreeg half fe- bruari een aanbod dat hij niet kon weigeren. De judoka van Sportinstituut Schie dam werd door de Turkse judobond gevraagd uit te ko- men voor Turkije. „Zo'n aan bod heb ik 00k in de jeugd al eens gehad maar ik heb er toen vanaf gezien omdat ik gewoon voor Nederland wilde uitkomen. Die situatie is nu veranderd. Ik judo in de categorie tot 81 kilogram en zit daar achter Guillaume El- mont. Hij is wereldkampioen geweest. Bij de Nederlandse judobond krijg je dan zo'n beschermde status dat het voor de concurrentie heel moeilijk is hem te passeren. Ik kan toernooien winnen zoals vorig jaar in Rotter dam maar de voorkeur blijft toch steeds naar Guillaume Elmont uitgaan. Ik ben nu 24 jaar. Als ik nog aan EK's, WK's en de Olympische Spe len wil deelnemen, moet ik het nu doen. Omdat dit voor Nederland "lastig wordt, ben ik zo blij met het aanbod uit Turkije. Dat geeft mij de kans mijn droom waar te maken. Turkije is bezig een judop- loeg op te bouwen voor de Spelen in Londen en ik ben gevraagd om mee te doen in het voorbereidingstraject." Toch moest Tekin er wel even over nadenken. „Je stapt toch in een ongewis avontuur. Ik kende de Turk se bond niet en tot voor kort 00k geen andere Turkse ju- doka's en daarmee moet ik nu regelmatig op pad. Daar- naast is alles bij de Turkse bond nog niet zo goed gere- geld als in Nederland. Ook betekent deze keuze dat ik definitief afscheid moet ne men van mijn trainer/coach van Sportinstituut, Arthur den Hamer. Hij was vanaf de jeugd mijn steun en toe- verlaat. Ik zal hem langs de mat missen. Met een simpele handbeweging of korte kreet begrepen wij elkaar. Ik heb wel even een traantje gela- ten toen 2 weken geleden de overstap definitief was. Ik blijf wel waar mogelijk wer ken bij Sportinstituut Schie dam maar als trainer/coach moet ik hem missen." Dogan Tekin besloot al eer- der mee te trainen bij topju- doschool Kenamju in Haar lem. Den Hamer vertelt dat Tekin in Schiedam met kop en schouders boven de an dere judoka's uitstak. „In Haarlem kan hij sparren met de top van Nederland in zijn klasse. Onder meer met Guillaume Elmont zelf. En bondscoach Maarten Arens is daar trainer." De Schiedamse judoka ver telt dat deze samenwerking gewoon blijft bestaan nu hij voor Turkije uitkomt. „Maarten Arens had begrip voor mijn besluit en had er geen problemen mee als ik in Haarlem bleef trainen. Ook kan ik nog steeds naar de centrale trainingen in Utrecht." Twee weken ge leden maakte Dogan Tekin zijn debuut voor Turkije in het 'Championship of the Bosporus'. „Een heel sterk bezet toernooi maar ik ver- raste de TUrkse ploeg door als enige een medaille te winnen. Helaas verloor ik de finale. Er had meer ingeze- ten maar in de finale liet ik mij teveel gaan. Daar wreek- te zich meteen dat Arthur den Hamer niet langs de mat zat. Hij weet mij altijd rustig te houden. Maar ik heb wel meteen mijn visitekaartje af- gegeven." Tekin proefde in Istanbul ook meteen iets van de ver- schillen in sportbeleving tussen Turkije en Neder land. „Hier in Nederland is men een stuk nuchterder. Daar staat meteen een heel volk van 70 miljoen mensen achter je. Dat geeft een hoop extra druk maar dat vind ik niet erg. Ik heb druk nodig om te presteren." De komende tijd staan er verschillende trainingskam- pen op stapel onder meer in Georgie. „0p 'kamp' trainen met topjudoka's uit Oost-Eu- ropa. Maar eerst ga ik op va- kantie. Dan kan meteen de ontsteking aan mijn elleboog genezen." Die blessure komt op een lastig moment want Dogan Tekin zou graag uitkomen voor Turkije op het WK dat eind augustus in Rotterdam gehouden wordt. „Nu mis ik een belangrijk selectiemo- ment en het is even afwach- ten hoe de bond daarmee omgaat." Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdaq 15 juli 2009 WX93-b H Het 5e dubbeltoernooi van Los Amiqos aan de Prins Bernhardlaan 123 in Schiedam is maandaq van start qeqaan. Natuurlijk qaat het 00k in dit tennistoernooi om winnen en verliezen maar Los Amiqos maakt veel werk van het randqebeuren. „Wij hebben een qoede bar- en natuurlijk keu- kenbezettinq. Er is elke daq een andere menu zodat de inwendiqe mens niet te kort komt." De heren-, dames- en qemenqd dubbels worden tot zondaq qespeeld. Foto: Roei Dijkstra SCHIEDAM> Op naar EK, WK en Olympische Spelen SCHIEDAM> Doqan Tekin samen met voormaliq trainer Arthur den Hamer. Foto: Roqer van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17