podium journaal Internationaal hiphopfestival Street Science Brazil Rotterdam tovert hele stad om tot 'Rio aan de Maas' Hiphopsterren van het eerste uur verzameld in Rotterdam Op vakantie in eigen stad op Camping Rotterdam Improv Everywhere wil mensen aan het lachen maken Mesmarise Win kaarten voor een vet dance-event Improvisatie Alsof je door Rio de Janeiro loopt en niet door Rotter dam. Deze maand tovert Brazil Rotterdam pleinen en pleintjes om tot de levendige en sfeervolle ontmoetings- plekken zoals je die in Bra ziliaanse steden ook vindt. Op muren en bouwwerken verrijzen indrukwekkende kunstwerken van Brazili aanse graffiti writers. Kort- om, niet alleen in de cultu- rele instellingen, maar ook op straat, in de openbare ruimte, drukt Brazil Rotter dam een exotisch stempel op de Maasstad. Twaalf profes- sionele graffitikunstenaars zetten op verschillende plaatsen hun spuitbussen te- gen de muur. Wat begint met kale oppervlakten ziet de voorbijganger uitgroeien tot indrukwekkende kunstwer ken. Onverwachte kleurex- plosies van enorm formaat, die iedere voorbijganger even uit zijn dagelijkse routi ne halen. Samen vormen de kunstwerken een levensgro- te expositie in de open lucht, die op 1 augustus officieel geopend wordt op het plein voor het NAi. Je ziet er de humor er van i in of juist niet. Zeker is dat het New Yorkse gezelschap Improv Everywhere spraak- i makende projecten heeft. De club is op You Tube uitge- groeid tot cultfenomeen met projecten als Grand Central Frozen. Deze week is Improv i Everywhere in het kader van Your World actief in Rotter- i dam. Wat het is? Zoek op You Tube maar eens het filmpje 'Frozen Grand Central' op en je ziet het principe. Op exact hetzelfde moment staan 208 'undercover agents' ineens helemaal stil. Als versteende beelden staan ze tussen de nietsvermoedende 'gewone' bezoekers van het station, i „Weet jij wat er aan de hand i is?", vraagt een voorbijgan- ger aan iemand. „Het lijkt wel alsof ze allemaal stil- staan." In een ander filmpje verrassen ze een willekeurig bruidspaar met een'Surprise 1 Wedding Reception' in een i tent midden op straat. Ook grappig is 'The MP3 Experi- ment', waarbij deelnemers op een afgesproken tijdstip een i MP3-bestand op hun iPod starten en met de handen in de lucht rondspringen, dan- sen en een dutje doen. Hila- risch. Het begon in augustus 2001 toen Charlie Todd met twee vrienden in een bar zat. Ze vatten het plan op dat hij zich zou-voordoen als mu- zikant Ben Folds. „Drie uur later zat 'Ben Folds' op kos- ten van de zaak te drinken, omringd door vrouwen", vertelt Charlie. „Als acteur en nieuwkomer in de stad bedacht ik dat ik beter mijn eigen theater kon maken, dan te wachten tot iemand mij een rol zou aanbieden. Improv Everywhere was ge- boren." De belangrijkste re- den is lol maken: „Onze pro jecten zijn leuk voor degenen die eraan meedoen, degenen die ons toevallig aan het werk zien of die de filmpjes op internet bekijken. Wij vinden het geweldig om een leuk idee te bedenken en het dan uit te voeren. Het gaat er niet om mensen belachelijk te maken, we willen mensen gewoon aan het lachen ma ken." Het gezelschap maakt gebruik van deelnemers die via internet op de hoogte worden gebracht van de ac- ties. Maandag was de eerste dag in Rotterdam. Op het Stadhuisplein een freeze-ac- tie gehouden. „De gezichten van totale verstandsverbijs- tering van voorbijgangers: onbetaalbaar! Het schijnt dat iemand in zijn freeze net met een ijsje voor z'n mond stond. Vijf minuten lang mocht hij toekijken hoe zijn ijsje smolt!" In het jaar dat Rotterdam Jongerenhoofdstad van Eu- ropa is, geeft het HipHop- Huis de microfoon aan jon- geren van vandaag, giste- ren en morgen. Thema van 'Street Science 2009' is het verenigen van verschillende hiphopgeneraties. Naast op- tredens van de 'founding fa thers' uit de jaren '70 en '80 is er ook ruimte voor jong talent. Street Science brengt een compleet programma met shows, battles, work shops, films, talkshows, een tentoonstelling en after par ty's. Vrijdag komen internatio naal toonaangevende dan- sers, waaronder Movie One, Gemini, Crazy Smooth en Clara de Paris, naar Lanta ren/Venster om hun skills te delen met het publiek. Het programma eindigt in de avond met spetterende op- tredens van onder meer Ru- di Goblen en Pop'arazzi. Om 18.30 uur gaat Street Science officieel van start in het Cen trum Beeldende Kunst Rot terdam met de opening van de expositie 'From the Bronx to the Docks. 25 years of B- boy culture documented by Martha Cooper'. Fotografe Martha Cooper, de "grand dame" van graffiti en hip- hop, was de eerste die het fe- nomeen op beeld vastlegde. Haar foto's van de New York se hiphop scene uit de jaren '80 zijn te zien naast haar beelden van hiphop in het Rotterdam van nu. De ope ning wordt vervolgd met een lezing door levende legende Kool Here. Zijn 'block par ty's' uit de jaren '70 worden gezien als het officiele begin van hiphop. Voor het volledige pro gramma en ticketprijzen: www.streetscience.nl. De gezelligste camping van Nederland opent op 16 juli de deuren in het Sidelinge- park in Rotterdam-Over- schie. Op Camping Rotter dam van burgemeesteres Marja is voor volwassenen meer dan genoeg te beleven. Daarnaast zijn er extra veel activiteiten voor kinderen. Op vakantie in Rotterdam. Het kan van 16 tot en met 20 juli. In het Sidelingepark kunnen 'toeristen' hun ten- ten opslaan en genieten van een uitgebreid programma. Het terrein is gratis toegan- kelijk, maar wie zijn of haar tent wil opzetten moet daar- voor betalen. „Het mooiste moment is dat iedereen's ochtends wakker wordt en met een verdwaas- de kop zijn tent uit komt. Even wakker worden en dan weer verder feesten", zegt Kenny van de Productie. In de feesttent op het cam- pingterrein is elke avond wat te beleven. Zoals New York Ska Jazz Ensemble, Cam ping Rotterdam Kara-oke en Bingo, The Memphis Ma niacs, Loco Disco Show en Andre Manuel De Ketterse Fanfare. Speciale gast op za- terdag 18 juli is de Belgische Frank Sinatra: Eddy Wally. Eddy heeft er zin in: „De mensen gaan uit hun bol! Ik hou ook zo van Nederland, het is mijn tweede thuis- land." Smakeloosheid en goede smaak gaan hand in hand op Camping Rotterdam, zeker bij de Gouden Tent Contest. Ben jij een gewetenloze vies- peuk, dol op aandacht, sex en TV, heb jij veel humor en ben je ontzettend cool? Schrijf je dan in. In de kantine zorgen DJ's, oude Hollandsche Spelle- tjes, de Tour de France en veel bier dat het arme barrel op haar grondvesten zal tril- len. Met als een van de hoog- tepunten The Battle of the Draaiorgels! Op 18 juli staat het Rotter- dams Kampioenschap Bom- metjes op het programma. Winston 'De Bomb' Spetter- man uit Overschie zette vo- rig jaar het record op 27 me ter en 3 centimeter. „Ik had mezelf helemaal vol- gehangen met gouden kettin- gen en zonk als een baksteen naar de bodem, maar ik heb wel die trofee gewonnen!", jubelt hij in de campinggids. Kun jij over dit record heen spetteren? Meld je dan aan. Voor de kleine campingbe- zoekers zijn er veel activitei ten onder de noemer Kleine Koter Activiteiten. Zo kun nen ze met hun eigen ha- ringen, stokken, potten en pannen meenemen om met Convoi Exceptional muziek te maken. Andere activiteiten voor kin deren zijn Air guitar, plee- bekkenen, Boeren doe je zo en de Vieze Verhalen Vertel- ler, met een half uurtje vieze verhalen vertellen door de kinderen. Het volledige programma vind je op www.campingrot- terdam.nl. Niemand minder dan dein- ternationale super-dj's Bob Sinclar en Steve Angello staan vrijdag 17 juli in de Maassilo. Zij verwelkomen feestgangers in de sprookjes- achtige setting van Mesma rise. Bob Sinclar, natuurlijk bekend van Together, A won derful world en natuurlijk de hit Lala song met de Sugar- hill Gang. Ook Steve Angello behoeft eigenlijk geen intro- ductie met superproducties als Everytime we touch en Show me Love is hij door vele muziekliefhebbers al bewon- derd en geprezen. Als een van de drie members van het wereldberoemde Swedish House Mafia kan je erop re- kenen dat het dak eraf gaat. Daarnaast vertonen onder anderen ook Erick E., Benny Rodrigues, Gregor Salto en Quintino hun kunsten. Een combinatie van betoveren- de decors, een mix van een nationale en internationale sounds, bijzondere live acts en een hypnotiserende licht- show zullen voor een bijzon dere ervaring zorgen in maar liefst drie areas. Winnen Maasstad weekbladen mag 3x2 kaarten weggeven voor Mesmarise. Mail om kans te maken naam, adres en telefoonummer naar prijs- vraag@maasstad.nl o.v.v. Mesmarise. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 15 juli 2009 TX97-a ROTTERDAM) Braziliaanse pleintjes en street art in de openbare ruimte drukken exotisch stempel op Rotterdam ROTTERDAM) Tot en met zondag kun je in Rotterdam geconfronteerd worden met kleine of grotere theatrale inter- venties. Rotterdam doet zijn naam als hiphophoofdstad eer aan. Op 17,18 en 19 juli deint de Maasstad mee op de bonkende beats van de tweede editie van 'Street Science'. Het internationale hiphopfestival bij uitstek strijkt dit jaar neer in onder andere het Centrum voor Beeldende Kunst, WATT en Lantaren/Venster. ROTTERDAM) ROTTERDAM) Op Camping Rotterdam in het Sidelingepark is van 17 tot en met 20 juli voor jong en oud van alles te beleven. ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23