lezersservice Ra z m nflxstouMi d Gezond en wel Kunstmatig sperma ontwikkeld r r Simpele balanstraining voorkomt enkelverstuikingen Win een paar comfortabele schoenen! CARAVANS MARCOlr stad 0909 - 50 50 344 miniwor Id Unieke lezersaanbieding Met korting naar de grootste overdekte miniatuurwereld van Nederland. Elke 2e kaartje tielft van de prijs. Tegen Inleverlng van daze coupon krljgan lezers van Maasstad weekbladen het goedkoopste van de l«f vooLUe helft van Laat je vervoersbewijs van die dag aan de kassa zien en ]e krijgt: 25% korting op een rondleiding achter de schermen OF 25% korting op onze DVD "Van Bunker tot belevlng" €9,25 €6,- €7,50 Een eenvoudig oefenpro- gramma, gebaseerd op een serie simpele balansoefe- ningen, reduceert het risico op een terugekerende en- kelverstuiking met 35 pro- cent. Dit concludeert baan- brekend VUmc-onderzoek. Enkelverstuikingen zijn de meest voorkomende sport- blessures. In Nederland vin den naar schatting 234.000 enkelverstuikingen per jaar plaats. De kosten van deze blessures lopen op tot meer dan 84 miljoen euro. Met name in het eerste jaar na een enkelverstuiking bestaat er een verhoogd risico op herhaling van dit letsel. In de helft van de gevallen leidt dat tot chronische pijn, lang- durige klachten en extra me- dische consumptie. Daarom is er een preventief oefen- programma ontwikkeld dat mensen zelf kunnen uitvoe- ren. De effectiviteit van dit programma is inmiddels on- derzocht. Een groep van 522 geblesseerde sporters (274 mannen en 248 vrouwen) tussen de twaalf en zeven- tig jaar oud werden verdeeld over twee groepen: een ba lanstraining- en een oefen- groep. De balanstraining be- stond uit drie trainingsses- sies per week van maximaal dertig minuten. De oefenin- gen werden steeds moeilij- ker en zwaarder naarmate de acht weken vorderden. De oefengroep van 256 sporters kreeg een acht weken durend neuromusculair oefenpro- gramma aangeboden. Alle sporters werden gedurende een jaar gevolgd. Tijdens deze periode rapporteerden 145 sporters een recidive- rende enkelverstuiking; 56 (22 procent) in de balans- trainingsgroep en 89 (33 procent) in de controlegroep. Deze studie toont aan dat het balansprogramma het risico op een recidiverende enkel verstuiking met 35 procent reduceert. Voor vrouwen die zonder eni- ge mannelijke inbreng graag moeder willen worden, is er goed nieuws. Wetenschap- pers zijn er namelijk in ge- slaagd menselijke zaadcellen te kweken. Zo kopten diver se Britse media vorige week woensdag. Met dit 'eureka-moment' zouden in de toekomst on- vruchtbare mannen toch kinderen kunnen verwek- ken. De wetenschappers verwij- derden stamcellen uit een enkele dagen oud embryo. Vervolgens hebben ze met een chemische behandeling in ruim een maand sperma- cellen ontwikkeld met de stamcellen. Professor Karim Nayernia leidde het onder- zoek en noemt deze stamcel- doorbraak een belangrijke ontwikkeling in het analy- seren en van het vinden van oplossingen voor mannelijke onvruchtbaarheid. Er zijn 00k kritische kant- tekeningen geplaatst bij de doorbraak. Zo hebben we tenschappers al laten we ten dat zij niet geloven in de kunst van kunstmatige sperma-aanmaak. Zaadcel- bioloog Allan Pacey van de universiteit van Sheffield noemt het onmogelijk om uit stamcellen volledig ontwik keld sperma te creeren. Of het in praktijk zal worden toegepast is nog lang niet ze- passen. Bovendien, zo lieten ker. In Groot-Brittannie is de onderzoekers weten, heb- het verboden om op een der- ben ze nog zeker 5 jaar nodig gelijke manier vruchtbaar- om de techniek te optimali- heidsbehandelingen toe te seren. www.corolie.nl cor olie UW LEREN BANKSTEL WEERALS NIEUW! BEL 0186-603268 VOOR PRIJSOPGAVE www.marcoleer.nl GOED DOEL puzzel Zo doet u mee! 7 i Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 15 juli 2009 TX96-a Nieuw! "Wereldstad Rotterdam" in miniatuur. Bijna 200 m2 nieuwe miniatuurwereld. Beleef het "oude" en "nieuwe" Rotterdam naast elkaar. Van de Erasmusbrug tot de Maasbruggen en van de Euromast tot station Hofplein. Het is allemaal terug te vinden in "Wereldstad Rotterdam". Toegangsprijzen: Volw. Kind 3 t/m 12 jaar Senior 65+ Gelegen in hartje Rotterdam op 5 minuten lopen vanat Centraal Station naast het Groothandelsgebouw (Weena 745 Rotterdam /T 010-2400501) Openingstijden: Wo en do: 12.00 tot 17.00 Vr., za en zo: 10.00 tot 17.00 In schoolvakanties ruimere openingstijden. Zie website voor exacte openingstijden. www.railzminiworld.nl KANTTEKENINGEN Voor nieuwe of gebruikte caravans B0VAG 0NDERH0UD SCHADESERVICE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 MARCO LEER B.V. NIJVERHEIDSWEG 31 HEINENOORD weekbladen vohooiing van aange nomen werk pratende vogel uitroep vetleqen- woordiger tup elektronische post stroming in de popmuziefc inwendig orgaan taaloefening eertxed betonen vanjaren her spoed pul tot op dit zeker onderricht oude lap gezicht zogenaamd luizeneitje woestijnbron Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Vul hier de gevonden letters in en bel het woord door via 0909-50 50 344 Design, comfort en duurzaamheid; daar staat het Nederlandse .schoenenlabel Loint's voor. Al vele jaren produceren zij schoeisel met gebruik van materialen die voldoen aan de allerstrengste milieu-eisen. Dit exdusieve model Character is gemaakt van plantaardig gelooid leer, is voorzien van een uitneembaar voetbed en zit als gegoten aan de voet. Kiik voor meer informatie op www.loints.com of: f bel 0416-272 399 Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 15 t/m dinsdag 21 juli 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). 4 x waarae 104,95 Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam. De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 22: totempaal. Een weekend in een tipi tent op Recreatiecentrum Ter Spegelt is gewonnen door: M. Braaf, Rotterdam. |©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21