Dicht bij huis 'Kinderen niet buiten de groep laten staan' Weet een feestje in Groenoord rond De Concertmeester STRIPES Colofon Gratis afhalen Wljkkort De 5 Molens ook in de zomer open Orgelconcert Grote Kerk Schiedam Digitaal verwijzen naar ziekenhuizen Wandelen met rolstoelers Deze zomer Tai Chi in Schiedam-West Schiepoint Vlietland Ziekenhuis opent revalidatietuin Heidi van Leeuwen, coordi nator van Stichting Leergeld NWN, zegt dat niets zo erg is als kinderen die buiten de groep komen te staan om- dat hun ouders extraatjes als sport en schoolreisjes niet kunnen betalen. „Van zo'n isolement hebben zij als volwassenen nog steeds last." Gezinnen uit Schie dam, Vlaardingen en Maas- sluis komen voor een bijdra- ge van Stichting Leergeld in aanmerking als het inkomen minder is dan 120 procent van het bijstandsniveau. De steun is bedoeld voor school- gaande kinderen van 4 tot 18 jaar. In principe kan alles vergoed worden op het ge- bied van sport en scholing. „Maar er zijn grenzen. Dure sporten als paardrijden wor den bijvoorbeeld uitgesloten. Al krijgt men ook daarvoor nog wel eens een beperkte vergoeding. Elke situatie is weer anders en dat wordt per gezin bekeken." Van Leeu wen vertelt dat vorig jaar 336 kinderen geld kregen van Leergeld. „Dit jaar zitten wij na het le kwartaal op 134 kinderen maar onderzoek wijst uit dat eigenlijk 9000 kinderen in ons gebied voor steun in aanmerking komen. Helaas zijn wij nog niet bij iedereen bekend." Heidi van Leeuwen vult aan dat Leer geld nooit geld aan de gezin nen betaald. „Wij betalen rechtstreeks aan de clubs en scholen. De gezinnen krij- gen een cheque die zij bij de club of school kunnen inwis- selen. En als wij bijspringen met een fiets zodat de kinde ren ook echt naar de sport- club toe kunnen of met een computer dan zijn dat altijd tweedehands zaken." Leer geld wordt in Vlaardingen langzaam een begrip. „In Schiedam en Maassluis heb ben wij nog een inhaalslag te maken." Van Leeuwen vertelt dat Leergeld werkt met vrijwilligers die zelf er- varing hebben met leven op bijstandsniveau of dat nog steeds doen. „Zij kunnen zich beter inleven in de pro- blemen van de gezinnen die een aanvraag doen en waar zij dan op bezoek gaan." Na het huisbezoek en de contro- le van het inkomen bepaalt een beoordelingscommissie of het gezin in aanmerking komt voor een bijdrage van Leergeld. „Op dit moment hebben wij 7 intermediairs maar door de groei van het aantal aanvragen, zoeken wij voor dat werk enkele nieuwe vrijwilligers. Belangrijk is dat deze intermediairs goed kunnen communiceren en contact kunnen leggen met de gezinnen waar zij op be zoek gaan." Meer informatie: www.leergeldnwn.nl. Ontmoetingscentrum De 5 Molens is deze zomer van 09.00 tot 16.30 uur open voor een kopje koffie, geza- menlijke maaltijd, activiteiten en gezelligheid. Wie mee wil lunchen kan zich opgeven voor een driegangen menu tussen 12.00 en 13.00 uur, dat kost 6,75 euro. In de serie zomeravond-orgelconcerten wordt het hoofdorgel van de Grote Kerk dinsdag 21 juli be- speeld door Hans van Gelder, organist in Baren- drecht. Hij speelt werken van onder andere Bach, Mendelssohn en van Oortmerssen. De aanvang is 20.00 uur en de toegang 7 euro. Huisartsen in de regio DWO (Delft, Westland, Oost- land) en NWN (Nieuwe Waterweg Noord) kunnen vanaf deze maand een patient volledig digitaal ver wijzen naar de ziekenhuizen van de Reinier de Graaf Groep in Delft en naar het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam. De ziekenhuizen hebben hiervoor de in- ternetgebaseerde verwijsapplicatie ZorgDomein ge- introduceerd. Het merendeel van de huisartsen in de regio is aangesloten, de rest volgt in de tweede helft van dit jaar. Het resultaat is een geheel nieuwe wijze van samen- werking tussen huisartsen en medisch specialisten waar de patient de vruchten van plukt. Zij komen dankzij Zorgdomein sneller en beter geinformeerd op het juiste spreekuur. De huisarts heeft inzicht in het zorgaanbod van het ziekenhuis, het zorgtraject en de wachttijden. Houdt u van wandelen? En vindt u het gezellig om samen met iemand anders te wandelen? In Schie dam en Vlaardingen wonen diverse ouderen die ook graag wandelen, maar die dit alleen met hulp van anderen kunnen, omdat ze in een rolstoel zitten. Maak eens een wandeling met iemand die zelf niet naar buiten kan, maar toch graag wil wandelen. De Oproepcentrale heeft vast een adresje van iemand in de buurt om samen mee uit wandelen te gaan. Met vakanties wordt uiteraard rekening gehouden. Voor meer informatie: 409 30 40. Deze zomer heeft SWS Welzijn een leuk aanbod voor mensen die eens willen kennismaken met Tai Chi. Voor slechts een euro per keer kunnen zij elke don- derdagmorgen van 10.00 uur tot 11.00 uur vrijblij- vend meedoen met de Tai-Chi-Qigong en Tai-Chi- Chuan oefeningen. Het lijkt wel of het feest blijft in Groenoord. Afgelopen donderdag werd er voor de omwonenden aan het Ber nard Zweersplein, Willem Landreplein, Peter van An- rooylaan en de Eduard van Beinumlaan een klein feestje georganiseerd in verband met de oplevering van de appartementen van De Con certmeester aan verhuurder Woonplus. Eerder waren de eengezinswoningen van De Serenade en Sonate al opge- leverd aan de kopers. Van de appartementen zijn er 50 in de sociale huur gereali- seerd die voor een huurprijs vanaf 475 per maand te huur zijn bij Woonplus. Voor deze woningen is huurtoe- slag beschikbaar. Wethouder Haan heeft zich nadrukkelijk ingezet voor het realiseren van deze sociale huurwonin- gen. Een deel van de wonin gen is in gebruik genomen door de Frankelandgroep. Voor de huurwoningen was veel belangstelling. Het Vlietland Ziekenhuis heeft afgelopen week de revalida tietuin geopend. Revalidatiepatient Gusman liep met behulp van een wandelstok het hele parcours. De tuin is ingericht met verschillende soorten ondergrond, zoals grint, keien, gras en zand. Ook zijn er verschillende obstakels in de tuin aangebracht die je op straat ook regelmatig tegenkomt. Reva- lidatiepatienten kunnen hier onder begeleiding van een the- rapeut oefenen met lopen in een buitensituatie. Hoogstraat 60-64 Schiedam I Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 15 juli 2009 XQ82-a www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorglng Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 (6 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K.Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004491 Vormgeving: Keesvan der Wilt Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Dezeftchten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Bij onderstaande adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Oecokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan 460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Contributie via leergeld Stichting Leergeld Nieuwe Waterweg Noord laat kinderen uit een gezin met een laag inkomen sporten door de contributie voor haar rekening te nemen. Archiettoto Roger van der Kraan Als de financiele situatie van een gezin het niet toelaat dat kinderen kunnen sporten of op schoolreisje kunnen, springt Stichting Leergeld bij met (gedeeltelijke) vergoeding van de contributie van de club of de kosten van het schoolreisje. „Wij willen hen niet buiten de groep laten staan." Leergeld vergoedt onder meer ook schoolgeld, muziekles, fietsen en computers. REGIO> Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl SCHIEDAM> b u 1 In1 1 1 cinttf Full service kantoorruimte Schiedam www.schiepoint.nl OlO 24 24 111 JiANtaTom PMF. LEGE ND JACK "JONES I G-STRR RRLD

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3