M.C.M. de Groot-speld voor de heer H.G. de Block V Eerste steen De Kameel gelegd Geen explosieven aangetroffen op Schieveste Bezoek meiden van het voetbalproject aan Nederlands Dames Voetbal Team Openingstijden Stadswinkel gemeente Schiedam Op dinsdag 7 juli legde burgemeester Verver-Aartsen samen met kinderen van de Gravin Aleidaschool de eerste stenen voor molen De Kameel op het Doeleplein. De bouw van de molen wordt nu voor iedereen echt zichtbaar. Bij die gelegenheid reikte de burgemeester tevens een M.C.M. de Grootspeld uit aan de heer H.G. de Block. Hij ontving de onderscheiding onder andere voor zijn jarenlange inzet voor het behoud en de restauratie van de historische Schiedamse molens. J I I Foto's: Bart Bos Tijdens graafwerkzaamheden, ter voorbereiding op de ruiming van twee vermoedelijke bommen op lo- catie Schieveste, is gebleken dat zich op beide locaties twee objecten bevinden zonder explosieve lading. Op basis van uitgebreid historisch onderzoek en daaropvolgend detec- tieonderzoek ter plaatse leek het dat zich op de locatie twee explosieven uit de Tweede Wereldoorlog zouden bevinden. Na de constatering dat zich op de verdachte locaties toch geen explosieven bevinden, heeft Saricon. het bedrijf dat de gemeente Schiedam heeft ingeschakeld voor het onderzoek en het begeleiden van de ruiming, een controle detectieslag uitgevoerd waarbij geen significan- te verstoringen meer zijn gemeten. Dit betekent dat met zekerheid kan worden gesteld dat zich op locatie Schieveste geen explosieven bevin den. Het vermoeden bestaat dat deze er in het verleden wel hebben gele- gen, maar dat deze bij een eerdere ruimingsoperatie zijn verwijderd. Burgemeester W.M. Verver-Van Aartsen is, hoewel verrast, ook blij met de mededeling dat op de loca tie geen bommen zijn aangetroffen. 'Het is plezierig om te vernemen dat zich op de locatie geen explo sieven bevinden. Zo'n ruimings operatie, die met inachtneming van al- le veiligheidsmaatregelen zou worden genomen, kost nu eenmaal de nodige inspanningen. Niets staat de verdere ontwikkeling van Schieveste nu nog in de weg." De aanwezigheid van explosieven zou pas bij het afgraven en ruimen met zekerheid kunnen worden vast- gesteld. Saricon heeft hiertoe de ver dachte locaties op 10 juli benaderd. Daarbij werden geen explosieven aangetroffen, maar wel enkele ijzer- houdende materialen die op basis van het verrichte onderzoek de aanwe zigheid van explosieven aannemelijk maakte. Aangetroffen werden onder meer opgerolde en samengeperste rijplaten en bandijzer die qua vorm en afmetingen sterke gelijkenissen vertonen met de vorm en afmetingen van vliegtuigbommen. Afgelopen zaterdag heeft een groep van ongeveer dertig meiden een uitstapje gemaakt naar Amsterdam voor een wedstrijdbezoek aan het Nederlands Dames Voetbal Team. De meiden hebben meegedaan aan het meidenvoetbalproject in Nieuwland van afgelopen voorjaar. De KNVB heeft kaarten voor deze wedstrijd beschikbaar gesteld voor het winnende team. De overige kaarten en het vervoer zijn door de gemeente Schiedam gesponsord. De meiden en de begeleiding hebben een leuke avond gehad, de wedstrijd tegen Zwitserland werd met 5-0 gewonnen door Nederland. Het Nederlands Dames Team speelt in het Olympisch Stadion een voorbereidingstoernooi voor het EK dat in dit najaar zal plaatsvinden. Wet bodembescherming Beschikking (Schiekade 32-36) Onderwerp Op grond van artikel 4 en 13 van het Besluit uniforme saneringen hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van MAN Diesel Benelux BV voor de locatie Schiekade 32-36 (postcode 3125 KJ), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie P nummers 2796 en 3056 (beiden gedeel- telijk) een meldingsformulier evaluatieverslag sanering immobiel ontvangen met het verzoek hiermee in te stemmen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan- leiding van de melding hebben besloten: - op grond van artikel 4 en 13 van het Besluit Uniforme Saneringen in te stemmen met de uitgevoerde sanering en het behaalde saneringsresultaat zoals verwoord op het meldingsformulier, evaluatieverslag sanering, ca- tegorie immobiel, ondertekend door MAN Diesel Benelux BV op 12 juni 2009 en de begeleidende brief van 12 juni 2009 met kenmerk 08Z5025. B02, opgesteld door RSK - EMN; - op grond van artikel 39d, lid 3 Wbb in te stemmen met een nazorgmaatre- gel, te weten: het in stand houden van de aangebrachte saneringsmaatrege- len (leeflaag en/of gesloten verhardingen); - dat het opstellen van een separaat nazorgplan op grond van artikel 39 lid d, niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 15 juli 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maan- dag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565/ 2191252. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al- gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbindjng met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer E.L.D. Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 795. Wbb-code: SC060600363 Verleende evenementenvergunning Zomerspetterz 2009 De burgemeester van Schiedam heeft een vergunning verleend aan de SWS Welzijn voor diverse kinderactiviteiten op de verschillende pleinen en parken in Schiedam van 13 juli tot en met 21 augustus 2009 onder de naam Zomerspetterz. Vanaf 16 juli 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunning/onthef- fing gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf .1. Binnen zes weken kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaar schrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aan- geven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst, kunt u daarvoor een verzoek indienen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de van Schiedam een bezwaarschrift hebt ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. IStadswinkel is gropend op: Maandag van 12.00 16.00 uur. Dinsdag. Woensdag on Vrijdag van 08 (H) - 16.00 uur. Donderdag van 08 tMt 20 00 uur. Vanaf 18 juni 2004 tot en met 30 juli 2004 is de balie Gemeentelijk Informatiepunt Ondernemersloket en de balie Bouwen. Wonen en Milieu op donderdag vanaf 16.00 uur gesloten. Ms u een afspraak will maken voor het vemieuwen van uw reisdocument of rijbcwijs kunt u dat doeti via teleloonnu turner 010-2191888. Meer inidrmatie bij het Gemeentelijk In format lepuni tel. 010-2141259.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4