Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Laatste mogelijkheid tot aanvragen van Koninklijke onderscheiding 2010! Wegwerkzaamheden www.schiedam.nl Gemeenteberichten Kennisgeving Monumentenwet 1988 Beschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Op 28 april 2009 hebben wij een aanvraag ontvangen van M. vd Kleijn voor een vergunning ingevolge artikel 11 van de monumentenwet 1988 voor het wijzigen van het beschermd monument Korte Dam 10. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van het interieur in een restaurant met bedrijfswoning. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stuk- ken van 15 juli 2009 tot en met 26 augustus 2009 op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag vanl2.00 - 16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 - 16.00 en donderdag van 8.00 - 20.00. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een der- gelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een- beroepschrift is ingediend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot dhr. G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010- 2191809 Dossiernummer 09IVH07194 Kennisgeving Erfgoedverordening 2008 Beschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Erfgoedverordening 2008 Schie dam te hebben ontvangen. Op 17 maart 2009 is een aanvraag ontvangen van de heer ir. R.F. Mud om een vergunning voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Schoolstraat 5, 3116 HJ Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van de aanbouw. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt deze definitieve beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 15 juli 2009 tot en met 26 augustus 2009 op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag vanl2.00 - 16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 - 16.00 en donderdag van 8.00 - 20.00. Bezwaar Wanneer u een bezwaar heeft tegen de inhoud van deze beschikking kunt u deze tot en met 26 augustus 2009 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemees ter en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruimtelijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. Aan de aanvraag van een Koninklijke onder scheiding is een lange procedure verbonden. Aanvragen ten behoeve van de volgende alge- mene decoratieverlening op 29 april 2010 dienen binnen 2 weken na ver- schijning van deze krant bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de burgemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste beginzodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u down- loaden via www.lintjes.nl. Formu lieren zijn ook op te vragen bij het kabinet van de burgemeester, telefoonnummer 010-2191163 of per e-mail g.vd.schee@schiedam.nl. Iemand kan in aanmerking wor den gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn hon- derden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hiervoor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bijzondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wellicht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. I Verder is er een informatie- folder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatie- folder en overige informatie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onder- scheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Hier vindt u een overzicht van tij- delijke wegafsluitingen in Schiedam en directe omgeving. In de meeste gevallen worden wegen afgesloten in verband met werkzaamheden of evenementen. Ook als gevolg van calamiteiten en andere inciden- ten kan het nodig zijn wegen af te sluiten. Deze afsluitingen worden onder meer via Radio Rijnmond bekendgemaakt. Wanneer derge- lijke afsluitingen van langere duur zijn, worden ze zo snel mogelijk op deze website vermeld. De bij de afsluitingen vermelde perioden kun nen wijzigen afhankelijk van weers- omstandigheden en omstandigheden op het werk. De werkzaamheden kunnen langer duren of eerder afge- rond worden. Wijzigingen in de duur van de afsluitingen worden zo snel mogelijk op deze website vermeld. Tenzij anders vermeld, is nadere in formatie over de werkzaamheden te verkrijgen bij gemeente Schiedam, via telefoonnummer 010 - 219 1111. Regionale verkeersinformatie is te verkrijgen via http://www. bereikbareregiorotterdam.nl/. De actuele tijdelijke wegafsluitingen zijn de volgende: Hoofdwegen Werkzaamheden kruispunt De Brauwweg/Van Heekstraat In verband met voorbereidende werkzaamheden voor de reconstruc- tie van het kruispunt De Brauwweg/ Van Heekstraat zal de De Brauw weg vanaf 1 juli voor een peri- ode van drie weken tijdelijk worden afgesloten voor alle verkeer. Tegelijk met de reconstructie van het kruis punt zal ter plaatse ook een bodem- sanering plaatsvinden. Deze sanering is noodzakelijk om de reconstructie te kunnen uitvoeren. Naast de sanering en reconstructie vinden op de locatie ook nog bouwactiviteiten plaats. Op het perceel aan de kop van de De Brauwweg en Van Heekstraat is ont- wikkelaar Spee Bouw uit Rotterdam inmiddels gestart met de bouw van twee bedrijfspanden. Met het oog op de sanering zal de Van Heekstraat tussen de Sandvinkstraat en de De Brauwweg vanaf 8 juni afgesloten worden. Het is helaas onvermijdelijk dat dit deel van de Van Heekstraat gedurende de gehele periode van de reconstructie afgesloten zal blijven. Beperking overlast De De Brauwweg zal tijdens de bouwvakvakantie van 27 juli tot 15 augustus en de periode erna, als de kabels en leidingen worden aange- legd, gewoon geopend zijn. Aan- sluitend hierop vindt de feitelijke reconstructie van het kruispunt plaats. Tijdens de reconstructie zal de De Brauwweg nogmaals, maar dan gedurende 3-4 maanden, volledig worden afgesloten. Door de complexiteit van de werkzaamheden is deze tijdelijke, volledige afslui- ting van de De Brauwweg helaas onvermijdelijk. De planning is echter zodanig, dat de overlast tijdens het uitvoeren van het werk zoveel mogelijk beperkt blijft. Hoewel de aangekondigde wegafsluitingen de komende maanden de nodige overlast oplevert, zijn omliggende bedrijven voorstander van de beoogde reconstructie. Terugdringen verkeersonveiligheid De reconstructie is onder andere nodig om de verkeeronveiligheid ter plekke terug te dringen. Op het kruispunt hebben zich in het verleden diverse ongevallen voorgedaan. Naast herinrichting van de weg zul len op het kruispunt om die reden ook verkeerslichten worden geplaatst. De herinrichting van de weg is daarnaast onderdeel van de her- structurering van Spaanse Polder/ 's-Gravenland Zuid. De nieuw inge- richte weg moet een van de visite- kaartjes worden van het bedrijven- terrein dat aan de vooravond staat van een modernisering. Fietspaden Poldervaart Het fietspad langs de Poldervaart is tot een nog nader te bepalen tijd- stip afgesloten. Deze afsluiting is noodzakelijk om de dam naar het Vlietland Ziekenhuis toegankelijk te maken. Overige wegen Willem Andriessenlaan Wegens reconstructie is de Willem Andriessenlaan met ingang vanaf 9 juni afgesloten voor het verkeer. Er wordt een omleidingsroute ingesteld via de Eduard van Beinumlaan en de Toon Verheystraat. Er worden rij- platen neergelegd voor de hulpdien- sten. Donderdag 16 juli zal de weg weer worden opengesteld voor het verkeer Simon Rijnbendepad Het Simon Rijnbende pad wordt in week 25 (15 juni afgesloten voor doorgaand verkeer in verband met de herinrichting van de weg. Naar ver- wachting zal deze afsluiting duren tot half September 15 juli 2009 nummer 28 Pagina 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: infoQschiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Elndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5